20 Απριλίου 2024

Ηττήθηκε αλλά ανέβηκε στην 6η θέση…

Το νικηφόρο σερί του ΟΠΕ Ρεθύμνου έλαβε τέλος στο κλειστό της Ηλιούπολης, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2 σετ από την τοπική ομάδα, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου της Α2 κατηγορίας. Παρ’ όλα αυτά κατάφεραν να πάρουν έναν και… σημαντικό βαθμό, ο οποίος σε συνδυασμό με το ρεπό του Ποσειδώνα Λουτρακίου, τον ανεβάζει στην 6η θέση.
Ακόμη ένα ματς “θρίλερ” για τη Ρεθυμνιώτικη ομάδα, η οποία αυτή τη φορά δεν κατάφερε να βγει νικήτρια. Μάλιστα, βρέθηκε να χάνει με 2-0 σετ (25-18, 29-27), αλλά η αντίδραση από τις φιλοξενούμενες ήταν θετικότατη. Με 21-25 και 17-25 ισοφάρισε σε 2-2, εξασφαλίζοντας τουλάχιστον τον βαθμό. Από κει και πέρα η αναμέτρηση οδηγήθηκε στο τάι μπρέικ, με τις γηπεδούχες να επικρατούν ξανά στις λεπτομέρειες με 15-12.

ΤΑ ΣΕΤ: 25-18, 29-27, 21-25, 17-25, 15-12.
ΟΠΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Γιώργος Μενδρινός): Σουιτσμέ, Καλορμάκη, Κογεράκη, Καφίρη, Πετρακάκη, Τσελάνη, Πίσσα, Βροντάκη -λ, Τρίμα -λ, Κλεισιάρη, Μπεμπή, Μαγκανάρη.