Διεξήχθη η 10η αγ. στην Α1 και η 7ης στην Α2 του Εργ. Μπάσκετ

Την διεξαγωγή της 10ης αγωνιστικής στην Α1 κατηγορία και της 7ης στον Β’ όμιλο της Α2 είχαμε το Σαββατοκύριακο, στο Εργασιακό πρωτάθλημα Μπάσκετ.
Στην «μεγάλη» κατηγορία, τα παιχνίδια που ξεχώριζαν ήταν το Photo Έκφραση – Studio Ρέθυμνο με τους δεύτερους να παίρνουν την νίκη με 47-76, ενώ οι Ελεύθεροι Επαγγελματίες επικράτησαν του Xpress Copy και «πάτησαν» για τα καλά τετράδα.
Στον Β’ Όμιλο της Α2 όπου είχαμε «δράση», η ομάδα του Mueblo Plus γνώρισε την ήττα από τους Επιχειρηματίες/Ιδ.Υπάλληλοι με 48-50 και απομακρύνθηκε από την κορυφή.

Α1 κατηγορία
Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 71-63 παρ. (58-58 καν.)
Δεκάλεπτα: 18-10, 36-34, 51-46, 58-58 καν., 71-63 παρ.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης- Θεοδοσουλάκης): Τσαχάκης 4, Κλήμος 14, Κανακάκης 12, Παπαδάκης 2, Οικονομίδης 23 (1), Καλογεράκης, Παπαδογιαννάκης 2, Θεοδοσουλάκης 3, Λαμπαρδάκης 11 (2).
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης, Γαβαλάκης): Γαβράς 2, Βότζης, Τρανταλίδης 1, Τζενεβράκης 8 (1), Αντουράκης 20 (3), Μπεμπής, Μαθηνός 8, Χαιρέτης 4, Σεγρεδάκης 14 (2), Ροδινός 6.

ΕΛ.ΑΣ. – ΤΥΠΟΕΚΔ. ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ 72-46
Δεκάλεπτα: 23-11, 44-21, 63-29, 72-46.
ΕΛ.ΑΣ.(Γαλητσιάνου): Τσιχλής 14 (2), Πατέντας 16, Χαρκιανάκης 3 (1), Σταυρουλάκης, Κατσίκαρος 20, Κανλής 19 (3).
ΤΥΠΟΕΚΔ. ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ (Θεοδοσόπουλος): Κόκκας, Ρωμανιουδάκης 11 (3), Καλογεράκης 3 (1), Σαμψών, Περαντωνάκης 10 (2), Κονταξάκης 5, Θεοδοσόπουλος, Μπαμιάκης 2, Τσιμπισκάκης 12 (1).

ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 63-62
Δεκάλεπτα: 15-14, 24-22, 40-41, 63-62.
ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καραβάνης): Μητρόπουλος, Θανάσης 2, Μαμαλάκης Στ. 6, Γεωργακάκης 1, Μαμαλάκης Ν. 12, Φουντουκίδης 25, Μακρής 16 (1).
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Μίγλης, Κονιτόπουλος 7 (1), Πελιβανίδης 25 (3), Μανέτας 9, Καρακεσίσογλου, Οικονόμου 11, Παπαγρηγορίου, Αναγνωστόπουλος, Στάμος 11 (3).

HAAGEN DAZS B.C. – ΙΑΤΡΟΙ 77-45
Δεκάλεπτα: 20-08, 23-21, 48-26, 77-45
HAAGEN DAZS B.C. (Ξενίδης): Κούμουλος, Χατζηδάκης 2, Πλεμμένος 12 (1), Καλαϊτζάκης 17 (3), Βασιλείου 2, Θερμιώτης 3, Μπονατάκης 10 (1), Γκογκίτσας 24 (5), Κουγιουμτζής 7 (1).
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Γούδας 10, Ζαχαράκης 9, Καταρτζής, Σταυρουλάκης 2, Τζανάκης 10 (1), Λαδάκης, Σιβαρόπουλος 2, Φουσταλιεράκης, Σαμωνάκης 6, Παρασκάκης 6.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – XPRESS COPY 84-69
Δεκάλεπτα: 23-20, 44-30, 60-47, 84-69
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Γιαννακάκης): Μοσχάκης, Βασιλάκης 26 (2), Ερηνάκης 24 (4), Μαραβελάκης, Γκάτζιας 8 (2), Μαραβελάκης, Πολιτάκης 9, Αραμπατζόγλου 2, Αλυγιζάκης 8, Συριανόγλου, Δρουδάκης 1, Ζουμπεράκης 6.
XPRESS COPY (Νικολουδάκης): Χριστινάκης Β. 3 (1), Δαγαράκης, Γιαννούλης 11 (3), Καλογεράκης, Ορφανουδάκης 8, Ηλιάκης, Ζήσιμος 9 (1), Σπιτάς 9, Μακρής 29 (3).

PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ – STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ 47-76
Δεκάλεπτα: 12-22, 22-41, 28-58, 47-76
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Ηλιάκης, Κωνσταντινίδης, Κιουρτσιδάκης 5 (1), Σταγκουράκης, Νύκταρης 13 (1), Μπουρμπάκης, Κυδωνάκης 5 (1), Πατέρας 16 (1), Σταυρουλάκης 8 (1).
STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ (Μ. Σαββοργινάκης): Σαββοργινάκης Μ. 3 (1), Μίχας 7, Μαθιουδάκης 6 (1), Πετρακάκης 6 (2), Παπαδάκης 17 (3), Καραβάνης 17, Σαββοργινάκης Β. 4, Καίσαρης 16 (1).

Α1 κατηγορία
Βαθμολογία (10 αγώνες)
1. HAAGEN DAZS 18*
2. STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ 16**
-. PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 16*
-. ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 16*
5. XPRESS COPY 14*
6. ΦΟΙΤΗΤΕΣ 13*
-. ΕΛ.ΑΣ 13*
-. Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C 13
9. ΙΑΤΡΟΙ 12
-. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 12
11. ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 11
12. ΤΥΠΟΕΚΔ. ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ 9**
Οι ομάδες με * έχουν παιχνίδι λιγότερο
Α2 κατηγορία – Β’ όμιλος
Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

MUEBLO PLUS – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 48-50
Δεκάλεπτα: 16-20, 24-27, 34-42, 48-50.
MUEBLO PLUS (Σταυρουλάκης): Τσιλεδάκης Ν. 3, Θυμαράκης 2, Τσιλεδάκης Λ. 12 (1), Χατζηδάκης 27 (4), Καλντή 4, Βρακίδης.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης): Αποστολάκης, Καναρίδης 3, Τσαγκαράκης 8, Δοξαστάκης 2, Τζανιδάκης 10 (1), Τζαγκαράκης 8 (2), Αλεξάκης 2, Καπετανάκης 11 (3), Γιακουμάκης 4, Βαρδάκης 2, Φουντιδάκης, Διδασκαλου.

KLADOS TRAVEL – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 61-49
Δεκάλεπτα: 13 – 10, 24-20, 47-36, 61-49
KLADOS TRAVEL (Κλάδος): Χριστουλάκης 22 (4), Κλάδος 10, Περακάκης 2, Καλλιγιάννης 3, Νταουντάκης 2, Γιοβάνοβιτς 8, Γερουκάκης 14 (4).
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Παλτατσίδης 2, Τζεδάκης, Χατζηδάκης, Πλιανός 25 (2), Λεβεντάκης 8, Δαμιανός 6, Νικολιδάκης 8(1).

ΑΘΙΒΟΛΕΣ – MHXANIKOI 35-38
Δεκάλεπτα: 03-07, 11-13, 25-23, 35-38
ΑΘΙΒΟΛΕΣ (Μελαδάκης Σ.): Μελαδάκης Γ. 4 (1), Βαρδακης 13, Λιανδρής 8, Μελαδάκης Σ. 10, Σερεμετης,
ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ (Καζίλας): Αντωνίου 17 (4), Πολιουδάκης 12 (1), Καζίλας, Σφακιανάκης, Κόκκινος 2, Βροντάκης 6, Μαυρομάτης, Πιγουνάκης, Αστρινάκης, Στεργιάκης 1.

KΡΕΤΑ ΦΑΡΜ – ΣΥ.ΦΑ.Ρ. 41-29
Δεκάλεπτα: 02-06, 14-10, 28-20, 41-29
CRETA FARMS (Σταυρουλάκης Χ.): Τσουρδαλάκης, Κριτσωταλλάκης Κ. 9 (1), Κριτσωταλλάκης Β. 16 (4), Ανυφαντάκης 9 (1), Μαθιουλάκης, Μαραγκουδάκης 7 (1), Βουμβουράκης.
ΣΥ.ΦΑ.Ρ. (Παπαδάκης Θ.): Καβρουλάκης, Χηνιάδης, Παναγιωτάκης 6, Παπαδόπουλος 6, Παπαδάκης Μ., Τεριζόγλου 4, Ζερβουδάκης 13 (1), Αδράμης, Λαμπόβας.

ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 43-46
Δεκάλεπτα: 13-06, 18-28, 28-38, 43-46
ΤΕΕ Ρεθύμνου (Νικολάου): Ξενίδης 6, Νικολάου 11 (1), Λαμπρινός, Μαθιουδάκης 14 (1), Χουστουλάκης, Κουβαράκης 1, Δασκαλάκης Μ. 11, Δασκαλάκης Ν. , Καλησπεράκης.
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Ανδρονικιδης): Λαδακης, Ρούλλιος Κ. 9, Αποστολάκης 3, Ξενάκης 9, Οικονομάκης, Παπαδογιαννάκης, Αντουράκης 8 (1) Ρουλιος Α. 17.

Β’ όμιλος
Βαθμολογία (7 αγώνες)
1. KLADOS TRAVEL 14
2. ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 13
-. MHXANIKOI 13
4. MUEBLO PLUS 12
5. KΡΕΤΑ ΦΑΡΜ 11
-. ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 11
7- ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 8
-. ΣΥ.ΦΑ.Ρ 8
-. ΑΘΙΒΟΛΕΣ 8
10. ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 7

 

Βαλάντης Χόμπης

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM