Άστραψε και βρόντηξε η Επισκοπή στο ΔΑΚ Γάλλου!

Με εμφατικό τρόπο ήρθε η πρώτη εντός έδρας νίκη για την Επισκοπή, η οποία συνέτριψε με 4-0 τον Ατρόμητο Πειραιά, σε παιχνίδι για την 6η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η μετακόμιση στο ΔΑΚ Γάλλου «Παύλος Ι. Βαρδινογιάννης» έδειξε με το καλημέρα το πόσο το είχε ανάγκη η φετινή ποιοτική Επισκοπή, παίζοντας σαν την γάτα με το ποντίκι τον Ατρόμητο Πειραιά. Το παιχνίδι ήταν παράσταση για ένα ρόλο με την ομάδα του Μάρκου Στεφανίδη να προηγείται με 2-0 στο 36’ και από το 64’ και έπειτα… που το κοντέρ έγραψε 4-0, έκανε συντήρηση δυνάμεων για την συνέχεια. Το παρθενικό γκολ της Επισκοπής για φέτος στο Ρέθυμνο πέτυχε ο Νίκος Μποτωνάκης με κεφαλιά, κλείδωσε τη νίκη ο Κούρτι, για να έρθει στην επανάληψη ο Νίκος Κατσικοκέρης και να σκοράρει δύο φορές. Πέρα από τα γκολ, στα αξιοσημείωτα τα δύο δοκάρια που είχε η Επισκοπή στο ίδιο λεπτό (60’) με Σερβιλάκη και Κατσικοκέρη.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγ. (Εδώ)
Η Βαθμολογία της Γ’ Εθνικής (Εδώ)

Φάσεις και γκολ
8’ σουτ του Ντάφλα θα διώξει σε κόρνερ ο Νικηφόρος.

19’ σέντρα Σερβιλάκη, προβολή του Χαλκιαδάκη η μπάλα δεν θα βρει στόχο.

23’ κόρνερ του Σουμπασάκη, ο Μποτωνάκης θα πεταχτεί στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά θα ανοίξει το σκορ, 1-0.

27’ ο Σουμπασάκης τροφοδοτεί τον Κατσικοκέρη, ο οποίος είναι σε θέση βολής, αλλά τελευταία στιγμή θα τον κοντράρει ο Τζάθας και η μπάλα θα καταλήξει κόρνερ.

32’ ο Χαλκιαδάκης με κάθετη πάσα θα βγάλει τετ α τετ τον Κατσικοκέρη, ο οποίος θα σουτάρει άουτ.

36’ σέντρα του Κατσικοκέρη, Κούρτι και Πήλιος παίζουν άθελα το 1-2 μέσα στην περιοχή, ο Κούρτι με κοντινό πλασέ θα πετύχει το 2-0.

41’ κόρνερ Ταμπάκη, κεφαλιά του Τζωρτζάτου στο πρώτο δοκάρι, θα διώξει ενστικτωδώς ο Νικηφόρος, στην εξέλιξη της φάσης ο Πήλιος πέφτει άτσαλα στον Τζωρτζάτο με τους φιλοξενούμενους να ζητούν πέναλτι.

47’ ο Χαλκιαδάκης σκοράρει, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

53’ κόρνερ του Σερβιλάκη, κεφαλιά του Σαββίδη στο πρώτο δοκάρι, θα διώξει με υπερένταση ο Χατζάκης.

54’ σειρά της Επισκοπής να ζητήσει πέναλτι σε κράτημα του Πήλιου από τον Τζωρτζάτο.

60’ όμορφος συνδυασμός της Επισκοπής με τελικό αποδέκτη τον Σερβιλάκη, το διαγώνιο σουτ του οποίου μέσα από την περιοχή θα σταματήσει στο αριστερό δοκάρι του Χατζάκη, σέντρα του Γιόρνταν, «τσαφ» αμυντικού, ο Κατσικοκέρης από κοντά θα σημαδέψει το οριζόντιο δοκάρι, ο Κούρτι εξ’ επαφής θα αστοχήσει.

62’ σέντρα Σερβιλάκη, ο Κατσικοκέρης στο δεύτερο δοκάρι με πλασέ θα πετύχει το 3-0.

64’ εξαιρετικό 1-2 Κούρτι-Γιόρνταν στο επιθετικό τρανζίσιον, ο τελευταίος δίνει έτοιμο γκολ στον Κατσικοκέρη, ο οποίος δεν δυσκολεύεται να γράψει το 4-0.

69’ κάθετη του Σερβιλάκη, ο Γιόρνταν θα βρεθεί τετ α τετ, αλλά το σουτ του θα διώξει εντυπωσιακά ο Χατζάκης και στην εξέλιξη της φάσης ο Κατσικοκέρης θα υποδειχθεί σωστά σε θέση οφσάιντ.

79’ σουτ του Γκαρθία έξω από την περιοχή, η μπάλα θα φύγει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Χατζάκη.

88’ σουτ του Νάκα από τα όρια της περιοχής, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

90’+ καλό σουτ του Κεσίδη θα διώξει δύσκολα ο Χατζάκης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κουκουράκης, Αναστασάκης, Κομισοπούλου (Χανίων).
ΤΑ ΓΚΟΛ: 23’ (Κ) Μποτωνάκης, 36’ (Σ) Κούρτι, 62’ (Σ), 64’ (Σ) Κατσικοκέρης.
ΑΣΙΣΤ: 23’ Σουμπασάκης, 36’ Πήλιος, 62’ Σερβιλάκης, 64’ Γιόρνταν.
ΔΟΚΑΡΙΑ: 60’ Σερβιλάκης, 60’ Κατσικοκέρης.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 29’ Σαββίδης, 34’ Σέχου – 21’ Κωτζάλας, 25’ Ντάφλας

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Στεφανίδης Μάρκος): Νικηφόρος, Νάκας, Σερβιλάκης (79’ Γεωργούλης), Μποτωνάκης, Σέχου, Χαλκιαδάκης, Σουμπασάκης, Σαββίδης (74’ Γκαρθία), Κατσικοκέρης, Κούρτι (67’ Κεσίδης), Πήλιος (57’ Γιόρνταν).
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Θεόφιλος Καλύβας): Χατζάκης, Βυζανιάρης, Γ. Γαβαλάς (76’ Τσαραούσης), Αρβανίτης (65’ Φυσαράκης), Σαμιώτης, Ταμπάκης, Τζάθας (55’ Κατσαβριάς), Τζωρτζάτος, Δανασής, Ντάφλας, Κωτζαλάς.