Στα ημιτελικά και το Platanos Tours, τέσσερις για μια θέση

Με την διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής που διεξήχθη την Δευτέρα 14 Μαΐου συνεχίστηκε το Πρωτάθλημα Παλαιμάχων Ποδοσφαίρου.

Βρισκόμαστε μόλις δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε της πρώτης φάσης του 9ο Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου.

Μετά και τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής το ενδιαφέρον κορυφώνεται για το πια ομάδα θα συμπληρώσει την τετράδα αφού μετά τον Εθνικό και τα ΤΕΕ Μηχανικοί οι ομάδες έγιναν τρεις που έχουν εξασφαλίσει την πρόκριση καθώς προστέθηκε και το Platanos Tours. Απομένει να δούμε ανάμεσα σε τέσσερις ομάδες (Ροκαμπιλάδες, Heaven of Brands, Οικοδόμους, και Παλ. Α.Ο. Αρης Ρεθ.)  πια  θα πάρει το εισιτήριο για τους ημιτελικούς της διοργάνωσης.

Τα αποτελέσματα για την 9η αγωνιστική είχαν ως εξής:

ΠΑΝΘΗΡΕΣ HEAVEN OF BRANDS-PORTO BELLO 2-2
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 5-2
ΕΘΝΙΚΟΣ ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 8-4
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘ. 6-2
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 2-1
ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ PLATANOS TOURS 1-8

 

Η βαθμολογία μετά και την 9η Αγωνιστική έχει διαμορφωθεί ως εξής:

A/A ΟΜΑΔΕΣ   ΑΓ.  Ν   Ι  Η ΓΚΟΛ Δ/Τ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΕΘΝΙΚΟΣ 9 8 1 0 61-25   36 25
2. Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 9 7 2 0 32-13 19 23
3. PLATANOS TOURS 9 5 2 1 41-24 17 20
4. ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 9 5 1 3 29-21 8 16
5. HEAVEN OF BRANDS-

PORTO BELLO

9 4 2 3 25-19  

6

14
6. ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ 9 4 1 4 21-18 3 13
7. ΠΑΛ. Α.Ο. ΑΡΗΣ ΡΕΘ. 9 4 0 5 23-33 -10 12
8. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 9 3 1 5 24-25 -1 10
9. ΠΑΝΘΗΡΕΣ 8 3 1 4 19-22 -3 7
10. ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 9 2 0 7 15-41 -26 6
11. ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 9 1 0 8 12-29 -17 3
12. ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 8 0 1 7 16-47 -31 -2

 Υ.Σ: Οι ομάδες ΠΑΝΘΗΡΕΣ και ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ έχουν μηδενισμό στην μεταξύ τους αναμέτρηση και την αφαίρεση -3 βαθμούς έκαστος.

 

Οι ομάδες στην 9η Αγωνιστική συμμετείχαν με τους παρακάτω παλαίμαχους ποδοσφαιριστές:

ΠΑΝΘΗΡΕΣ HEAVEN OF BRANDSPORTO BELLO 2-2
ΠΑΝΘΗΡΕΣ:  Βενιανάκης Γ., Δημιάνης Θ., Κυλάφης Φ., Margini F., Μανωλούδης Γ., Μανωλούδης Ι.,Gerbi L., Χαλεπλής Β., Hysotoci B.
HEAVEN OF BRANDS-PORTO BELLO: Τρουλινός Ο., Κλαψινός Μ., Λυρώνης Γ., Μαρκουλιδάκης Ν., Μπαραδάκης Ε., Ασπρομάτης Η., Ξηράκης Γ., Τραϊτοράκης Κ., Νικολιδάκης Δ., Παπαδάκης Μ., Παπαδάκης Ε., Τσιμπούκας Μ., Xhera A.

 

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ- Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 5-2
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Αγγελάκης Κ., Αρχοντάκης Ζ., Κουκουβάγιας Γ.,  Κανακάκης Α., Πετρογιαννάκης Ν., Δρουδάκης Μ.Γ., Μαθιουδάκης Σ., Ροδινός Ε., Τσουκαλάς Β.,  Φυρογένης Κ., Παπαγιαννάκης Ε., Koroveshi J., Κασσωτάκης Γ.
Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Δελήμπασης Δ., Παπαδομιχελάκης Ι., Παρθενιώτης Α., Ξερουδάκης Σ.,  Κουκουμπεδάκης θ., Κανλής Κ., Πρικάκης Ν., Γαμβριέλας Γ., Αλεξάκης Ι., Θανάσης Ε.

 

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 8-4
ΕΘΝΙΚΟΣ: Σταγάκης Ε., Πατράκης Γ., Δραμηλαράκης Μ., Κακλαμάνος Ε., Καραδάκης Α., Κοζανίδης Σ., Ξενάκης Ι., Αλεξάκης Γ., Αποστολάκης Θ., Κλάδος Δ., Δασκαλάκης Ν., Τριποδιανός Α.
ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ:   Δατσέρης Ν., Αντωνάκης Κ., Βουρβαχάκης Ι., Μάκρας Κ., Καλογεράκης Λ., Τσίχλης Γ., Πολιουδάκης Η., Μακρυδάκης Κ., Μαμαλάκης Ε., Αγγελόπουλος Σ.

 

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ- ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 6-2
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Γκιγκλάς Κ., Γιαντζόγλου Ε., Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Ν., Δρίτσας Ε., Λεντζάκης Ι, Σκουλουφιανάκης Ι., Σπανουδάκης Α. Φουρναράκης Γ.
ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Βαρούχας Ν.Ε, Αντουράκης Ν., Μαριόλος Κ., Hebaj F.,Θωμάς Μ., Γιορταμάκης Ι., Τσακμάκας Σ., Σκουλούδης Ν.

 

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ- ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 2-1
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Μπακόπουλος Ι., Μοράκης Α., Γεωργαλής Φ., Σταρράς Σ., Σπυριδάκης Κ.,   Παπαδάκης Χ., Κουρμούλης Γ., Τσικνάκης Ν., Κουταλάς Γ., Αργυρόπουλος Α., Παπαδάκης Ι.
ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ: Αποστολάκης Ι., Αποστολάκης Ν., Πελαντάκης Α., Μανωλακάκης Ι., Κιουρτσιδάκης Ν., Δρουδάκης Ν., Νησανάκης Ι., Καλογεράκης Ι., Περισσάκης Ν., Στεφανάκης Π., Φασουλάς Ν.,  Χουρδάκης Σ.

 

ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ– PLATANOS TOURS 1-8
ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Αντωνίου Ι., Μπουχλάκης Ι., Ευαγγέλου Μ., Σταρράς Σ., Βάμβουκας Ε., Ξενάκης Ε., Συνολάκης Κ., Θωμαδάκης Γ., Τζενεβράκης Γ.
PLATANOS TOURS: Ανυφαντάκης Ν., Βασιλάκης Ι., Βουγιουκαλάκης Μ., Βουγιουκαλάκης Ε., Κλάδος Π., Δελήμπασης Χ., Κατικάς Π.

Για την συνέχεια του πρωταθλήματος η 10η αγωνιστική θα διεξαχθεί εμβόλιμα την  Πέμπτη 17 και την ερχόμενη Δευτέρα 21 Μαΐου 2018 κανονικά η 11η και τελευταία αγωνιστική της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος.

Έτσι το πρόγραμμα για τις δύο αγωνιστικές(10η & 11η) θα έχει ως εξής:

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 17/05/18 21:00 ΡΕΘΥΜΝΟΥ HEAVEN OF BRANDS-PORTO BELLO ΕΘΝΙΚΟΣ
-//- 17/05/18 21:00 ΡΕΘΥΜΝΟΥ Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ
-//- 17/05/18 21:00 ΜΙΣΙΡΙΩΝ ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘ. ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ
-//- 17/05/18 21:00 ΜΙΣΙΡΙΩΝ PLATANOS TOURS Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
-//- 17/05/18 21:00 ΑΡΜΕΝΩΝ ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ
-//- 17/05/18 21:00 ΑΡΜΕΝΩΝ ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ

 

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 21/05/18 21:00 ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ
-//- 21/05/18 21:00 ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ HEAVEN OF BRANDS-PORTO BELLO
-//- 21/05/18 21:00 ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ
-//- 21/05/18 21:00 ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
-//- 21/05/18 21:00 ΜΙΣΙΡΙΩΝ ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ PLATANOS TOURS
-//- 21/05/18 21:00 ΜΙΣΙΡΙΩΝ ΠΑΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΡΕΘ. ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ

Χρυσός χορηγός της διοργάνωσης είναι συγκεκριμένα τα εμφιαλωμένα  φυσικά μεταλλικά νερά ΖΑΡΟΣ ΚΡΗΤΗΣ η εταιρεία ΒΟΤΟΜΟΣ

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM