Θετικός ο απολογισμός των Ρεθυμνιωτών στην ΕΚΑΣΚ

Θετικός ήταν ο απολογισμός των Ρεθυμνιωτών στην ΕΚΑΣΚ, μετρώντας 3 νίκες και 2 ήττες. Μάλιστα, με το “δεξί” ξεκίνησαν οι Έφηβοι και οι Νεανίδες του Ρέθυμνο BC και του Αρκαδίου, αντίστοιχα.
Παρακάτω μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των Ρεθυμνιώτικων ομάδων σε Εφήβους, Νεανίδες και Παίδες:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Ρέθυμνο BC – Ανδρογέας 66-64
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-14, 30-29 (ημιχρ.), 49-48, 66-64 τελικό.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Κώστας Μπαλάφας): Φραγκιαδάκης 2, Καλαϊτζάκης 4, Ψωμάς 3(1), Τζαγκαράκης 4, Κριτσωτάκης 13(2), Βεργάκης, Μανετάκης, Μοσχάκης 6, Βαλμάς 7(2), Ηλιάκης, Ζαμπετάκης 20, Βοσκάκης 7. 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)
Ρέθυμνο BC – Ανδρογέας 66-64
ΑΟΚ Χανιά – Κύδων 39-60
Ακρωτήρι – Άσκηση 61-47
ΟΑ Χανίων – Κίσσαμος 63-27
Ρεπό: Δειλινό

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (2η)
Ανδρογέας – Δειλινό
Κύδων – Ρέθυμνο BC
Άσκηση – ΑΟΚ Χανιά
Κίσσαμος – Ακρωτήρι
Ρεπό: ΟΑ Χανίων

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Ηρόδοτος – ΟΚΑ Αρκάδι   33-74
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 08-21, 14-38 (ημιχρ.), 24-58, 33-74 τελικό.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Κώστας Πλευράκης): Λαζίδου 5, Μικεδάκη Ε. 1, Ταταράκη, Μικεδάκη Χ. 11, Θεοδοσουλάκη 29, Καλαιτζιδάκη 17 (1), Φραγγελάκη 7, Ουρανού 4.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)
ΟΑ Χανίων – ΟΦΗ 69-43
Ηρόδοτος – ΟΚΑ Αρκάδι 33-74
Ρεπό: Ιεράπετρα

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (2η)
ΟΦΗ – Ιεράπετρα
ΟΚΑ Αρκάδι – ΟΑ Χανίων
Ρεπό: Ηρόδοτος

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ανδρογέας- Ρέθυμνο BC  74-73
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-19, 44-38 (ημιχρ.), 58-58, 74-73 τελικό.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Κώστας Μπαλάφας) : Ηλιάκης Κ., Κωτσόκολος Η. 10(2), Κοτρώνης Ν., Μπουραλέξης Χ., Κωσταντινίδης Φ.18, Σταματάκης Δ. 18 (2), Χρηστοδημητρόπουλος Ν., Τσαχάκης Θ., Ρομπάντο Β.9, Λεμονάκης Α.,  Λεμονάκης Ι.8 (1), Μανετάκης Κ.10 (2).

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)
ΑΟΑΝ – Αναγέννηση 20-0 α.α.
Ανδρογέας – Ρέθυμνο BC 74-73
Ακρωτήρι – Κύδων 22-58
ΟΦΗ – Ηρόδοτος 65-50
ΟΑ Χανίων – Ηράκλειο 51-60

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ         Β.        Ν-Η     ΠΟΝΤΟΙ

  1. ΟΦΗ 6 3-0       210-153
  2. Ηράκλειο 6 3-0       188-148
  3. Ανδρογέας 5 2-1       143-131
  4. ΑΟΑΝ 5 2-1       115-115
  5. Ρέθυμνο BC 4 1-2       184-194
  6. Ακρωτήρι 4 1-2       82-114
  7. ΟΑ Χανίων 4 1-2 153-159
  8. Ηρόδοτος 2 0-2       102-122
  9. Κύδων 3 1-1       106-87
  10. Αναγέννηση 0 0-3       0-60

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (4η)
Ρέθυμνο BC – ΑΟΑΝ
Κύδων – Ανδρογέας
Ηρόδοτος – Ακρωτήρι
ΟΦΗ – ΟΑ Χανίων
Αναγέννηση – Ηράκλειο

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΟΚ Χανίων – Ακαδημία Ρεθύμνου 48-43.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘ. (Παπαγιάννης)
: Διγενής 10, Χριστοδουλάκης 18, Χαιρέτης 4, Καψαλάκης 5, Μουρατίδης 2, Παρασκευόπουλος 4.

Ρέθυμνο BC2 – ΟΑ Χανίων2 45-33
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-08, 25-11 (ημιχρ.), 38-19, 45-33 τελικό.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC2 (Πολοπετράκης – Τσαρουχάς): Μανουκαράκης 1, Λίτινας, Τσαχάκης 4, Μαύρος 4, Κωνσταντινίδης, Μυκονιάτης 2, Απανωμεριτάκης 2, Καμηλάκης, Ταταράκης, Τσόκλας 10, Μπιτζέκου 2, Γκιουλέας 20.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η)
ΑΟΚ Χανίων – Ακαδημία Ρεθ. 48-43
Ρέθυμνο BC2 – ΟΑ Χανίων2 45-33
Κύδων2 – Ηρόδοτος2 48-86
Πλατανιάς – ΟΦΣ Χανίων 50-21
Ηράκλειο2 – Ανδρογέας2 71-27
Ρεπό: Χανιά BC

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ         Β.        Ν-Η     ΠΟΝΤΟΙ

  1. Ηράκλειο2 8 4-0       306-143
  2. Κύδων2 7 3-1       202-158
  3. Ρέθυμνο BC2 7 3-1       224-198
  4. ΑΟΚ Χανίων 6 3-0       150-81
  5. Ηρόδοτος2 5 2-2       197-191
  6. Ανδρογέας2 4 1-2       112-168
  7. Ακαδημία Ρεθ. 4 1-2       147-140
  8. ΟΑ Χανίων2 4 0-4       146-265
  9. Πλατανιάς 4 2-1       140-82
  10. Χανιά BC 3 0-3       135-249
  11. ΟΦΣ Χανίων 3 0-3       87-170

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (5η)
Ακαδημία Ρεθ. – Ρέθυμνο BC
ΟΑ Χανίων2 – Κύδων
Ηρόδοτος – Πλατανιάς
ΟΦΣ Χανίων – Χανιά BC
Ανδρογέας2 – ΑΟΚ Χανιά
Ρεπό: Ηράκλειο2

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM