Ηττήθηκαν στα ημιτελικά οι παγκορασίδες του Αρκαδίου

Με ήττα συνέχισαν στην ημιτελική φάση οι παγκορασίδες του ΟΚΑ Αρκάδι, οι οποίες ηττήθηκαν με 0-3 σετ από την Άθλεση στον πρώτο αγώνα που διεξήχθη στο “Μελίνα Μερκούρη”.
Πλέον, τα κορίτσια του Μανόλη Αντωνάκη χρειάζονται νίκη με το ίσιο σκορ αλλά με μεγαλύτερη διαφορά πόντων από τις αντίπαλες τους στο Ηράκλειο, ώστε να βρεθούν εκείνες στους τελικούς του πρωταθλήματος. Στον άλλο ημιτελικό, η ΓΕΗ επικράτησε με 3-0 σετ του Παγχανιακού.
ΤΑ ΣΕΤ: 15-25, 21-25, 08-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μανόλης Αντωνάκης): Μπενάκη, Λαγουδάκη, Σωπασουδάκη, Σπαντιδάκη, Κοκκινάκη, Νικολουδάκη, Μοτζάκη, Λίτινα, Παπαδάκη, Αγγουριδάκη, Αντουράκη, Σταυρουλάκη.
ΑΘΛΕΣΗ (Χαριτωνίδης – Μανωλάκης): Μασέλη, Φακουρέλη, Μεσσαριτάκη, Μπέμπρι, Κούλια, Τσιναρίδου, Πλουμή, Μαυράκη, Μανιάτη, Ζερβού, Σκουλά, Σαλμάν.