Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των Ρεθυμνιωτών στην ΕΣΠΕΚ

Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις το γυναικείο τμήμα του Αρκαδίου, το οποίο επικράτησε με 3-2 σετ της Χερρονάσιου. Επίσης, οι παγκορασίδες του Ν. ΟΠΕΡ πήραν το Ρεθυμνιώτικο ντέρμπι απέναντι στο Αρκάδι, κερδίζοντας με 1-3 σετ στο “Μελίνα Μερκούρη”.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΟΚΑ Αρκάδι – Χερρονάσιος 3-2
ΤΑ ΣΕΤ: 25-27, 25-15, 16-25, 25-17, 15-13.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μανόλης Αντωνάκης): Κλαψινού, Σωπασουδάκη, Λιλίτση, Μανούρη, Ζαλαμήτσου, Γιαννουλάκη, Μοτζάκη, Ζουμπουλάκη, Μηλάκη –λ.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (15η)
Σούδα – Άθλεση 1-3
Γιούχτας – Κύδων 0-3
ΟΚΑ Αρκάδι – Χερρονάσιος 3-2
Ακρωτήρι – Άνεμος Χανίων 3-0
ΣΦΠ Χανίων – ΓΕΗ 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΣΕΤ

  1. Κύδων 45 15        15-0     45-1
  2. ΓΕΗ 39 15        13-2     43-7
  3. Ακρωτήρι 27 15        10-5     32-23
  4. ΟΚΑ Αρκάδι 25 14        9-5       29-23
  5. Γιούχτας 23 14        8-6       29-25
  6. Άθλεση 22 14        8-6       28-28
  7. Σούδα 15 14        4-10     23-31
  8. ΣΦΠ Χανίων 13 14        3-11     18-35
  9. Χερρονάσιος 4 14        1-13     10-39
  10. Άνεμος Χανίων 0 15        1-13     4-40

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (16η – 12/3)
Άθλεση – Ακρωτήρι
Κύδων – Σούδα
Χερρονάσιος – Γιούχτας
Άνεμος Χανίων – ΣΦΠ Χανίων
ΓΕΗ – ΟΚΑ Αρκάδι

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
ΟΚΑ Αρκάδι – ΓΕΗ 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 17-25, 13-25, 19-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Παύλος Χαραλαμπίδης): Ζαφειριάδης, Μυγιάκης, Γ. Καλλέργης, Σαββάκης, Γρηγοράκης, Βατσολάκης, Βουμβουλάκης, Βανταράκης, Γανταδάκης, Σπιταδάκης, Π. Καλλέργης.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η)
ΟΚΑ Αρκάδι – ΓΕΗ 0-3
ΟΠΕΡ – ΣΦΠ Χανίων (αναβλήθηκε)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΣΕΤ

  1. ΓΕΗ 10 5          5-0       15-3
  2. ΣΦΠ Χανίων 8 5          3-2       11-8
  3. ΟΚΑ Αρκάδι 7 5          2-3       8-11
  4. ΟΠΕΡ 3 4          0-3       0-12

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (6η)
ΟΠΕΡ – ΟΚΑ Αρκάδι
ΓΕΗ – ΣΦΠ Χανίων 3-0

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – A’ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΚΑ Αρκάδι1 – Ν. ΟΠΕΡ 1-3
ΤΑ ΣΕΤ: 20-25, 25-12, 12-25, 23-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ1 (Μανόλης Αντωνάκης): Αγγουριδάκη, Μπενάκη. Σουφλιδάκη, Ζεφειριάδη, Μοτζάκη, Λίτινα, Μαρκατσάκη, Λαγουδάκη, Σκούφη, Παπαδάκη.
Ν. ΟΠΕΡ (Ήρα Φεντότοβα): Εφεντάκη, Ροδινού, Ντουμανά, Πατσουράκη, Θυμιατζή, Μενιουδάκη, Σαριδάκη, Ανυφαντάκη, Δαβαρία, Βροντάκη, Μιχαϊλίδου.

ΟΚΑ Αρκάδι1 – Ακρωτήρι 1-3
ΤΑ ΣΕΤ: 13-25, 25-19, 14-25, 15-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ1 (Μανόλης Αντωνάκης): Αγγουριδάκη, Α. Παπαδάκη, Ε. Παπαδάκη, Λαγουδάκη, Μαρκατσάκη, Λίτινα, Ζαφειριάδη, Μπενάκη, Σκούφη.

Σούδα2 – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 13-25, 24-26, 12-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Ήρα Φεντότοβα): Μιχαϊλίδου, Πατσουράκη, Ντουμανά, Φραγκάκου, Σαριδάκη, Ροδινού, Τσιμπούκου, Κουταλά, Δαβαρία, Ανυφαντάκη, Θυμιατζή.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (11η)
Σούδα2 – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
Κύδων2 – Παγχανιακός1 0-3
ΟΚΑ Αρκάδι – Ακρωτήρι 1-3
Ρεπό: Αετός Χανίων
(Εξ αναβολής 5η)
ΟΚΑ Αρκάδι1 – Ν. ΟΠΕΡ 1-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΣΕΤ

  1. Παγχανιακός1 19 10        9-1       28-4
  2. Ακρωτήρι 17 9          8-1       24-6
  3. Ν. ΟΠΕΡ 16 9          7-2       23-10
  4. Αετός1 12 9          3-6       11-19
  5. Κύδων2 9 8          1-7       6-25
  6. ΟΚΑ Αρκάδι1 9 7          2-5       10-15
  7. Σούδα2 9 9          1-7       4-26

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (12η – 12/3)
Κύδων2 – Σούδα2
Ν. ΟΠΕΡ – ΟΚΑ Αρκάδι1
Ακρωτήρι – Αετός Χανίων1
Ρεπό: Παγχανιακός

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM