Ήττα με 2-0 για τους Παίδες ΕΠΣΡ

Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε η Μικτή Παίδων ΕΠΣΡ γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 2-0 από το Ηράκλειο, στα πλαίσια της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής του Πανελληνίου πρωταθλήματος προεπιλογής.

Αυτή ήταν μόλις η 1η ήττα ης Μικτής ΕΠΣΡ στο φετινό πρωτάθλημα, που της στοιχίζει όμως την απώλεια του τίτλου σε επίπεδο Κρήτης, στην ισοβαθμία από το Ηράκλειο, αφού τα μεταξύ τους παιχνίδια ήταν μία νίκη και μια ισοπαλία. Η αναμέτρηση ουσιαστικά κρίθηκε μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα στο 49ο λεπτό, με το Ρέθυμνο να χάνει ευκαιρία με τον Αλιάι και στην αντεπίθεση το Ηράκλειο να ανοίγει το σκορ με τον Σωμαράκη.

Φάσεις και γκολ

2’ σουτ του Χαλκιαδάκη, απέκρουσε ο Δεσποτόπουλος.

16’ σουτ έξω από την περιοχή του Μαμουλάκη στο οριζόντιο δοκάρι, με τους γηπεδούχους να ζητούν πως η μπάλα πέρασε την γραμμή

19’ σουτ του Σωμαράκη απέκρουσε δύσκολα ο Δεσποτόπουλος.

30’ ο Μαμουλάκης κέρδισε την κόντρα από τον Δεσποτόπουλο, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δοκάρι.

38’ καλή εκτέλεση φάουλ του Αλιάι θα μπλοκάρει ο Θαλασσινός.

42’ σέντρα του Θεοδοσουλάκη, σουτ του Σπαντιδάκη, άουτ.

49’ σέντρα του Θεοδοσουλάκη, τελευταία στιγμή προλαβαίνει ο Θαλλασινός και μπλοκάρει προ του Αλιάι. Στην αντεπίθεση ο Σπυριδάκης έβγαλε την μπαλιά, ο Σωμαράκης θα περάσει στον σπριντ τους αμυντικούς του Ρεθύμνου και θα πλασάρει για το 1-0.

52’ φάουλ του Κακουλάκη, ο Δεσποτόπουλος θα διώξει με την βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού του, ο Βιτώρος θα σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

67’ με εξαιρετικό ψηλοκρεμαστό πλασέ ο Χαλκιαδάκης θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

75’ κόρνερ Αλιάι κεφαλιά του Μελαδάκη, η μπάλα θα περάσει πάνω από τα δοκάρια.

76’ σέντρα Μαμουλάκη, κεφαλιά του Γεωργάλη άουτ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λιάγκος, Γ. Φραγκιαδάκης, Σιακαμπέτη (Λασιθίου).

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Αντώνης Φραγκάκης): Θαλασσινός, Δασκαλάκης, Κακουλάκης (74’ Γεωργαλής), Τσέρος, Γκρίτζαλης, Σπυριδάκης, Δαμανάκης, Βιτώρος (67’ Ρούκα), Σωμαράκης (80’ Σφακιανάκης), Χαλκιαδάκης, Μαμουλάκης (80’ Κουτάντος).

ΡΕΘΥΜΝΟ (Γιώργος Λυρώνης): Δεσποτόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου (80’ Τραϊτοράκης), Αποστολάκης, Μελαδάκης, Καπετανάκης (80’ Λελεδάκης), Βερνάδος (66’ Μπαγκάκης), Αλιάι, Φραγκιαδάκης, Καφετζής, Σπαντιδάκης (56’ Τσιλεδάκης), Θεοδοσουλάκης (56’ Ματθαιακάκης).