Βγήκε η τετράδα των ημιτελικών στο πρωτάθλημα παλαιμάχων 8χ8

Με μεγάλη επιτυχία έκλεισε η Α’ Φάση του 9ο Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου  Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου  με τις ομάδες Εθνικός, Τ.Ε.Ε./Μηχανικοί, Platanos Tours και Ροκαμπιλάδες να προκρίνονται στα ημιτελικά.
Η 11η αγωνιστική ήταν αυτή που συμπλήρωσε το πάζλ της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος με την διεξαγωγή τεσσάρων αναμετρήσεων. Δεν έγιναν δύο αναμετρήσεις  λόγω της εορτής του Αγ. Κωνσταντίνου και Ελένης (που επηρέασε κάποιους) αλλά και της έλλειψης ενδιαφέροντος για κάποιες ομάδες της μη πρόκρισης στην επόμενη Φάση και έτσι τα παιχνίδια  ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – HEAVEN OF BRANDS- PORTO BELLO και ΕΘΝΙΚΟΣ-ΠΑΝΘΗΡΕΣ κρίθηκαν στα χαρτιά. Αρκετοί «Κωστήδες» ήταν όμως αυτοί που συμμετείχαν το βράδυ της Δευτέρας 21 Μαΐου 2018 στους αγώνες που διεξήχθησαν όπου μαζί με τους υπόλοιπους παλαίμαχους ποδοσφαιριστές έτρεξαν, έπαιξαν, και γιόρτασαν μέσω του ποδοσφαίρου.

 Τα αποτελέσματα για την 11η αγωνιστική είχαν ως εξής: 

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ 4-2
ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 8-8
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ PLATANOS TOURS 3-4
ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘ. ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 4-2
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ HEAVEN OF BRANDS-PORTO BELLO 0-3 α,α
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ 3-0 α,α

Η βαθμολογία μετά και την 11η Αγωνιστική και τελευταία της Α’ Φάσης διαμορφώθηκε ως εξής: 

A/A ΟΜΑΔΕΣ   ΑΓ.  Ν   Ι  Η ΓΚΟΛ Δ/Τ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΕΘΝΙΚΟΣ 11 10 1 0 67-25   42 31
2. Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 11 8 3 0 38-17 21 27
3. PLATANOS TOURS 11 7 3 1 47-29 18 24
4. ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 11 6 1 4 38-27 11 19
5. ΠΑΛ. Α.Ο. ΑΡΗΣ ΡΕΘ. 11 6 0 5 30-35 -5 18
6. HEAVEN OF BRANDS-

PORTO BELLO

11 5 2 4 28-22  

6

17
7. ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ 11 5 1 5 27-22 5 16
8. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 11 3 1 7 26-35 -9 10
9. ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 11 3 0 8 20-47 -27 9
10. ΠΑΝΘΗΡΕΣ 10 3 1 6 21-28 -7 7
11. ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 11 1 1 9 20-40 -20 4
12. ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 10 0 2 8 24-58 -34 -1

 Υ.Σ: Οι ομάδες ΠΑΝΘΗΡΕΣ και ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ έχουν μηδενισμό στην μεταξύ τους  αναμέτρηση και την αφαίρεση -3 βαθμούς έκαστος.

Οι ομάδες στην 11η Αγωνιστική συμμετείχαν με τους παρακάτω παλαίμαχους ποδοσφαιριστές:

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ- ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 4-2
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Αγγελάκης Κ., Αρχοντάκης Ζ., Κουκουβάγιας Γ.,  Κανακάκης Α., Πετρογιαννάκης Ν., Δρουδάκης Μ.Γ., Μαθιουδάκης Σ., Ροδινός Ε., Τσουκαλάς Β.,  Φυρογένης Κ., Παπαγιαννάκης Ε., Koroveshi J., Κασσωτάκης Γ.
ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Αντωνίου Ι., Μπουχλάκης Ι., Ευαγγέλου Μ., Σταρράς Σ., Βάμβουκας Ε., Ξενάκης Ε., Συνολάκης Κ., Θωμαδάκης Γ., Τζενεβράκης Γ.

 

ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ- Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 8-8
ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ: Αποστολάκης Ι., Αποστολάκης Ν., Μανωλάκης Γ., Κιουρτσιδάκης Ν., Δρουδάκης Ν., Καλογεράκης Γ., Πελαντάκης Α., Περισσάκης Ν., Χουρδάκης Σ.,
Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Παπαδομιχελάκης Ι., Παρθενιώτης Α., Ξερουδάκης Σ.,  Καραπιδάκης Ε., Κουκουμπεδάκης θ., Γαμβριέλας Γ., Κανλής Κ., Κολυβάκης Ι., Φουντεδάκης Γ., Πρικάκης Ν.

 

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ- PLATANOS TOURS 3-4
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Γκιγκλάς Κ., Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Ν., Δρίτσας Ε., Λεντζάκης Ι, Μεργέμογλου Α., Παλάσσης Σ., Σπανουδάκης Α. Φουρναράκης Γ., Καπετανάκης Δ., Σκουλουφιανάκης Ι.
PLATANOS TOURS: Χόμπης Β., Τζανιδάκης Γ., Βουγιουκαλάκης Μ., Βουγιουκαλάκης Ε., Κλάδος Π., Κουγιεντάκης Ε., Καραμιχάλης Ι., Δελήμπασης Χ., Ζουμπεράκης Ν., Δουζίνας Γ.

 

ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 4-2
ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Φιλίππου Α., Αντουράκης Ν., Μαριόλος Κ., Hebaj F.,Δρακάκης Ε.,  Γιορταμάκης Ι., Τσακμάκας Σ., Σκουλούδης Ν.
ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ:   Δατσέρης Ν., Αντωνάκης Κ., Βουρβαχάκης Ι., Μάκρας Κ., Καλογεράκης Λ., Τσίχλης Γ., Πολιουδάκης Η., Μελαχρινάκης Ε., Μαμαλάκης Ε., Αγγελόπουλος Σ.

Στην επόμενη φάση (Β’) την πρόκριση πήραν οι ομάδες ΕΘΝΙΚΟΣ, Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ, PLATANOS TOURS, και  ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ. Ενώ τα ζευγάρια των ημιτελικών θα είναι τα εξής: ΕΘΝΙΚΟΣ-ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ και Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ- PLATANOS TOURS.

Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ (ΤΕΣΣΕΡΙΣ 4)
ΕΠΕΞΗΓΗΣΗ :Οι νικητές των ζευγαριών 1-2 περνάνε στην μεγάλο τελικό και οι ηττημένοι στον μικρό τελικό της Δ’ Φάσης. Στην Ημιτελική, και Τελική Φάση σε περίπτωση που ο αγώνας λήξη ισόπαλος ακολουθείται η διαδικασία των πέντε(5) πέναλτι για κάθε ομάδα, και αν εκ νέου υπάρχει ισοπαλία από ένα (1) πλέον για κάθε ομάδα.

ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΖΕΥΓ. ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 30/05/18 21:00 ΡΕΘΥΜΝΟΥ     1 ΕΘΝΙΚΟΣ ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ
-//- 30/05/18 21:00 ΡΕΘΥΜΝΟΥ     2 Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ PLATANOS TOURS

Χρυσός χορηγός της διοργάνωσης είναι η εταιρεία ΒΟΤΟΜΟΣ και συγκεκριμένα τα εμφιαλωμένα φυσικά μεταλλικά νερά ΖΑΡΟΣ ΚΡΗΤΗΣ.

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM