Το Σαββατοκύριακο διεξήχθησαν για την 3η αγωνιστική του Εργασιακού πρωταθλήματος Μπάσκετ, τρία παιχνίδια για την Α1 κατηγορία, και επτά αναμετρήσεις για τους δυο ομίλους της Α2.
A1 κατηγορία
HAAGEN DAZS BC – ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ 70-48
Δεκάλεπτα: 18-10, 36-22, 57-41, 70-48.
HAAGEN DAZS (Ξενίδης): Λαγουδάκης 17 (3), Φιτζανάκης 8, Θερμιώτης 10, Χατζηδάκης Μ. 3, Καλαϊτζάκης 15 (5), Γκογκίτσας 5 (1), Πλεμμένος 6 (1), Μητρόπουλος 6 (2).
ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ (Σαβοργιαννάκης Μ.): Σαβοργιαννάκης Μ. 16 (5) , Σαπουνζής, Τσιχλής 12 (1), Ξανθόπουλος, Παπαδάκης Θ. 8, Παναγιωτάκης 8, Σαβοργιαννάκης Β. 4, Σερσέμης.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ 48-71
Δεκάλεπτα: 06-16, 16-31, 32-58, 48-71.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου, Θεοδορόπουλος): Μοσχάκης, Συριανόγλου, Κατσαντώνης 20 (1), Γιαννούλης 10 (1), Θεοδορόπουλος, Αλυγιζάκης 3 (1), Αραμπατζόγλου 3, Τσιμπισκάκης 4, Δρουδάκης 8.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Σαρρής 4, Λίτινας, Καρπουζής 6, Καρακεσίσογλου 5 (1), Ψαρουδάκης 15 (4), Πελιβανίδης 20 (1), Σεγρεδάκης 8 (2), Γαλυφιανάκης 3 (1), Θεοδωρόπουλος, Κατάκης, Παπαδοκωστάκης 2, Φωτίου 8 (1).
N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ – SAILING EXPERIENCE 49-52
Δεκάλεπτα: 10-20, 21-32, 32-40, 49-52.
NRG SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ (Γκόγκος): Θεοδορόπουλος, Βελονάκης, Γκόγκος, Λεωνιδάκης 13, Κατσαβίδης 8, Λιαδάκης, Αρσενίδης 4, Καρυπίδης 8, Ψωμάς Α., Κυλλάφης 4, Μακαρδονας 12.
SAILING EXPERIENCE (Κατσουλάκης): Γαβαλάκης, Φραγκιαδάκης, Τσαχάκης 6 (1), Ουρανός, Σταθόπουλος 7 (1), Παυλιδάκης, Παπαδάκης Γ., Τσαγκαρούλης 20, Παπαπαναγιώτου, Παρασύρης, Καρπουζάκης 9 (1), Κορωνάκης 10.
ΡΕΠΟ: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
Α2 κατηγορία – Α’ όμιλος
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 42-53
Δεκάλεπτα:07-15, 15-25, 27-45, 42-53.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κατσουλάκης, Ουρανός): Λαμπρινός, Τεριζογλου 1, Νικολάου, Χουστουλάκης, Λαγουδάκης 9 (3), Καλογεράκης Γ. 13 (1), Δασκαλάκης Μ. 4, Δαγαράκης, Μαθιουδάκης 15, Καλησπεράκης.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Νικολιδάκης ): Λιάκος 2, Διαμαντής 2, Παλτατσίδης 4 (1), Χλιαουτάκης, Παπατριανταφύλου 5, Ζερβουδάκης 14, Τσιγκουλης 17 (3), Νικολιδάκης 7 (1), Καβρουλάκης 2.
ΙΑΤΡΟΙ – ΡΑΨΩΔΙΑ 52-43
Δεκάλεπτα:13-12, 24-22, 32-29, 52-43.
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Γούδας 9, Σιβαρόπουλος, Ζαχαράκης, Βλαχοπάνος 5, Τζανάκης, Αργυρίου 4, Παρασκάκης 6, Ανδρονικίδης 2, Σαμωνάκης 2, Μπούτσιας 18 (1), Γιακουμάκης 6.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Μυρωτης): Χόμπης Γ. 3, Σταματάκης 7 (1), Ξενάκης 9, Νιωτάκης 3, Βεργίτσης 6 (2), Καρίμποφ 6 (1), Παλαφούτης 9 (2).
ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ. – PLATANOS TOURS 41-39
Δεκάλεπτα: 08-09, 16-21, 26-28, 41-39.
ΟΙΩΝΟΣ/Κ.Α.Ρ. (Λίτινας): Δημητριάδης, Δουζίνας 3, Λίτινας 1, Αντωνόπουλος 2, Πολοπετράκης 2, Αντωνογιάννης, Δούβρος 8, Καραογλάνης 8 (1), Σταυρουλάκης Π. 4, Σταυρουλάκης Ν. 8 (2), Γαλερός 2, Καλιτσουνάκης 3.
PLATANOS TOURS (Δαμανάκης): Χριστουλάκης 14 (2), Δαμανάκης, Αγγελάκης 4, Κανταρτζής, Βουγιουκαλάκης Μ. 2, Ζουμπεράκης Ν., Βουγιουκαλάκης Ε., Παπαγρηγορίου 7 (1), Περδίκης 5, Μαλλιαρός 4, Κλειδαράς 3
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 40-76
Δεκάλεπτα: 09-20, 15-37, 27-57, 40-76.
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Θεοδωρόπουλος Σ.): Παπαδοπούλου 11 (1), Γιαπιτσογλου 5, Πασχαλίδη, Μαστροκώστα 4, Κορογωνα, Χατζηβασίλης 6, Βουρδουμπά 4, Βλάσης 10.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης): Λαδάκης 16 (4), Καλοειδάς, Παπαδογιάννης Β. 2, Τζανιδάκης 18, Καπετανάκης 8 (2), Συμεωνίδης 10, Μονογυιός 17 (2), Δροσουλάκης, Φουντιδάκης, Σκούφογλου 5.
KLADOS TOURS – ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 63-44
Δεκάλεπτα: 17-10, 24-22, 38-37, 63-44.
KLADOS TOURS (Κλάδος): Καραμπατσάκης, Σελλούντος, Κλάδος 7, Κανελλάκης 9, Νταουντάκης 20 (1), Γιοβάνοβιτς 4, Καθαράκης 21 (2), Γερουκάκης 2.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Πανόπουλος): Πετράκης, Ξηρας 17, Πανόπουλος 6, Σταυρουλάκης 7, Ρεχερ 2, Βροντάκης 3, Φουσταγιεράκης 7 (1), Τσιομπίκας 2.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ – ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ 42-33
Δεκάλεπτα: 09-10, 16-16, 22-29, 42-33.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Περράκης): Βαμβουράκης 4, Κεφαλογιάννης 3, Μελαδάκης, Καραδάκης Ν. 12 (1), Αντωνάκης, Πολιτάκης 12, Περάκης, Κανακάκης, Λιανδρής 6, Κυριακάκης 5.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μπαγιαρτάκης, Ηλιάκης): Περαντωνάκης 10, Σωμαθιανός, Ζίανας, Κονταξάκης 3, Νικολουδάκης 7, Ηλιάκης, Παναγιωτόπουλος 5, Πιοτογιαννάκης 6, Μπαγιαρτάκης, Ρωμανιουδάκης 2, Προκοπάκης.
Α2 κατηγορία – Β’ όμιλος
MACRON STORE – BUENO HOTEL 63-50
Δεκάλεπτα:16-11, 26-23, 45-34, 63-50.
MACRON STORE (Καρατζέτζος K.): Δοξαστάκης Ε. 7, Κόνιας 4, Τσαφαράκης 3, Παπαδάκης Α. 4, Κάβουρας 8, Καρατζέτζος Κ. 12, Καρατζέτζος Β., Καρατζέτζος Γ. 25 (1).
BUENO HOTEL (Σταυρουλιδάκης): Ηλιάκης, Βαζιουράκης 9, Σταγκουράκης, Σερλής 6, Σταυρουλιδάκης 10, Ανδρεδάκης 7 (1), Σταθοπούλου, Χατζάκης 4, Κόλκας, Μυλωνάς 2, Κοπανάκης 12 (1).