Θετικός ήταν ο απολογισμός των Ρεθυμνιωτών στην ΕΚΑΣΚ το περασμένο Σαββατοκύριακο, πραγματοποιώντας 4 νίκες και δύο ήττες.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΟΚΑ Αρκάδι – Εργοτέλης 67-41
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-14, 33-18(ημιχρ.), 51-28, 67-41 τελικό.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Κώστας Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 5, Λελεδάκη 12, Καλοκύρη, Καούκη 7, Κουλούρη Σ. 18(3), Παναγιωτάκη 4, Καζά 14, Κανδεράκη, Δημήτρη, Ανυφαντάκη 5, Φοβάκη 2, Χαμογεωργάκη.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)
ΟΚΑ Αρκάδι – Εργοτέλης 67-41
ΟΦΗ – Ηρόδοτος 63-58
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
- ΟΚΑ Αρκάδι 4 2 2-0 134-85
- ΟΦΗ 4 2 2-0 114-102
- Ηρόδοτος 2 2 0-2 102-130
4. Εργοτέλης 2 2 0-2 85-118
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (3η – 25/11)
Εργοτέλης – Ηρόδοτος
ΟΚΑ Αρκάδι – ΟΦΗ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Κύδων – Ρέθυμνο BC 57-54
Τα δεκάλεπτα: 15-08, 32-19 (ημιχρ.), 44-33, 57-54 τελικό.
Ρέθυμνο BC (Κώστας Μπαλάφας): Φραγκιαδάκης, Καλαϊτζάκης 2, Ψωμάς, Σ. Τζαγκαράκης, Λαγουδάκης 14, Σφακιανάκης, Γρηγοράκης, Μοσχάκης, Κριτσωτάκης, Δ. Τζαγκαράκης 15, Ζαμπετάκης 15, Βοσκάκης 8.
Ακαδημία Ρεθύμνου – ΑΟΚ Χανιά 61-55
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-12, 23-31 (ημιχρ.), 37-49, 61-55 τελικό.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ(Καίσαρης/Πετράκης): Μαρκουδάκης, Ανταλής, Μεσονησανάκης, Δούβρης 2, Αιτίδης, Βαλμάς 28(4), Αθανίτης, Χριστοδουλάκης 7(2), Μαυρογιαννάκης 6, Μπερνιδάκης 5(1), Παττακός 13, Τσικαλάς.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)
Κύδων – Ρέθυμνο BC 57-54
Δειλινό – Ηράκλειο 50-76
Ακαδημία Ρεθύμνου – ΑΟΚ Χανιά 61-55
Ακρωτήρι – Μεσσαρά 80-40
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1. Ηράκλειο 10 5 5-0 417-205
- Κύδων 10 5 5-0 349-238
- Ακρωτήρι 9 5 4-1 398-240
- Ρέθυμνο BC 8 5 3-2 349-277
- Δειλινό 7 5 2-3 274-353
- Ακαδημία Ρεθ. 6 5 1-4 222-396
- ΑΟΚ Χανιά 5 5 0-5 234-389
- Μεσσαρά 5 5 0-5 205-350
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (6η – 18/11)
Ηράκλειο – Κύδων
Δειλινό – Ακαδημία Ρεθύμνου
Ρέθυμνο BC – Ακρωτήρι
Μεσσαρά – ΑΟΚ Χανιά
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ρέθυμνο BC – Ακρωτήρι 62-58
Τα δεκάλεπτα: 15-13, 32-25 (ημιχρ.), 43-44, 62-58 τελικό.
Ρέθυμνο BC (Πέτρος Πολοπετράκης): Κοτσόκολος, Τσαγκαράκης, Λουβιτάκης 12, Μεταξάς, Α. Λεμονάκης, Καλαϊτζάκης 11, Κουλουλιάς 4, Μπίτρι 5, Δούσμανης 22, Ι. Λεμονάκης 6.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η)
Ρέθυμνο BC – Ακρωτήρι 62-58
Αναγέννηση – Ηρόδοτος 39-74
Εργοτέλης – Ανδρογέας 40-78
Ηράκλειο – Ακαδημία Ρεθύμνου 20-0 α.α.
Κύδων – ΟΦΗ 74-67
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1. Ηράκλειο 15 8 7-1 519-343
- ΟΦΗ 15 8 7-1 545-325
- Ηρόδοτος 15 8 7-1 484-342
- Κύδων 15 8 7-1 476-370
- Αναγέννηση Αρκ. 12 8 4-4 368-465
- Ανδρογέας 11 8 3-5 434-403
- 7. Ρέθυμνο BC 11 8 3-5 349-440
- Ακρωτήρι 10 8 2-6 396-370
- Εργοτέλης 8 8 0-8 301-654
- Ακαδημία Ρεθ. 0 8 0-8 0-160
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (9η – 19/11)
Ακρωτήρι – Αναγέννηση
Ηρόδοτος – Κύδων
Ανδρογέας – Ρέθυμνο BC
Ακαδημία Ρεθύμνου – Εργοτέλης 0-20 α.α.
ΟΦΗ – Ηράκλειο
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΟΑ Χανίων – Ρέθυμνο BC2 77-48
Τα δεκάλεπτα: 17-09, 43-21 (ημιχρ.), 68-35, 77-48 τελικό.
Ρέθυμνο BC2 (Κώστας Μπαλάφας): Ηλιάκης 5, Καμπανάκης, Κοτρώνης, Μπουραλέξης 3(1), Κωνσταντινίδης 14, Σταματάκης 5, Χριστοδημητρόπουλος, Τσαχάκης, Βεργάκης 7, Κιουπκιολής, Κανετάκης 14(2).
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
ΟΦΗ2 – Πλατανιάς 41-51
Ηρόδοτος – ΑΟΚ Χανιά 71-54
ΟΑ Χανίων – Ρέθυμνο BC2 77-48
Δειλινό – Μεσσαρά 49-58
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1. ΟΑ Χανίων 12 6 6-0 458-268
- Ηρόδοτος 11 6 5-1 473-306
- Μεσσαρά 10 6 4-2 239-296
- ΑΟΚ Χανιά 9 6 3-3 335-352
- Ρέθυμνο BC2 8 6 2-4 336-389
- Πλατανιάς 8 6 2-4 291-325
- Δειλινό 8 6 2-4 282-321
- ΟΦΗ2 5 5 0-5 168-325
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (7η – 19/11)
Πλατανιάς – Ηρόδοτος
ΑΟΚ Χανιά – Δειλινό
Ρέθυμνο BC2 – ΟΦΗ2
Μεσσαρά – ΟΑ Χανίων
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΟΚΑ Αρκάδι – Ιεράπετρα 72-29
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:18-08, 39-14 (ημιχρ.), 64-21, 72-29 τελικό.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Κώστας Πλευράκης): Χ. Μικεδάκη 4, Λαζίδου, Ε. Μικεδάκη 4, Ουρανού 1, Ανδρεάδου 1, Θεοδοσουλάκη 27, Ζαμπετάκη, Σταυγιαννουδάκη 10, Ταταράκη 6, Μυλωνά, Καλαϊτζιδάκη 19(1), Αποκολοάιε.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)
ΟΚΑ Αρκάδι – Ιεράπετρα 72-29
ΟΑ Χανίων – Εργοτέλης 71-28
ΟΑΣΗ – ΑΟΑΝ 31-73
ΟΦΗ – Ηρόδοτος 55-45
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η
1. ΟΚΑ Αρκάδι 8 4 8-0
- ΟΑ Χανίων 8 4 4-0
- Ηρόδοτος 6 4 2-2
- ΟΦΗ 6 4 2-2
- Ιεράπετρα 5 4 1-3
- ΟΑΣΗ 4 4 0-4
- Εργοτέλης 5 3 2-1
- ΑΟΑΝ 2 3 0-3
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (6η – 18/11)
ΟΚΑ Αρκάδι – Εργοτέλης
ΟΑ Χανίων – ΟΑΣΗ
Ιεράπετρα – ΟΦΗ
Ηρόδοτος – ΑΟΑΝ