Νέα ήττα για τον ΟΠΕΡ από την Καλαμάτα

Την 3η συνεχόμενη ήττα τους γνώρισαν οι άνδρες του ΟΠΕΡ, οι οποίοι ηττήθηκαν με 1-3 σετ από την Καλαμάτα στο «Μελίνα Μερκούρη», στο πλαίσιο της 1η εξ αναβολής αγωνιστικής.
Οι Ρεθυμνιώτες χρειάζονταν τη νίκη στο χθεσινό ματς αλλά εμφανίστηκαν για ακόμα μία φορά αναποτελεσματικοί στα κρίσιμα σημεία, στοιχίζοντας τους την ήττα. Αν και βρέθηκαν με 0-2 πίσω στα σετ, οι Ρεθυμνιώτες μείωσαν σε 1-2 (25-23), αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επικρατήσουν με 19-25, παίρνοντας μία πολύτιμη νίκη. Με αυτόν τον τρόπο παρέμειναν στους μηδέν βαθμούς χωρίς νίκη.
ΤΑ ΣΕΤ: 22-25, 20-25, 25-23, 19-25.
ΟΠΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Γιώργος Μενδρινός): Παπαδάκης, Διαμαντάκης, Μονιάκης, Συνολάκης, Ταμπάκης, Αραμπόπουλος, Σπανός –λ / Παλιουδάκης, Παπαδάκις.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Μανιατέας, Μπέσης, Κακαλέτρης, Μάνα, Μπουσούνης, Κωτσάκης, Ζαχαρόπουλος, Λούκας, Ντακούρης –λ.