“Τρένο” οι Γυναίκες του Ν. ΟΠΕΡ, οι οποίες επικράτησαν και της ΓΕΗ με 3-1 σετ στο ντέρμπι της αγωνιστικής, μετρώντας 6 σερί επιτυχίες. Επίσης, με νίκη συνέχισαν και οι Γυναίκες του Αρκαδίου, ενώ οι νικηφόρο ήταν το πέρασμα και των Εφήβων του Ν. ΟΠΕΡ επί της Σούδας.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
Ακρωτήρι – Ν. ΟΠΕΡ 3-0 α.α.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η)
Κύδων – Χερρονάσιος 1-3
ΣΦΠ Χανίων – Ηρόδοτος 3-1
Σούδα – ΓΕΗ 0-3
Ακρωτήρι – Ν. ΟΠΕΡ 3-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Η ΣΕΤ
- ΓΕΗ 12 4-0 12-1
- Ν. ΟΠΕΡ 6 2-2 6-6
- Ηρόδοτος 6 2-2 7-7
- Χερρονάσιος 5 3-1 9-7
- ΣΦΠ Χανίων 4 2-2 9-7
- Σούδα 3 1-3 4-9
- Κύδων 3 1-3 5-9
- Ακρωτήρι 3 1-3 4-9
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΟΚΑ Αρκάδι – Κύδων 3-0
ΤΑ ΣΕΤ: 25-23, 25-10, 25-07.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μανώλης Αντωνάκης): Βερβερίδη, Μηλά, Μπατσάκη, Λεβεντέλη, Θεοδωρακοπούλου, Τζιμπουκάκη, Παυλάκη, Κανδεράκη, Μπενάκη, Μοτζάκη, Παπαδάκη, Αγγουριδάκη, Γωνιωτάκη, Σκούφη.
Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΗ 3-1
ΤΑ ΣΕΤ: 20-25, 25-22, 25-21, 25-23.
Ν. ΟΠΕΡ (Πετράκης – Μπονατάκης – Λαδάκης): Θυμιατζή, Δαβαρία, Εφεντάκη, Σαριδάκη, Τσουρουπάκη, Πίσσα, Μπεμπή, Μανούρη, Σουιτσμέ, Βροντάκη, Δηλαβέρη, Κογεράκη, Χατζάκη, Στέφου, Σημαντηράκη.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
Χερρονάσιος – Παγχανιακός 3-0 α.α.
Γιούχτας – Ακρωτήρι 3-0
ΣΦΠ Χανίων – Πήγασος 3-1
ΟΚΑ Αρκάδι – Κύδων 3-0
Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΗ 3-1
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Η ΣΕΤ
- Ν. ΟΠΕΡ 18 6-0 18-1
2. Πήγασος 14 5-1 16-7
3. ΓΕΗ 12 4-2 15-8 - ΟΚΑ Αρκάδι 12 4-2 14-8
- Γιούχτας 9 3-3 10-10
6. ΣΦΠ Χανίων 7 2-4 10-14 - Ακρωτήρι 6 2-4 6-14
- Κύδων 3 2-4 6-12
- Χερρονάσιος 0 2-4 8-13
- Παγχανιακός -3 0-6 2-18
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Σούδα – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 07-25, 09-25, 11-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Νεκτάριος Νικάκης): Γαλανάκης, Μαρκαντώνης, Πετρακάκης Ν., Πετρακάκης Α., Ποθητός, Ντουντουλάκης, Ψυχουντάκης, Σπιθουράκης, Ληξουριώτης.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
ΓΕΙ – Ηρόδοτος 3-0 α.α.
Σούδα – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
ΓΕΗ – ΣΦΠ Χανίων 3-1
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Η ΣΕΤ
- ΓΕΗ 18 6-0 18-2
2. ΣΦΠ Χανίων 12 4-2 14-6
3. Ν. ΟΠΕΡ 9 3-2 9-10 - ΓΕΙ 9 3-3 10-10
- Ηρόδοτος 6 2-4 7-13
6. Σούδα 0 0-6 0-18
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
ΓΕΗ – ΟΚΑ Αρκάδι 3-0
ΤΑ ΣΕΤ: 25-16, 25-13, 25-17.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Παύλος Χαραλαμπίδης): Ζαφειριάδης, Καλλέργης, Καλλέργης, Ανδρεδάκης, Βανταράκης, Σηφάκης, Μυγιάκης, Τσάκωνας, Φαρίνα.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)
Ν. ΟΠΕΡ – ΟΦΗ 3-0
ΓΕΗ – ΟΚΑ Αρκάδι 3-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Η ΣΕΤ
- ΣΦΠ Χανίων 3 1-0 3-0
- ΓΕΗ 3 1-0 3-0
- ΟΚΑ Αρκάδι 3 1-1 3-3
- Ν. ΟΠΕΡ 3 1-1 3-3
- ΟΦΗ 0 0-2 0-6
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
ΟΚΑ Αρκάδι – Άνεμος Χανίων 3-0 α.α.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)
ΟΚΑ Αρκάδι – Άνεμος Χανίων 3-0 α.α.
Σούδα – Κύδων2 3-2
Αετός – Κύδων1 0-3
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Η ΣΕΤ
- Κύδων1 6 2-0 6-0
- Κύδων2 4 1-1 5-4
- Αετός 3 1-1 3-3
- ΟΚΑ Αρκάδι 3 1-1 4-3
- Σούδα 2 1-1 3-5
- Άνεμος Χανίων -3 0-1 0-6