Μια αγωνιστική πριν το τέλος, «κλείδωσε» και η 4η θέση στο Πρωτάθλημα Παλαιμάχων

Έκλεισε και το τέταρτο εισιτήριο για την είσοδο στους ημιτελικούς της διοργάνωσης του 9ο Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου. Η ομάδα των «ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΩΝ» είναι η ομάδα που περνάει στην τετράδα ενώ από την προηγούμενη αγωνιστική είχαν εξασφαλίσει την είσοδο οι ομάδες ΕΘΝΙΚΟΣ, ΤΕΕ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ και PLATANOS TOURS. Ακόμα και εάν χάσει στην τελευταία αγωνιστική η ομάδα των ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΩΝ  από τους Παλ. Α.Ο ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ και κερδίσουν οι ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ την ομάδα PLATANOS TOURS είναι αυτοί που περνάνε στην επόμενη φάση διότι στην Α’ Φάση οι ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ είχαν κερδίσει τους ΟΙΚΟΔΟΜΟΥΣ (4-0) και με βάση την προκήρυξη (όταν ισοβαθμήσουν δύο ομάδες μετράει το αποτέλεσμα στον μεταξύ τους αγώνα Α’ Φάσης) για το πια ομάδα θα προκριθεί.

Στην 10η αγωνιστική δεν έγιναν δύο αναμετρήσεις HEAVEN OF BRANDS/PORTO BELLO-ΕΘΝΙΚΟΣ και Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ διότι δεν κατάφεραν να συγκροτήσουν ομάδα η HEAVEN OF BRANDS/PORTO BELLO και Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ και έτσι οι αντίπαλοι τους ΕΘΝΙΚΟΣ και ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ αντίστοιχα κέρδισαν τους αγώνες στα χαρτιά με σκορ 3-0.

Τα αποτελέσματα για την 10η αγωνιστική είχαν ως εξής:

HEAVEN OF BRANDS-

PORTO BELLO

ΕΘΝΙΚΟΣ 0-3 α,α
Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ 0-3 α,α
ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘ. ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ  3-0
PLATANOS TOURS Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ  2-2
ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ  2-3
ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ  7-2

Η βαθμολογία μετά και την 10η Αγωνιστική έχει διαμορφωθεί ως εξής:

A/A ΟΜΑΔΕΣ   ΑΓ.  Ν   Ι  Η ΓΚΟΛ Δ/Τ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΕΘΝΙΚΟΣ 10 9 1 0 64-25   39 28
2. Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 10 7 3 0 34-15 19 24
3. PLATANOS TOURS 10 6 3 1 43-26 17 21
4. ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 10 7 1 2 36-23 13 19
5. ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ 10 5 1 4 24-18 6 16
6. ΠΑΛ. Α.Ο. ΑΡΗΣ ΡΕΘ. 10 5 0 5 26-33 -7 15
7. HEAVEN OF BRANDS-

PORTO BELLO

10 4 2 4 25-22  

3

14
8. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 10 3 1 6 26-32 -6 10
9. ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 10 3 0 7 18-43 -25 9
10. ΠΑΝΘΗΡΕΣ 9 3 1 5 21-25 -4 7
11. ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 10 1 0 9 12-32 -20 3
12. ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 9 0 1 8 16-50 -34 -2

Υ.Σ: Οι ομάδες ΠΑΝΘΗΡΕΣ και ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ έχουν μηδενισμό στην μεταξύ τους

αναμέτρηση και την αφαίρεση -3 βαθμούς έκαστος.

 

Οι ομάδες στην 10η Αγωνιστική συμμετείχαν με τους παρακάτω παλαίμαχους ποδοσφαιριστές:

ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 3-0
ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Φιλίππου Α., Αντουράκης Ν., Μαριόλος Κ., Hebaj F.,Δρακάκης Ε.,  Γιορταμάκης Ι., Τσακμάκας Σ., Σκουλούδης Ν.
ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ: Μανωλάκης Γ., Κιουρτσιδάκης Ν., Δρουδάκης Ν., Χουρδάκης Σ., Καλογεράκης Γ., Νησανάκης Ι.,Φασουλάς Ν.

PLATANOS TOURS Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 2-2
PLATANOS TOURS: Χόμπης Β., Τζανιδάκης Γ., Βουγιουκαλάκης Μ., Βουγιουκαλάκης Ε., Κλάδος Π., Κουγιεντάκης Ε., Καραμιχάλης Ι., Δελήμπασης Χ., Ζουμπεράκης Ν., Κατικάς Π.
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Αγγελάκης Κ., Αρχοντάκης Ζ., Κουκουβάγιας Γ.,  Κανακάκης Α., Πετρογιαννάκης Ν., Δρουδάκης Μ.Γ., Μαθιουδάκης Σ., Ροδινός Ε., Τσουκαλάς Β.,  Φυρογένης Κ., Παπαγιαννάκης Ε., Koroveshi J., Κασσωτάκης Γ.


ΠΑΝΘΗΡΕΣ-
ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2-3
ΠΑΝΘΗΡΕΣ: Βαρδουνιώτης Γ., Βενιανάκης Γ., Βουράκης Μ., Δακαναλάκης Σ., Δημιάνης Θ., Κυλάφης Φ., Margini F., Μαραγκουδάκης Ι., Μανωλούδης Ι.,Gerbi L., Χαλεπλής Β., Hysotoci B.
ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Αντωνίου Ι., Μπουχλάκης Ι., Ευαγγέλου Μ., Σταρράς Σ., Βάμβουκας Ε., Ξενάκης Ε., Συνολάκης Κ., Θωμαδάκης Γ., Τζενεβράκης Γ.


ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ-
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 7-2
ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ:   Δατσέρης Ν., Αντωνάκης Κ., Βουρβαχάκης Ι., Μάκρας Κ., Καλογεράκης Λ., Τσίχλης Γ., Πολιουδάκης Η., Μελαχρινάκης Ε., Μαμαλάκης Ε.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Μοράκης Α., Γεωργαλής Φ., Σταρράς Σ., Σπυριδάκης Κ., Παπαδάκης Χ., Κουρμούλης Γ., Τσικνάκης Ν., Κουταλάς Γ., Καλαιτζάκης Α., Μπακόπουλος Ι.,Μ.  Αργυρόπουλος Α., Δεβεράκης Δ., Φανουργάκης Α., Παπαδάκης Ι.,

Για την συνέχεια του πρωταθλήματος και συγκεκριμένα την 11η αγωνιστική όπου θα είναι και η τελευταία για την Α’ Φάση της διοργάνωσης θα γίνουν οι αγώνες ως εξής:

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 21/05/18 21:00 ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ
-//- 21/05/18 21:00 ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ HEAVEN OF BRANDS-PORTO BELLO
-//- 21/05/18 21:00 ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ
-//- 21/05/18 21:00 ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
-//- 21/05/18 21:00 ΜΙΣΙΡΙΩΝ ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ PLATANOS TOURS
-//- 21/05/18 21:00 ΜΙΣΙΡΙΩΝ ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘ. ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ

Χρυσός χορηγός της διοργάνωσης είναι η εταιρεία ΒΟΤΟΜΟΣ και συγκεκριμένα τα εμφιαλωμένα φυσικά μεταλλικά νερά ΖΑΡΟΣ ΚΡΗΤΗΣ.

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM