16 Απριλίου 2024

Νίκες για ΑΓΟΔΑ, Επισκοπή 2010, «Χ» στην Ασή Γωνιά

Με νίκες συνέχισαν στην 23η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣΡ οι Παναρκαδικός και Επισκοπή 2010, ενώ το ντέρμπι της Ασή Γωνιάς της τοπικής ομάδας με τον Λίβα δεν ανέδειξε νικητή.

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Ασή Γωνιά και Λίβας στον Αποκόρωνα με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από το α’ ημίχρονο. Στο τελευταίο 20λεπτό πήρε τη νίκη ο Παναρκαδικός στο «Kido» με 3-1 επί του Απόλλωνα. Ευρεία νίκη και μάλιστα με ανατροπή για την Επισκοπή 2010 με 4-1 επί του Φοίνικα. Για τους νικητές, δύο γκολ πέτυχε ο Γ.Ε. Κιμιωνής, ο οποίος είχε και δοκάρι στο 29’, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες στο 73’ λόγω αποβολής με 2η κίτρινη του Τζουρμπάκη. Αυτή την ώρα διεξάγεται στην Σοχώρα το παιχνίδι ΝΕΑΡ – Τάλως Γαράζου, με το οποίο πέφτει η αυλαία της 23ης αγωνιστικής στην Β’ ΕΠΣΡ.