Στο βάθρο του «Zaros Trail Race», Τσιαπρούνης και Τσίπα

Εξαιρετική παρουσία είχαν οι Ρεθεμνίωτες δρομείς που συμμετείχαν την περασμένη εβδομάδα στους 2ους Ορεινούς αγώνες «ZAROS TRAIL RACE» κατέλαβαν θέσεις στο βάθρο τόσο στην γενική όσο και στις ηλικιακές κατηγορίες εκπροσωπώντας σε ένα ακόμα αγώνα επάξια το Ρέθυμνο. Στις δυο διαδρομές έλαβαν μέρος περισσότεροι από 200 αθλητές  συμμετείχαν στις δύο διαδρομές, στα 25χλμ. σε 1550μ+ και 11χλμ. σε 700μ+.
Ο αθλητής του ΣΔΥΡ Βασίλης Τσιαπρούνης με χρόνο 2.44.17″, κατέρριψε το περσινό του ρεκόρ και κατέκτησε την 2η θέση στα 25χλμ, ενώ στην ίδια διαδρομή των γυναικών, η Μαριέλα Τσίπα επίσης του ΣΔΥΡ, με 3.24.02″, ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου.

Αναλυτικά οι χρόνοι και οι θέσεις των αθλητών από το Ρέθυμνο.
11 km
6 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΘΩΜΑΣ 1.31’11”
12 ΒΟΥΡΒΑΧΑΚΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ 1.37’25”
41 ΠΕΤΡΑΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.01’53”

25 km
2 ΤΣΙΑΠΡΟΥΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2.44’17” ( 2ος Γενικής)
22 ΤΣΙΠΑ ΜΑΡΙΕΛΑ 3.24’02” ( 3η Γενική Γυναικών)
26 ΣΤΑΥΓΙΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 3.30’31” ( 2ος 50-59)
26 ΤΖΙΤΖΙΚΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 3.34’44”
27 ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 3.36’19”
28 ΚΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 3.38’01”
31 ΘΩΜΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 3.39’18”
33 ΜΟΣΧΟΝΑΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 3.42’28”
40 ΛΙΟΝΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 3.55’35”
44 ΜΥΣΤΡΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 4.02’27”

Στον αγώνα των 25χλμ μεγάλος νικητής αναδείχθηκε ο Ματσίγκος Φώτιος (Arkalos Team) με ρεκόρ διαδρομής σε 2.38.26″. Ακολούθησε ο αθλητής του ΣΔΥΡ Τσιαπρούνης Βασίλης με χρόνο 2.44.17″ και ο Beitel Max με 2.50.43″.

Στις γυναίκες νικήτρια αναδείχθηκε η πρωτοεμφανιζόμενη σε αγώνες ανάλογης απόστασης,  Χαζηράκη Ελένη (Arkalos Team) με φοβερό ρεκόρ, ολοκλήρωσε την διαδρομή σε 3.11.55″. Ακολούθησε η περσινή νικήτρια Helena Feddersen (Zaros Trail Race) σε 3.19.05″ και η έμπειρη αθλήτρια του ΣΔΥΡ Μαριέλα Τσίπα με 3.24.02″

Στην διαδρομή των 11χλμ, πρώτος πέρασε την γραμμή τερματισμού ο Παπαδογιαννάκης Δημήτρης (MikroJim) με χρόνο 1.15.53″. Στην δεύτερη θέση ο Χριστοφιλόπουλος Σταύρος (Arkalos Team) με χρόνο 1.16.04″ και στην τρίτη ο Κούφαλης Ανδρέας που τερμάτισε σε 1.19.35″.

Στις Γυναίκες πρώτη νικήτρια αναδείχθηκε η Φουρναράκη Ειρήνη (Σ.Μ.Κ.) με χρόνο 1.37.30″. Ακολούθησαν στην δεύτερη θέση η Κωσταμένα Αγγελική (Παλαιοχωρα T.R.T.)  με χρόνο 1.49.45″. Την τρίτη θέση του βάθρου μοιράστηκαν Ζαχαριουδάκη Γεωργία (MikroJim) και η Πετράκη Φωτεινή (MikroJim)  με χρόνο 1.50.26″.

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM