Τι έκαναν οι Ρεθυμνιώτες στην ΕΣΠΕΚ (20-21/1)

Διψήφιος ήταν ο αριθμός των Ρεθυμνιώτικων αγώνων το περασμένο Σαββατοκύριακο στην ΕΣΠΕΚ, με τις Νεανίδες του Αρκαδίου να χάνουν την ευκαιρία να αποκτήσουν πλεονέκτημα στον α’ ημιτελικό του πρωταθλήματος. Ηττήθηκαν με 3-0 σετ από την Άθλεση στο Ηράκλειο και παράλληλα έχασαν και τη Γιαννουλάκη για το υπόλοιπο της σεζόν, καθώς τραυματίστηκε σοβαρά στο γόνατο, στην πρώτη φάση της αναμέτρησης. Επίσης, άνετη νίκη πήραν και οι Άνδρες του ΟΠΕΡ, οι οποίοι κέρδισαν με 0-3 σετ το Ακρωτήρι εκτός έδρας.
Παρακάτω μπορείτε να δείτε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των Ρεθυμνιώτικων ομάδων:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
Ακρωτήρι – ΟΠΕΡ 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 12-25, 07-25, 14-25.
ΟΠΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κώστας Σπιταδάκης): Γαλανάκης, Μαρκαντώνης, Σέρτζιο, Παπαδάκις, Δράκος, Κλεβίστ, Κότζας, Μπούκου, Καψαλάκης.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (7η)
Άνεμος – ΓΕΙ 3-2
Ηρόδοτος – Χερρονάσιος 3-0
ΓΕΗ – Κύδων 3-0
Ακρωτήρι – ΟΠΕΡ 0-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΣΕΤ

  1. ΓΕΗ 21 7          7-0       21-0
  2. Ηρόδοτος 18 7          6-1       18-7
  3. Κύδων 15 7          5-2       16-8
  4. Άνεμος Χ. 11 7          4-3       13-13
  5. ΟΠΕΡ 7 7          2-5       10-16
  6. 6. Χερρονάσιος 6 7          2-5       9-18
  7. 7. ΓΕΙ 6 7          2-5       11-17
  8. Ακρωτήρι 0 7          0-7       1-21

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γιούχτας – Ν. ΟΠΕΡ 3-0
ΤΑ ΣΕΤ
: 25-14, 25-19, 27-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Στέλιος Πετράκης): Δαβαρία, Ανυφαντάκη, Εφεντάκη, Σαριδάκη, Περκέτσι, Καργάκι, Ντουμανά, Πίσσα, Θυμιατζή.

ΟΚΑ Αρκάδι – ΣΦΠ Χανίων 3-0
ΤΑ ΣΕΤ
: 25-23, 25-20, 26-24.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μανόλης Αντωνάκης): Μπατζάκη, Λεβεντέλη, Ζαλαμήτσου, Θεοδωρακοπούλου, Καμπάταγη, Βερβερίδη, Μοτζάκη, Γιαννουλάκη, Παυλάκη, Ζουμπουλάκη, Μηλά.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (12η)
Γιούχτας – Ν. ΟΠΕΡ 3-0
ΓΕΗ – Χερρονάσιος 3-0 α.α.
Σούδα – Ακρωτήρι 0-3
Παγχανιακός – Πήγασος 1-3
ΟΚΑ Αρκάδι – ΣΦΠ Χανίων 3-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΣΕΤ

  1. Άθλεση 30 10        10-0     30-2
  2. Γιούχτας 26 11        9-2       28-10
  3. ΓΕΗ 26 11        9-2       29-11
  4. 4. Ακρωτήρι 23 11        8-3       25-11
  5. ΟΚΑ Αρκάδι 20 10        6-4       23-14
  6. ΣΦΠ Χανίων 16 11        5-6       19-21
  7. 7. Πήγασος 15 10        5-5       19-19
  8. Ν. ΟΠΕΡ 11 11        4-7       13-23
  9. 9. Παγχανιακός 7 11        2-9       11-27
  10. Ν. Σούδας 0 11 1-9       3-30
  11. Χερρονάσιος -3 11        0-3       0-33

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
Άθλεση – ΟΚΑ Αρκάδι 3-0
ΤΑ ΣΕΤ: 25-20, 27-25, 25-20.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μανόλης Αντωνάκης): Ζουμπουλάκη, Μπενάκη, Παυλάκη, Μηλά, Βερβερίδη, Γιαννουλάκη, Λίτινα, Αντουράκη, Μοτζάκη, Λεβεντέλη, Παπαδάκη.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1ος Ημ.)
Ακρωτήρι – ΓΕΗ 3-0
Άθλεση – ΟΚΑ Αρκάδι 3-0

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (2ος Ημ.)
ΓΕΗ – Ακρωτήρι
ΟΚΑ Αρκάδι – Άθλεση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
ΣΦΠ Χανίων – ΟΠΕΡ 3-1
ΤΑ ΣΕΤ
: 28-26, 25-20, 17-25, 25-20.
ΟΠΕΡ (Νεκτάριος Νικάκης): Πετρακάκης, Ταταράκης, Ψυχουντάκης, Πετρακάκης Ν., Ντουντουλάκης, Γαλανάκης, Ποθητός, Σπινθουράκης.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
ΣΦΠ Χανίων – ΟΠΠΕΡ 3-1
ΓΕΗ2 – ΓΕΗ1 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΣΕΤ

  1. ΓΕΗ1 9 3          3-0       9-0
  2. ΣΦΠ Χανίων 9 4          3-1       10-4
  3. ΟΚΑ Αρκάδι 8 4          3-1       9-6
  4. 4. ΟΠΕΡ 7 5          3-2       10-10
  5. ΟΦΗ 3 4          1-3       4-9
  6. ΓΕΗ2 0 4          0-4       1-12

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΚΑ Αρκάδι2 – ΣΦΠΧ 0-3
ΤΑ ΣΕΤ
: 15-25, 10-25, 17-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ2 (Στέλιος Αστρινάκης): Νουχάκη, Γκαρέλη, Ξενιτίδου, Σαλβαράκη, Ντουμανά, Τσιμπορουπούλου, Σοφιανού, Θεοδοσίου, Κανδεράκη, Γκέρμπη.

Ακρωτήρι – Ν. ΟΠΕΡ 3-1
ΤΑ ΣΕΤ
: 22-25, 25-20, 25-20, 25-23.
Ν. ΟΠΕΡ (Στέλιος Πετράκης): Εφεντάκη, Θυμιατζή, Πίσσα, Μπαμπένκο, Σαριδάκη, Περκέτσι, Καργάκι, Δαβαρία, Ντουμανά, Ανυφαντάκη.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (11η)
ΟΚΑ Αρκάδι2 – ΣΦΠ Χανίων 0-3
Ακρωτήρι1 – Ν. ΟΠΕΡ 3-1
Κύδων1 – Παγχανιακός2 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΣΕΤ

  1. ΣΦΠ Χανίων 20 9          7-2       22-9
  2. Ακρωτήρι1 19 8          6-2       20-8
  3. Ν. ΟΠΕΡ 18 7          6-1       19-4
  4. Κύδων1 12 8          4-4       14-12
  5. Σούδα2 9 8          3-5       10-16
  6. Παγχανιακός2 6 9          2-7       6-23
  7. ΟΚΑ Αρκάδι2 -3 7          0-6       1-21

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΚΑ Αρκάδι – Σούδα1 3-0
ΤΑ ΣΕΤ
: 25-17, 25-14, 25-16.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μανόλης Αντωνάκης)
: Μοτζάκη, Αγγουριδάκη, Παπαδάκη Αν., Παπαδάκη Αθ., Σταυρουλάκη, Μπενάκη, Μαλλιωτάκη, Αντουράκη, Ζουμπουλάκη, Σκούφη, Λίτινα.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
Κύδων2 – Παγχανιακός1 0-3
ΟΚΑ Αρκάδι1 – Σούδα1 3-1
Ακρωτήρι2 – Αετός 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΣΕΤ

  1. ΟΚΑ Αρκάδι1 18 6          6-0       18-1
  2. Παγχανιακός 15 6          5-1       16-3
  3. Σούδα1 9 6          3-3       10-10
  4. Ακρωτήρι2 9 6          3-3       10-9
  5. Κύδων2 3 6          1-5       3-15
  6. Αετός 0 6          0-6       0-18

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Κύδων1 – Ν. ΟΠΕΡ2 3-0
ΤΑ ΣΕΤ
: 25-13, 25-15, 25-03.
Ν. ΟΠΕΡ2 (Ήρα Φεντότοβα): Φραγκιαδάκη, Στάμνα, Μούτα, Κλάδου, Παπαδάκη, Κλάδη, Παπαδοπετράκη, Λιονή, Μπεκιάράι, Ζαμπετίδου, Φραγκιαδάκη, Βενιανάκη.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (7η)
Άνεμος2 – Αετός1 0-3
Κύδων1 – Ν. ΟΠΕΡ2 3-0
Σούδα1 – Ακρωτήρι2 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΣΕΤ

  1. ΣΦΠ Χανίων 18 6          6-0       18-0
  2. Κύδων1 15 6          5-1       15-3
  3. Σούδα1 12 6          4-2       12-7
  4. Ν. ΟΠΕΡ2 5 6          2-4       6-14
  5. Ακρωτήρι2 4 6          1-5       5-15
  6. Αετός1 3 6          2-4       7-12
  7. Άνεμος2 3 6          1-5       5-14

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΚΑ Αρκάδι – Αετός2 3-0
ΤΑ ΣΕΤ
: 25-23, 25-23, 25-18.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Στέλιος Αστρινάκης): Αγγελάκη, Παπαλεξάκη, Πικιόνι, Φουρφουλάκη, Παπαδάκη, Μαρκατσάκη, Μυγιάκη, Χατζιδάκη, Μαμαλάκη, Παυλάκη, Φανουργάκη, Βλαστού.

Ν. ΟΠΕΡ1 – Ακρωτήρι1 3-2
ΤΑ ΣΕΤ: 19-25, 15-25, 25-15, 25-16, 15-05.
Ν. ΟΠΕΡ1 (Στέλιος Πετράκης): Εφεντάκη, Ανυφαντάκη, Δαβαρία, Σαριδάκη, Ορφανάκη, Τσιμπάκου, Φραγκάκου, Μαρκουλάκη, Πατσουράκη, Κουταλά.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (7η)
Άνεμος1 – ΟΚΑ Αρκάδι 0-3
Σούδα2 – Κύδων2 3-2
Παγχανιακός – Αετός2 3-0
Ν. ΟΠΕΡ1 – Ακρωτήρι1 3-2
(εξ αναβολής 5η)
ΟΚΑ Αρκάδι – Αετός2 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΣΕΤ

  1. Ακρωτήρι1 19 7          6-1       20-3
  2. Ν. ΟΠΕΡ1 17 6          6-0       18-3
  3. ΟΚΑ Αρκάδι 12 7          4-3       14-11
  4. Παγχανιακός1 11 6          4-2       13-8
  5. Αετός2 9 6          3-3       9-10
  6. Σούδα2 5 6          2-4       6-15
  7. Κύδων2 5 7          1-6       8-18
  8. Άνεμος1 0 7          0-7       0-21

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM