20 Απριλίου 2024

Δεν απέφυγε την ήττα ο ΟΠΕΡ

Αναμενόμενο ήταν το τελικό αποτέλεσμα στο “Μελίνα Μερκούρη”, με το γυναικείο τμήμα του ΟΠΕΡ να γνωρίζει την ήττα με 1-3 σετ από την 2η της βαθμολογίας, Μεσσαρά.
Οι Ρεθυμνιώτισσες δεν μπόρεσαν να αντισταθούν στην πίεση των αντιπάλων τους, χάνοντας την ευκαιρία να απομακρυνθούν ακόμη περισσότερο από τους διώκτες τους και την επικίνδυνη ζώνη. Αρχικά, βρέθηκαν πίσω στα σετ με 0-2, αλλά αντέδρασαν, μειώνοντας σε 1-2 με σκορ 25-20. Εντέλει οι φιλοξενούμενες δεν άφησαν την ευκαιρία για να πάρουν το τρίποντο, κατακτώντας το 4ο σετ με 13-25.
ΤΑ ΣΕΤ: 16-25, 13-25, 25-20, 13-25.
ΟΠΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Νίνα Κατερίνη): Σαπαρέφσκα, Παπαδάκι, Τσελάνη, Σουιτσμέ, Πίσσα, Κλεισιάρη, Βροντάκη -λ / Τρίμα, Κογεράκη, Μαρτίνη, Δραμιτινού, Αλεξίου.
ΜΕΣΣΑΡΑ (Π. Ιωάννου): Ποδαρά, Τσοπούλου, Αλεξάκη, Μανωλάκη, Μαυρέα, Γεωργιλά, Κουτσάκη, Παπαδάκη, Τζωρτζκάκη, Μπριλλάκη, Καψαμπέλη -λ.