Ματσάρα και 6-5 το Ρέθυμνο τα Χανιά στους Παίδες!!!

Ματσάρα έγινε στο «Kido» στην αυλαία του Ενωσιακού πρωταθλήματος με το Ρέθυμνο να κερδίζει με 6-5 τα Χανιά στην κατηγορία των Παίδων (γεννηθέντες 2004-2005).

Μεγάλοι πρωταγωνιστές για τις δύο ομάδες ήταν ο Βασίλης Καφετζής για το Ρέθυμνο και ο Καστανοπουλάκης για τα Χανιά, που πέτυχαν αμφότεροι από 4 γκολ. Μεγαλύτερη αξία το 4ο γκολ του Καφετζή στο 82’ με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 6-5, χαρίζοντας μια μεγάλη νίκη στην Μικτή Παίδων της ΕΠΣ Ρεθύμνου.

Φάσεις και γκολ

2’ κόρνερ του Θεοδοσουλάκη η μπάλα στο δεξί δοκάρι, σουτ του Μελαδάκη θα σώσει ο Κατερουδάκης.

3’ ο Θεοδοσουλάκης προλαβαίνει την έξοδο του Κατερουδάκη και με πλασέ θα ανοίξει το σκορ, 1-0.

6’ παρόμοια φάση στην απέναντι εστία, με τον Καστανοπουλάκη να σκοράρει για το 1-1.

24’ σουτ Γιαννούλη, λίγο άουτ.

43’ σουτ του Καφετζή ελάχιστα άουτ.

46’ σουτ του Αλιάι διώχνει ο Κατερουδάκης.

48’ ο Καστανοπουλάκης θα βρεθεί σε θέση τετ α τετ και θα πλασάρει εύστοχα για το 1-2.

50’ τετ α τετ θα βρεθεί ο Καφετζής, αλλά ο Κατερουδάκης θα σώσει.

61’ κόρνερ Αλιάι, πλασέ του Καφετζή και 2-2.

62’ με εξαιρετικό σουτ ο Καστανοπουλάκης μέσα από την περιοχή, θα γράψει το 2-3.

63’ σουτ του Αλιάι, θα διώξει σε κόρνερ ο Κατερουδάκης.

70’ ατομική ενέργεια του Αλιάι και πάσα στον Καφετζή, ο οποίος με πλασέ θα ισοφαρίσει σε 3-3.

71’ ο Τσάλα στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα, την στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του για το 4-3.

72’ ο Καστανοπουλάκης προλαβαίνει την έξοδο του Δεσποτόπουλου και με προβολή ισοφαρίζει ξανά (4-4).

79’ ο Καφετζής με πλασέ από κοντά πετυχαίνει το 5-4.

81’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Πλανάκης ισοφαρίζει σε 5-5.

82’ με παλικαρίσιο τρόπο κερδίζει την μπάλα ο Καφετζής και με ψηλοκρεμαστό πλασέ διαμορφώνει το τελικό 6-5.

ΡΕΘΥΜΝΟ (Γιώργος Λυρώνης): Δεσποτόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου (75′ Τραϊτοράκης), Γιαννούλης, Μελαδάκης, Καπετανάκης, Σπαντιδάκης (55’ Μουντάκης, 80′ Μπαγκάκης), Θεοδοσουλάκης, Φραγκιαδάκης, Καφετζής, Αλιάι, Αποστολάκης (75′ Ματθαιακάκης).

ΧΑΝΙΑ (Γιώργος Μουζουράκης): Κατερουδάκης, Σούλκε, Τσάλα, Σκουλάς, Κουκουράκης, Πλανάκης, Κογιαννάκης (75’ Πατεράκης), Καμηλάκης (52’ Παρασκάκης), Στόιτσος (58’ Μαναρώλης), Ρακιπλάρι (58’ Κοπάσης), Καστανοπουλάκης (75’ Σολανάκης).