20 Απριλίου 2024

Ιδιαίτερα ανταγωνιστικός αλλά… χωρίς αποτέλεσμα ο ΟΠΕΡ

Η γυναικεία ομάδα της ΟΠΕ Ρεθύμνου αν και είχε δύσκολη αποστολή κόντρα στην Πετρούπολη στο “Μελίνα Μερκούρη” κατάφερε να την κοντράρει, αλλά γνώρισε την ήττα με 1-3 σετ, μένοντας για 5ο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη.
Τα κορίτσια της Νίνας Κατερίνη κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια αλλά στις λεπτομέρειες οι φιλοξενούμενες ήταν πιο αποτελεσματικές, παίρνοντας τη νίκη. Αρχικά, η Πετρούπολη πίεσε και κατάφερε να κάνει το 0-1 στα σετ σχετικά εύκολα με σκορ 20-25. Όμως, το 2ο σετ ήταν συγκλονιστικό, με το σετ να κρίνεται στους 26 πόντους και τις φιλοξενούμενες να φτάνουν πρώτες για το 0-2 (24-26). Ακόμα πιο εντυπωσιακό ήταν το 3ο σετ, όπου οι Ρεθυμνιώτισσες κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2, με 27-25. ‘Ομως, αν και το μομέντουμ άνηκε στις γηπεδούχες, εκείνες έκαναν πολλά λάθη, με την Πετρούπολη να το εκμεταλλεύεται και να κάνει το 1-3 (14-25), κατακτώντας το τρίποντο.
ΤΑ ΣΕΤ: 20-25, 24-26, 27-25, 14-25.