Άντεξε για ένα ημίχρονο ο ΝΟΡ

Τη 2η συνεχόμενη ήττα του γνώρισε ο ΝΟ Ρεθύμνου, ο οποίος έχασε με 12-5 από τον Εθνικό στον Πειραιά, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Γ’ φάσης, της Α1 πόλο Γυναικών.
Για ένα ημίχρονο άντεξε η Ρεθυμνιώτικη ομάδα, η οποία στο α’ μέρος πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και βρέθηκε να προηγείται με 4-5. Αντίθετα, στην επανάληψη οι γηπεδούχες πάτησαν “γκάζι” και με επιμέρους σκορ 8-0 πήραν τη νίκη. Να σημειώσουμε βέβαια πως ο Κώστας Φιτσανάκης στερήθηκε τις υπηρεσίες δύο σημαντικών παικτριών του, καθώς η Μαρία Φαρμάκη και Γαβαλά δεν ταξίδεψαν στην Αθήνα.

Οκτάλεπτα: 2-3, 2-2, 5-0, 3-0.
Εθνικός Πειραιά (Κώστας Βαμβακάρης): Δουρέκα Σταυρούλα, Καλαργυρού 2, Δουρέκα Αδαμαντία, Βάσιλα 1, Μουταφιάν 4, Μπίσμπα, Λογοθέτη, Αποστολίδου, Φραγκιουδάκη 1, Γκουζούλα, Νιαρχάκου 3, Τζούρκα, Κατσιμπρή 1, Χατζηκυριακάκη.
ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη Φλώρα, Σαφέτη 1, Μαλλιαρού, Καριπίδου Μελίνα, Συριανόγλου, Γαγάνη, Στρατιδάκη 1, Πέττα, Φαρμάκη Έλενα, Πατσαχάκη, Κυριακάκη Καδιανή, Καριπίδου Ηρώ 3