Επιτυχημένη η παρουσία του ΝΟΡ στο προαγωνιστικό πρωτάθλημα κολύμβησης

Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκαν οι προσπάθειες των μικρών κολυμβητών του Ναυτικού Ομίλου Ρεθύμνης στο Θερινό Πρωτάθλημα Κρήτης – Ρόδου Προαγωνιστικών κατηγοριών (ηλικίες 9-12 ετών), που διεξήχθη το διήμερο 20-21 Ιουνίου στα Χανιά, με τη συμμετοχή 16 σωματείων και περίπου 400 κολυμβητών και κολυμβητριών.
Οι 51 συνολικά κολυμβητές και κολυμβήτριες του ΝΟΡ τα πήγαν περίφημα τόσο σε ατομικό, όσο και σε ομαδικό – συλλογικό επίπεδο, ανεβαίνοντας συνολικά 66 φορές στο βάθρο των νικητών (32 χρυσά – 19 αργυρά – 15 χάλκινα), νούμερο εντυπωσιακό για τα δεδομένα μίας ομάδας, αλλά κυρίως σημειώνοντας επιδόσεις που δίνουν το δικαίωμα να βλέπουν το μέλλον με αισιοδοξία. Την αποστολή συνόδευσαν ο Έφορος Κολύμβησης του ΝΟΡ Παντελής Μυλωνάκης, και οι προπονητές Στέφανος Κατσιλιάνος, Αντιγόνη Φασουλά και Μάνος Κακογιαννάκης.
Όπως ήταν αναμενόμενο στις τάξεις του ΝΟ Ρεθύμνου υπήρχε ικανοποίηση, κάτι που εκφράστηκε και στην σχετική ανακοίνωση του συλλόγου, «Η πληθώρα των κολυμβητών της αποστολής του ΝΟΡ, σε συνδυασμό με τα αποτελέσματα που έφεραν, φανερώνει τη δουλειά σε βάθος που γίνεται στα κολυμβητικά τμήματα του συλλόγου, καθώς και το γεγονός ότι αυτή συνδυάζεται με ποιοτικά χαρακτηριστικά.
Να ευχηθούμε στα μικρά αυτά παιδιά να μπορέσουν μέσα στις αντίξοες συνθήκες της καθημερινότητας να συνεχίσουν τις προσπάθειες τους με την συμπαράσταση της οικογένειας τους στον υγρό στίβο για να μπορέσουμε να τα θαυμάσουμε σύντομα σε ψηλότερα βάθρα».

ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΤΟΥ ΝΟΡ
ΑΘΛΗΤΗΣ 1η ΘΕΣΗ 2η ΘΕΣΗ 3η ΘΕΣΗ
1. Ρινάκη Στέλλα 3 – –
2. Καφφάτος Δημήτρης 3 – –
3. Ντρίνιτς Θεοδώρα 3 – –
4. Σποντιδάκης Κώστας 2 – 1
5. Σούλα Μιράλμπα 2 – –
6. Ομαλιανάκης Γιώργος 2 – –
7. Πολάκης Πέτρος 2 – –
8. Κωστάκη Δέσποινα 1 1 –
9. Κωστάκης Παναγιώτης 1 1 –
10. Περράκη Θεοδώρα 1 – –
11. Δερεδάκης Κώστας 1 – –
12. Διγενής Μάριος 1 2 –
13. Πετυχάκης Γιάννης 1 2 –
14. Κουτράκης Στέλιος 1 – –
15. Κοουλμαν Χένρυ 1 – –
16. Δεληγιάννη Μαρία – 2 –
17. Γεωργουλάκης Νίκος – 2 –
18. Μαυρμάτης Γιώργος – 3 –
19. Φραγκιαδάκης Νικόλαος – 1 –
20. Καραβασίλη Κορίνα – 1 –
21. Κουνδουράης Γιώργος – – 1
22. Δεσύλλα Ζωή – – 1
23. Δροσουλάκη Άννα – – 1
24. Παντελιδάκη Παρασκευή – – 2
25. Φραγκιαδάκη Σοφία – – 1
26. Γαβαλάς Σταμάτης – – 2
27. Μαμαλάκης Ιωάννης – – 1
28. Τζέρα Αναστασία – – 1
29. Γιαννούλης Χρήστος – – 2
Σκυταλοδρομία Αγόρια 10 ετών 2 – –
(Ομαλιανάκης, Γεωργουλάκης, Κωστάκης, Πολάκης, Κουτράκης)
Σκυταλοδρομία Αγόρια 10 ετών 2 – –
(Πετυχάκης, Σποντιδάκης, Καφφάτος, Διγενής, Γιαννούλης)
Σκυταλοδρομία Αγόρια 12 ετών – 1 1
(Αποστολάκης, Φραγκιαδάκης, Γαβαλάς, Μαμαλάκης)
Σκυταλοδρομία Κορίτσια 9 ετών 1 1 –
(Καραβασίλη, Αποστολάκη, Μυστράκη, Περράκη, Λαμπαθάκη)
Σκυταλοδρομία Κορίτσια 10 ετών 2 – –
(Σούλα, Κωστάκη, Δεληγιάννη, Δροσουλάκη)
Σκυταλοδρομία Κορίτσια 11 ετών – 2 –
(Τζέρα, Παντελιδάκη, Φραγκιαδάκη, Ντρίνιτς, Δροσάκη, Παπαδάκη)
Σκυταλοδρομία Κορίτσια 12 ετών – – 2
(Κουτζόγλου, Δεσύλλα, Φραγκιαδάκη, Ρινάκη)
Συμμετείχαν, επίσης, σε ατομικά και ομαδικά αγωνίσματα οι:
Γαλερού Στυλιανή, Γάσπαρη Στυλιαννή, Δροσάκη Μαριάννα, Σφακιανάκη Αντωνία, Δεσύλλας Διονύσης, Αποστολάκης Παντελής, Κουτζόγλου Δέσποινα, Μεργέμογλου Ευαγγελία, Στεφανάκη Αφροδίτη, Φραγκιαδάκη Μαρία, Παπαδάκη Μαλαμάτη, Πετρακάκη Κατερίνα, Αποστολάκη Μαρία, Λαμπαθάκη Δήμητρα, Τζαπόννε Τσιουζέππε, Κόμλαν Τζέιμς-Τζιν, Διακουμάκου Αναστασία, Μυστράκη Ευαγγελία,
Σποντιδάκης Νικόλαος, Βρέντζος Ιωάννης, Γιαχάι Κλαίντι, Γαβαλά Μαρία.

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM