Νίκες για Λιβάδια, Αναγέννηση, Φλόγα και Φοίνικα

Με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της 15ης αγωνιστικής  στην Β’ ΕΠΣΡ σήμερα, με Λιβάδια, Αναγέννηση, Φλόγα Ρουστίκων και Φοίνικα να πανηγυρίζουν νίκες.

Στα Λιβάδια, η ομάδα του Νίκου Μαθιουδάκη επέστρεψε στις επιτυχίες κερδίζοντας σχετικά άνετα με 4-0 τη ΝΕΑΡ, έχοντας και ένα δοκάρι με τον Κουγιουμουτζή στο 76’. Με αυτή τη νίκη τα Λιβάδια αποσπάστηκαν και πάλι με 8 βαθμούς από τις ομάδες που ακολουθούν, αφού ο Αστέρας Περάματος δεν έδωσε αξία στη νίκη της περασμένης εβδομάδας επί των πρωταθλητών Χειμώνα. Η Φλόγα Ρουστίκων με ανατροπή στο β’ ημίχρονο, ήταν η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής, επικρατώντας με 3-1 του Αστέρα Περάματος, με τους γηπεδούχους να έχουν και ένα δοκάρι με τον Άγα στο 44’.

Στην 2η θέση έπιασε τον Αστέρα Περάματος η Αναγέννηση ΜΠΣΡ, η οποία με υπηρεσιακό προπονητή το Μανόλη Μακρυδάκη επικράτησε στο «Kido» με 3-0 του Απόλλωνα. Πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο νεοαποκτηθέντας Χρήστος Μπεσίκου, όπου στο ντεμπούτο του πέτυχε δύο γκολ. Τέλος, «ματσάρα» ήταν και το δεύτερο σερί παιχνίδι στο ανακαινισμένο γήπεδο Σελλίων, το οποίο όπως και πριν από μία εβδομάδα κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Την περασμένη Κυριακή ο Φοίνικας ισοφαρίστηκε σε 3-3 από τον Απόλλωνα, αλλά αυτή την φορά στο 95’ χάρη στο γκολ του Σήφη Παπαδογιάννη πήρε τη νίκη με 3-2 επί του Λίβα.

ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (15η)