Εκπλήξεις «έκρυβε» η Β’ Φάση του Πρωταθλήματος Παλαιμάχων 11Χ11

Με πολύ μεγάλες εκπλήξεις διεξήχθησαν τα προημιτελικά (Β’ Φάση) στο 27ου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 11Χ11 που διοργανώνει το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου.
«Θύματα» εκπλήξεων έπεσαν 3 από τις δυνατές ομάδες της φετινής διοργάνωσης. Platanos Tours (πρωταθλήτρια του 8χ8), Οικοδόμοι και ΤΕΕ Μηχανικοί, βρίσκονται εκτός διεκδίκησης του πρωταθλήματος.
Αναλυτικότερα στο παιχνίδι που άνοιξε η αυλαία των νοκ άουτ παιχνιδιών Οικοδόμοι – Δικηγόροι, η ομάδα των Νομικών ήταν πιο ουσιαστική και τυχερή, κατορθώνοντας να κερδίσει με σκορ 1-0.
Η πρωταθλήτρια του χειμώνα στο 8Χ8 ομάδα του Platanos Tours τα βρήκε «σκούρα» απέναντι στo Enter the Web, γνωρίζοντας την ήττα με 0-2.
Στο ντέρμπι μεταξύ ΤΕΕ Μηχανικοί – ΤΑΕ Ρεθύμνου, οι δεύτεροι κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση στην διαδικασία των πέναλτι σκορ 6-5, κανονική διάρκεια 3-3.

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ-ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 0-1
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Γκαλονάκης Δ., Αντωνάκης Γ., Δρουδάκης Ν., Σκουλούδης Ν., Παλάσσης Σ., Λεντζάκης Ι., Μεργέμογλου Α., Παρασύρης Κ., Παναγιωτάκης Π., Γιγκλάς Κ., Ανδριώτης Γ., Γκαλονάκης Α., Καπετανάκης Δ., Χουρδάκης Σ.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Μοράκης Α., Παπαδάκης Ι., Πετροπουλάκος Σ., Δεβεράκης Δ., Σταρράς Σ., Γιάχος Δ., Κουρμούλης Γ., Νικολιδάκης Π., Γεωργαλής Φ.,  Ασπρομάτης Η., Αργυρόπουλος Α. Πετρακάκης Ε., Πετράκης Ι.


PLATANOS
TOURS ENTER THE WEB 0-2
PLATANOS TOURS: Μανουσάκης Φ., Βουγιουκαλάκης Μ., Κουκουβάγιας Ι., Μπουλιός Η., Σαμιώτης Μ., Xhera A., Κλάδος Π., Μαρινάκης Σ., Νησωτάκης Α., Τζανιδάκης Γ., Δρίτσας Ε., Δελήμπασης Χ.
ENTER THE WEB: Δατσέρης Ν., Τσίχλης Γ., Καλογεράκης Λ., Μαραγκουδάκης Κ., Μελαχρινάκης Ε., Πολιουδάκης Η., Στεφανάκης Μ., Στεφανάκης Μυρ., Στεφανάκης Π.,Βουρβαχάκης Ι., Γιαννούδης Κ., Χατζηδάκης Μ., Ψωμάς Α.

ΤΕΕ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ – ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3-3, 5-6 πεν.
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ/ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Αρχοντάκης Ζ.,  Δρουδάκης Μ. Γ., Ηλιάκης Ε., Κουκάκης Ν., Κουσκουλής Ι., Κουτσάκης Α., Κυριαζής Π., Λεϊλεκτσόγλου Κ., Μαριδάκης Κ., Πατελάκης Τ., Πετρογιαννάκης Ν., Ρεντινόπουλος Δ., Αραμπατζόγλου.
ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Γαμβριέλας Γ., Κανλής Κ., Τσανακτσίδης Χ., Κατσούνης Λ., Ξερουδάκης Σ., Κουκουμπεδάκης Θ., Κυλάφης Φ., Μαραγκουδάκης Ι., Χαλεπλής Β., Κωνσταντουδάκης Ε., Λαζίδης Δ., Μαρινάκης Χ. Παπαδομιχελάκης Ι., Παρθενιώτης Α., Παλιεράκης Γ.Χ. Πρικάκης Ν., Κιαγιάς Κ. Παπακυρίτσης Θ.
Το πρόγραμμα των Ημιτελικών (Φ’ Φάση)
Δευτέρα  1/8/16 (20.30)
Enter the Web – Δικηγόροι (Μισιρίων)
Τετάρτη 3/8/16 (15.45)
ΤΑΕ Ρεθύμνου – Εθνικός (Ατσιποπούλου)

Βαλάντης Χόμπης

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM