Επτά αναμετρήσεις με Ρεθυμνιώτικο ενδιαφέρον περιελάμβανε το αγωνιστικό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΚ, με τους Έφηβους του Ρέθυμνο BC να πετυχαίνουν τη σπουδαιότερη νίκη, μιας και επικράτησαν με 72-59 επί του Κύδωνα και έφτασαν μία “ανάσα” από τη 2η θέση.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
Εργοτέλης – Ακαδημία Ρεθύμνου 80-61
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-12, 48-33 (ημιχρ.), 59-44 , 80-61 τελικό.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Γιώργος Παπαδογιαννάκης): Πρίμπας 18, Σκανδάλης 10, Σταυρακάκης 3, Στεριώτης 2, Καλούδης 18, Τσικριτέας 2, Βαλμάς 2, Ιερωνυμάκης 6, Τουλουπάκης, Παττακός.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (11η)
Ηράκλειο – Πεδιάδα 71-57
Κύδων – Δειλινό 65-71
Εργοτέλης – Ακαδημία Ρεθύμνου 80-61
Ηρόδοτος – Τηγανίτης 67-44
Μεσσαρά – Ακρωτήρι 50-48
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η
1. Δειλινό 18 10 8-2
- Εργοτέλης 18 10 8-2
- 3. Κύδων 17 10 7-3
- Ηρόδοτος 16 10 6-4
- Μεσσαρά 16 10 6-4
- Πεδιάδα 14 9 5-4
- Ακρωτήρι 11 9 3-5
- Ακαδημία Ρεθύμνου 11 10 1-9
- Τηγανίτης 10 10 0-10
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (12η – 28/1)
Δειλινό – Ηράκλειο
Ακαδημία Ρεθύμνου – Κύδων
Τηγανίτης – Εργοτέλης
Μεσσαρά – Ηρόδοτος
Πεδιάδα – Ακρωτήρι
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Ρέθυμνο BC – Κύδων 72-59
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-14, 31-32 (ημιχρ.), 55-42, 72-59 τελικό.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Μπαλάφας – Πολοπετράκης): Καλαϊτζάκης 5(1), Ψωμάς, Σ. Τζαγκαράκης, Λαγουδάκης 20(3), Γρηγοράκης 3(1), Μοσχάκης, Κριτσωτάκης, Τζαγκαράκης Δ. 18(2), Ζαμπετάκης 7(1), Βοσκάκης 19.
Ακαδημία Ρεθύμνου – Ηράκλειο 38-71
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-14, 21-33 (ημιχρ.), 32-54, 38-71 τελικό.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Γιώργος Παπαδογιαννάκης): Μαρκουδάκης, Μεσονησανάκης, Δουβρής 2, Αϊτίδης 2, Βαλμάς 17(1), Χριστοδουλάκης, Μαυρογιαννάκης 2, Μπερνιδάκης 6(1), Παττακός 9, Τσικαλάς.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (12η)
Ρέθυμνο BC – Κύδων 72-59
Ηράκλειο – Δειλινό 95-25
ΑΟΚ Χανίων – Ακαδημία Ρεθύμνου 64-46
Μεσσαρά – Ακρωτήρι 47-65
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1. Ηράκλειο 24 12 12-0 998-555
- Κύδων 22 12 10-2 830-590
- Ρέθυμνο BC 21 12 9-3 874-646
- Ακρωτήρι 20 12 8-4 823-615
- Δειλινό 16 12 4-8 629-836
- Μεσσαρά 13 12 2-9 521-779
- ΑΟΚ Χανιά 13 12 1-11 574-922
- Ακαδημία Ρεθ. 13 12 2-9 534-845
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (13η – 27/1)
Κύδων – Ηράκλειο
Ακαδημία Ρεθύμνου – Δειλινό
Ακρωτήρι – Ρέθυμνο BC
ΑΟΚ Χανίων – Μεσσαρά
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΟΦΗ – ΟΚΑ Αρκάδι 59-55
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-17, 28-25 (ημιχρ.), 44-42, 59-55 τελικό.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Κώστας Πλευράκης): :Θεωδοσουλάκη 16,Δημήτρη ,Παναγιωτάκη 9,Ανυφαντάκη 11 (1),Σταυγιανουδάκη 7,Ταταράκη 2, Γραγκελάκη , Καλαιτζιδάκη 6,Χαμογεωργάκη 4.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)
Ιεράπετρα – Ανδρογέας 32-39
ΟΦΗ – ΟΚΑ Αρκάδι 59-55
Εργοτέλης – ΟΑ Χανίων 41-81
Ρεπό: Ηρόδοτος
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η
1. ΟΦΗ 15 8 7-1
- ΟΑ Χανίων 15 8 7-1
- ΟΚΑ Αρκάδι 12 7 5-2
- Ανδρογέας 10 7 3-4
- Ηρόδοτος 8 6 2-4
- Εργοτέλης 8 7 1-6
- Ιεράπετρα 7 7 0-7
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (10η – 23/12)
ΟΚΑ Αρκάδι – Ιεράπετρα
ΟΑ Χανίων – ΟΦΗ
Ηρόδοτος – Εργοτέλης
Ρεπό: Ανδρογέας
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ηρόδοτος – Ρέθυμνο BC 122-35
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-10, 50-18 (ημιχρ.), 82-24, 122-35 τελικό.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Πέτρος Πολοπετράκης): Κωτσόκολος 2, Τζαγκαράκης 3(1), Μαυρουδής, Αστρινάκης 3(1), Μεταξάς 4, Λεμονάκης Ι., Κουλουλιάς 2, Μπίτρι 7(1), Δούσμανης 12, Λεμονάκης Θ. 2, Λουβιτάκης.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (15η)
Ακρωτήρι – Ηράκλειο 50-74
Αναγέννηση – Εργοτέλης 62-54
Ηρόδοτος – Ρέθυμνο BC 122-35
Ανδρογέας – Κύδων 53-63
Ακαδημία Ρεθ. – ΟΦΗ 0-20 α.α.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 14 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1. ΟΦΗ 29 15 14-1 1019-622
- Ηρόδοτος 29 15 14-1 1003-628
- Ηράκλειο 27 15 12-3 1011-709
- Κύδων 27 15 12-3 942-717
- Ανδρογέας 22 15 7-8 856-755
- Αναγέννηση Αρκ. 21 15 6-9 634-898
- 7. Ρέθυμνο BC 20 15 5-10 679-918
- Ακρωτήρι 19 15 4-11 710-770
- Εργοτέλης 16 15 1-14 595-1132
- Ακαδημία Ρεθ. 0 15 0-15 0-300
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (16η – 28/1)
Εργοτέλης – Ακρωτήρι
Ρέθυμνο BC – Αναγέννηση
ΟΦΗ – Ηρόδοτος
Ηράκλειο – Ανδρογέας
Κύδων – Ακαδημία Ρεθ. 20-0 α.α.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Δειλινό – Ρέθυμνο BC 58-52
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-11, 37-26 (ημιχρ.), 50-43, 58-52 τελικό.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC2 (Κώστας Μπαλάφας): Ηλιάκης, Καμπανάκης, Κοτρώνης, Μπουραλέξης, Κωνσταντινίδης 41(1), Σταματάκης 4, Χριστοδημητρόπουλος 1, Τσαχάκης, Βεργάκης 6, Κιουπκιολής , Απλαδάς, Μανετάκης.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (12η)
ΟΑ Χανίων – Πλατανιάς 78-41
ΟΦΗ2 – Ηρόδοτος 61-71
Μεσσαρά – ΑΟΚ Χανίων 40-38
Δειλινό – Ρέθυμνο BC2 58-52
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1. ΟΑ Χανίων 22 11 11-0 807-481
- Ηρόδοτος 21 12 9-3 902-637
- Μεσσαρά 18 11 7-4 582-578
- ΑΟΚ Χανιά 18 11 7-4 630-593
- Ρέθυμνο BC2 17 12 5-7 672-763
- Δειλινό 16 12 4-8 591-686
- Πλατανιάς 15 12 3-9 570-711
- ΟΦΗ2 11 11 0-11 415-720
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (13η – 28/1)
Πλατανιάς – ΟΦΗ2
ΑΟΚ Χανίων – Ηρόδοτος
Ρέθυμνο BC2 – ΟΑ Χανίων
Μεσσαρά – Δειλινό
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΟΚΑ Αρκάδι – Εργοτέλης 69-14
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-0, 34-04 (ημιχρ.), 50-07, 69-14 τελικό.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Κώστας Πλευράκης): Λαζίδου 2, Μικεδάκη Ε. 8, Ουρανού 6, Ανδρεάδου 2, Θεοδοσουλάκη 10, Σταυγιανουδάκη 7, Μικεδάκη Χ. 4, Ταταράκη 6, Φραγγελάκη 14, Καλαϊτζιδάκη 10.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (13η)
ΟΚΑ Αρκάδι – Εργοτέλης 69-14
ΟΑΣΗ – ΟΑ Χανίων 07-92
ΟΦΗ – Ιεράπετρα 58-35
ΑΟΑΝ – Ηρόδοτος 37-52
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1. ΟΑ Χανίων 25 13 12-1 866-387
- ΟΚΑ Αρκάδι 25 13 12-1 834-404
- ΟΦΗ 22 13 9-4 806-572
- Ηρόδοτος 21 13 8-5 734-619
- Εργοτέλης 19 13 6-7 527-645
- Ιεράπετρα 16 13 3-10 594-696
- ΑΟΑΝ 14 13 2-10 419-688
- ΟΑΣΗ 12 13 0-12 278-1047
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (14η – 28/1)
ΟΚΑ Αρκάδι – ΟΑ Χανίων
Ηρόδοτος – ΟΑΣΗ
Εργοτέλης – ΟΦΗ
Ιεράπετρα – ΑΟΑΝ