Ήττα με 2-0 στου Ζωγράφου για την ΑΕ Μυλοποτάμου

Την ήττα γνώρισε η ΑΕ Μυλοποτάμου από τον Ηλυσιακό με 2-0 το απογευμα του Σαββάτου στο γήπεδο Ζωγράφου στην αναμέτρηση που άνοιξε το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.
Οι  γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με τον γκολ του Πιπίνη στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, παίρνοντας ψυχολογία πριν πάνε στα αποδυτήρια. Και δεν έφτανε αυτό στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου 47’ ο Ηλυσιακός κατάφερε να διπλασιάσει τα τερματα του με τον Μάλτση. Η ΑΕ Μυλοποτάμου από το 67’ έμεινε με παίκτη λιγότερο καθώς ο Λουτριώτης έπιασε τη μπάλα με το χέρι εκτός περιοχής αντικρίζοντας την κόκκινη κάρτα. οι Γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι σε σουτ του Ιωάννου στο 50’.

Ηλυσιακός (Δ. Παπασπύρου) Κοντοπίδης, Μέξης, Ρόπας, Μουσταφίδης, Πιπίνης, Λαμπρόπουλος, Τσίτσαρης, Αμανατίδης, Σουλελές, Μάλτση, Ιωάννου.
ΑΕ Μυλοποτάμου (Λ. Βασιλειάδης) Λουτριώτης, Μυρθιανός, Μπιτσόκος, Μποτωνάκης, Λένγκα, Μπακάλης, Δελήμπασης, Δαραμάρας (70’ Κελαϊδης), Ντινιωτάκης (80’ Σκουλούδης), Βιτώρος (54’ λ.τ. Κρίτσας), Μηνάς (65’ Στούπης)