Αμετάβλητη η κορυφή σε Α’ και Β’ όμιλο της Α2

Χωρίς εκπλήξεις συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στο 23ο Εργασιακό πρωτάθλημα μπάσκετ Ρεθύμνου, όπου το περασμένο Σαββατοκύριακο πραγματοποιήθηκε η 6η αγωνιστική σε Α’ και Β’ όμιλο της Α2 κατηγορίας.

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ Α’ ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (6η)
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – THINK VILLA 57-38
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Ρόμπου Βενετία.
Δεκάλεπτα: 9-10, 24-14, 40-25, 57-38.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Μίχας): Αργυρόπουλος 17, Τζανουδάκης 6, Κακλαμάνος 16, Καλαϊτζάκης Α. , Παπαδάκης Κ., Γεωργαλής 2, Σακελλαρίδης 6, Φανουργάκης , Παπαδάκης Ι., Προκοπάκης 2, Ψωράκης 4, Πετροπουλάκος 4.
THINK VILLA (Θερμιώτης): Καμαρείτης , Αντωνίου 13(3), Κουνδουράκης 2, Πολιουδάκης 13(3), Καζίλας 6, Αστρινάκης 1, Στεργίακης 3(1), Κόκκινος.

ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – DOMEK  58-43
Διαιτητές: Καθαράκης, Φιλιππάκης.
Δεκάλεπτα: 15-17, 34-28, 50-41, 58-43.
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Αντουράκης): Βαμβακάς 16 (2), Μαρίνος, Μάνεσης 10 (2), Γρηγοράκης 4, Ζαμπετάκης 6, Παραδεισανός 5, Φραγκιαδάκης 7, Γαβράς, Μπουλούμπασης 4.
DOMEK (Δούκας): Δούκας 18 (3), Καλλιγας,  Βουρτζούμης, Ντρέκος 5,  Κατσαντώνης 4, Μαθιουδάκης 3 (1), Παλιεράκης 10, Αποστολάκης 3.

CRETAN INOX – ΡΑΨΩΔΙΑ  58-38
Διαιτητές: 08-11, 33-17, 50-27, 58-38.
Δεκάλεπτα: Καθαράκης, Φιλιππάκης.
CRETAΝ INOX (Θανάσης): Ψωμάς 4, Καρυπίδης 6, Βελονάκης 6, Θεοδωρόπουλος 7 (1), Γκόγκος 2, Λεωνιδάκης 10, Κυλάφης 10, Κατσαβίδης 11 (1), Μακαρδονας 2.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Χόμπης): Χόμπης Γ. 6, Πολυμίλης 3, Τσικινάς 2, Μαλανδρίνος 9 (2), Ξενάκης 10, Νιωτάκης 6, Βερικάκης 2.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ – ΓΙΑΤΡΟΙ  51-53
Διαιτητές: Πελίκα, Νικολιδάκη.
Δεκάλεπτα: 10-09, 20-18, 30-37, 51-53.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (Καπαρός): Καπαρός 29 (2), Λελεδάκης, Τσόγκας 4, Βασιλακάκης, Παναγιουλάκης 3, Μεξης 4, Νεονάκης 1, Μαραγκουδάκης 5 (1), Σταρράς 4, Διβανής 1.
ΙΑΤΡΟΙ (Παρασχάκης): Γούδας 4, Σιβαρόπουλος, Ζαχαράκης 3, Αργυρίου 8, Τζανάκης 24 (2), Παρασκάκης 10, Βλαχοπάνος 1, Μουχασίρης 2, Γιακουμάκης 1.

ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE – ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  63-54
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Ρόμπου.
Δεκάλεπτα: 15-19, 32-31, 44-43, 63-54.
ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE (Γιαννακάκης): Δημητριάδης 2, Ερηνάκης 22 (4), Δουζίνας 5 (1), Λίτινας 2, Καλλιτσουνάκης 8 , Γαλερός 12 (2), Αντωνογιαννάκης 3, Γαμβρέλας 7, Σταυρουλάκης Ν. ,2 Καραογλάνης.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ξενίδης): Τερζιόγλου 4, Λαμπρινός 8, Δασκαλάκης Μ. 14, Μαθιουδάκης 23, Ξενίδης 5.

ΡΕΠΟ: (Α2-Α) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Α2 / Α’ ΟΜΙΛΟΣ)
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΠΟΝΤΟΙ

  1. Cretan Inox 12 6 6-0       362-233
  2. Οιωνός/Barcode 10 5          5-0       289-196
  3. Δικηγόροι 9 5          4-1       259-215
  4. Ιατροί 9 5          4-1       253-230
  5. Νέοι Επιχειρηματίες 9 6          3-3       306-322
  6. Πρωτοβάθμια 8 5          3-2       254-232
  7. Think Villa 7 5          2-3       212-243
  8. ΤΕΕ Ρεθύμνου 7 5          2-3       226-266
  9. DOMEK 7 6          1-5       227-322
  10. Βρακοφόροι 6 6          0-6       276-320
  11. Ραψωδία 6 6          0-6       241-326

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ Β’ ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (6η)
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ 41-36
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 13-10, 22-20, 30-31, 41-36.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης) : Περδίκης 4, Σπανός, Λαδάκης 17(2), Σκούφογλου, Τζανιδάκης 4, Καλοειδάς, Καπετανάκης 3(1), Φιλιππάκης 6(2), Βαρδάκης, Κοπανάκης 7, Φουντιδάκης.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μακρυδάκης Μ.) : Σωμαθιανός, Ζίανας, Πλευράκης 4, Νικολουδάκης 10, Σφυράκης, Χειμωνίδης 8, Μπεγέτης, Μπαγιαρτάκης 2,  Παναγιωτόπουλος 7, Προκοπάκης 5. 

L’ ETOILE DU SUD – ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 63-51
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Φλουρής Νίκος.
Δεκάλεπτα: 15-16, 32-27, 45-42, 63-51.
L’ ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν.): Παυλιδάκης 22 ,Βουτσαδάκης 10 , Παπαδάκης Ν. , Βαρούχας 10(2) , Γαλλιός 8(2), Μαυράκης 11, Σταράκη 2, Παπιολύτογλου.
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Προβιάς): Βουρδούμπα 3, Κρεμασμενάκης 4 , Γιαπιτσόγλου , Ρόμπου, Πασχαλίδη 2, Γιαλαμά 18(4), Ξανθέα Ι. 6, Καζά 18.

MACRON STORE – ΣΥΦΑΡ 51-47
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Φλουρής Νίκος.
Δεκάλεπτα: 14-06,23-20,35-31,51-47.
MACRON STORE (Δοξαστάκης): Τσαφαράκης 6, Δοξαστάκης 2 , Αυγέρης, Κόνιας 1 , Καρατζέτζος Γ. 35(2), Παπαδάκης , Κάβουρας , Δασκαλάκης, Καρατζέτζος Κ. 7(1), Σαρχώσης.
ΣΥΦΑΡ (Κούνουπας Α.): Καβρουλάκης 2 , Παπαδάκης Μ. 12(1), Κούνουπας Α. 2, Χηνιάδης 9 , Ζερβουδάκης 18 , Λαμπόβας , Αδραμής 4.

ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – KLADOS TOURS  42-58
Διαιτητές: Πελίκα, Νικολιδάκη.
Δεκάλεπτα: 07-18, 23-36, 36-46, 42-58.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Φουσταλιεράκης): Καλογεράκης 6, Πανόπουλος 6, Ρεχερ, Απανωμεριτάκης 13 (3), Βροντάκης 10 (1), Ξηράς 5, Ζουμπεράκης, Φουσταλιεράκης 2.
KLADOS TOURS (Γιοβάνοβιτς): Χριστουλάκης 18 (2), Γερακάκης 14, Κλάδος 6, Περακάκης, Πετρίδης, Κανελάκης 3, Νταουντάκης, Γερουκάκης 12, Γιοβάνοβιτς, Καθαράκης 5.

SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ – BUENO HOTEL 58-41
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Ρόμπου Βενετία.
Δεκάλεπτα: 29-10, 34-16, 38-21, 55-41.
SAILING EXPERIENCE/REVANS CAFE (Κατσουλάκης): Γαβαλάκης, Φραγκιαδάκης 2, Τσαχάκης 16(3), Ουρανός 4, Σταθόπουλος 18(2), Παρασύρης 4, Ελευθεράκης 2, Τσαγκαρούλης 3(1), Κορωνάκης 6.
BUENO HOTEL (Μυλωνάς): Παπαδάκης, Αδρεαδάκης 2, Βαζιουράκης 3, Σταθοπούλου 6(2), Σταυρουλιδάκης 2, Κοπανάκης 11(1), Μυλωνάς, Αρσενίδης 17.
ΡΕΠΟ: (Α2-Β) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Α2 / Β’ ΟΜΙΛΟΣ)
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΠΟΝΤΟΙ

  1. Klados Tours 11 6          5-1       422-278
  2. Sailing Experience 10 5          5-0       300-205
  3. Macron Store 10 5          5-0       235-168
  4. Επιχειρηματίες 9 5          4-1       295-244
  5. Πολυμήχανο 8 5          3-2       219-221
  6. Πυροσβεστική 8 5          3-2       220-243
  7. Τράπεζες 8 6          2-4       237-295
  8. Bueno Hotel 7 6          1-5       279-349
  9. ΣΥΦΑΡ 7 6          1-5       268-335
  10. L’etoile Du Sud 6 5          1-4       220-239
  11. Φοιτήτριες 6 6 0-6       212-330

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM