Με ήττα συνέχισε η ανδρική ομάδα της Ακαδημίας Ρεθύμνου, χάνοντας με 48-38 από την Μεσσαρά στις Μοίρες. Παράλληλα, τα τμήματα υποδομών των Ρεθυμνιώτικων ομάδων ολοκλήρωσαν την αγωνιστική τους δραστηριότητα με 2 νίκες και 4 ήττες.
Αναλυτικά οι βαθμολογίες και τα αποτελεέσματα των Ρεθυμνιώτικων ομάδων στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚ:
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
Μεσσαρά – Ακαδημία Ρεθύμνου 48-38
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-06, 27-16 (ημιχρ.) 40-26, 48-38 τελικό.
ΜΕΣΣΑΡΑ (Δαριβιανάκης): Πατεράκης, Τζωρτζακάκης 2, Χαραλαμπάκης 11, Κατσαπρακάκης Γ. 2, Κατσαπρακάκης Γρ. 5, Μακράκης 7(1), Κτιστάκης Παναγιώτης 5, Δαριβιανάκης 6, Ορφανάκης 6, Στεφανουδάκης 4.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Γιώργος Παπαδογιαννάκης): Πρίμπας 6(2), Σκανδαλης 3, Πελιβανίδης 7, Πάτσο 2, Τζαγκαρούλης 16(1), Μπελεφάντης 4.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η)
ΟΦΗ – Πεδιάδα 0-20 α.α.
Κύδων – Ηρόδοτος 83-77
Μεσσαρά – Ακαδημία Ρεθύμνου 48-38
Δειλινό – ΑΟΚ Χανίων 72-64
Ηράκλειο – Ιεράπετρα 20-0 α.α.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1.Κύδων 11 6 5-1 491-429
- Ηρόδοτος 10 7 4-3 423-399
- Δειλινό 10 6 4-2 498-467
- ΑΟΚ Χανίων 10 6 4-2 506-414
- Μεσσαρά 10 6 4-2 417-380
- Ιεράπετρα 9 6 3-3 450-440
- Πεδιάδα 7 6 1-5 463-466
8. Ακαδημία Ρεθ. 6 7 0-6 359-454
*Ο ΟΦΗ έχει αποχωρήσει ενώ το Ηράκλειο συμμετέχει με την ομάδα Νέων και δεν περιλαμβάνεται στον βαθμολογικό πίνακα.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (9η – 18/12)
Πεδιάδα – Κύδων
Ηρόδοτος – Ηράκλειο
Ακαδημία Ρεθύμνου – ΟΦΗ
ΑΟΚ Χανίων – Μεσσαρά
Ιεράπετρα – Δειλινό
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Κίσσαμος – Ρέθυμνο BC 40-74
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-19, 23-36 (ημιχρ.), 30-56, 40-74 τελικό.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Πολοπετράκης – Μπαλάφας): Μοσχάκης 2, Ψωμάς 4, Ασουμανάκης 5(1), Τζαγκαράκης 2, Λαγουδάκης 10, Ε. Καλαϊτζάκης, Γρηγοράκης 2, Βοσκάκης 4, Σφακιανάκης 19(2), Δ. Τζαγκαράκης 16, Ζαμπετάκης 6, Λιβανός 4.
Ακαδημία Ρεθύμνου – Κύδων 31-64
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 03-16, 13-37 (ημιχρ.), 16-49, 31-64 τελικό.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ηλίας Μιχαλάκης): Δαπόντης 3, Τσαπάκης, Βασιλάκης 2, Δουβρής 5, Ματθαιουδάκης, Ζαχαράκης 1, Μπερνιδάκης, Κατικάς 7, Μανιατάκης 1, Βολοστσούκ 4, Πατακός 8, Αθανίτης.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (13η)
Ακαδημία Ρεθύμνου – Κύδων 31-64
Κίσσαμος – Ρέθυμνο BC 40-74
Ανδρογέας – Ακρωτήρι 47-76
Ηρόδοτος – Πλατανιάς 90-17
Ρεπό: Ηράκλειο
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1. Ηράκλειο 22 11 11-0 985-552
- Ακρωτήρι 22 12 10-2 886-624
- Κύδων 20 12 8-4 825-575
- Ρέθυμνο BC 19 12 7-5 795-590
- Ηρόδοτος 19 11 8-3 881-574
- Κίσσαμος 15 12 3-9 501-887
- Ανδρογέας 14 11 3-8 477-743
- Ακαδημία Ρεθύμνου 13 11 2-9 534-843
- Πλατανιάς 12 12 0-12 449-945
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (14η – 17/12)
Ρέθυμνο BC – Ακαδημία Ρεθύμνου
Ανδρογέας – Κίσσαμος
Ηράκλειο – Ακρωτήρι
Κύδων – Ηρόδοτος
Ρεπό: Πλατανιάς
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ρέθυμνο BC – Ανδρογέας 70-41
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-08, 33-27 (ημιχρ.), 52-36, 70-41 τελικό.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Πολοπετράκης – Τσαρουχάς): Ψωμάς 5(1), Μπίτρι, Μαυρουδής, Σ. Τζαγκαράκης 15, Λαγουδάκης 12(2), Δημήτρη 4, Γρηγοράκης 4, Μοσχάκης 8(1), Ε. Καλαϊτζάκης, Μανταδάκης, Ζαμπετάκης 9, Βοσκάκης 13.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (12η)
Ρέθυμνο BC – Ανδρογέας 70-41
Ακρωτήρι – Κύδων 38-50
Εργοτέλης – ΑΟΑΝ 62-60
Πεδιάδα – Ηράκλειο 41-81
ΟΦΗ – Ηρόδοτος 54-49
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1. Κύδων 24 12 12-0 884-472
- Ηράκλειο 23 12 11-1 922-638
- Εργοτέλης 20 12 8-4 724-742
- Ρέθυμνο BC 19 12 7-5 669-631
- Ακρωτήρι 19 12 7-5 715-656
- ΟΦΗ 18 12 6-6 568-691
- Ηρόδοτος 16 12 4-8 659-673
- Ανδρογέας 14 12 2-10 537-715
- ΑΟΑΝ 14 12 2-10 552-732
- Πεδιάδα 13 12 1-11 496-776
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (13η – 19/12)
Ανδρογέας – Ακρωτήρι
Κύδων – Εργοτέλης
ΑΟΑΝ – Πεδιάδα
Ηρόδοτος – Ηράκλειο
ΟΦΗ – Ρέθυμνο BC
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ηρόδοτος – Ρέθυμνο BC 77-53
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-09, 37-25 (ημιχρ.), 57-37, 77-53 τελικό.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC(Γκιουλέας – Νταλιάνης): Φραγκιαδάκης 5(1), Ηλιάκης, Ι. Λεμονάκης 4, Αστρινάκης, Κριτσωτάκης 5(1), Φραγκιαδάκης Α. 10, Θ. Λεμονάκης 5(1), Κουλουλιάς 4, Καλτσουνάκης 4, Δερεδάκης, Μαρίνος, Δούσμανης 16.
Ηράκλειο2 – Ακαδημία Ρεθύμνου 46-43
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-13, 22-22(ημιχρ.), 35-32, 46-43 τελικό.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Πετράκης): Μαρκουδάκης , Πετρακάκης , Μανιατάκης 7(1), Δούβρης 12 , Ντούσα 3(1), Βαλμάς 15(1), Μπερνιδάκης , Μεσονησανάκης 2, Μαυριγιαννάκης ,Πετράκης 4, Νικολιδάκης, Χριστοδουλάκης.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (11η)
Ηρόδοτος – Ρέθυμνο BC2 77-53
ΟΦΗ – Άσκηση 47-38
Ηράκλειο2 – Ακαδημία Ρεθύμνου 46-43
Κύδων – ΟΑ Χανίων 64-30
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1. Κύδων2 22 11 11-0 640-412
- ΟΦΗ2 19 11 8-3 541-532
- Ρέθυμνο BC2 18 11 7-4 576-559
- Ηρόδοτος 17 11 6-5 593-543
- Ηράκλειο2 16 11 5-6 488-545
- Ακαδημία Ρεθύμνου 15 11 4-7 507-508
- ΟΑ Χανίων 14 11 3-8 507-571
- Άσκηση 11 11 0-11 390-572
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (12η – 18/12)
Άσκηση – Ηρόδοτος
Ακαδημία Ρεθύμνου – ΟΦΗ
ΟΑ Χανίων – Ηράκλειο2
Ρέθυμνο BC2 – Κύδων
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΟΑ Χανίων – ΟΚΑ Αρκάδι 46-41
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-09, 27-19 (ημιχρ.), 38-27, 46-41 τελικό.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Κώστας Πλευράκης): Χαμογεωργάκη 9, Φραγγελάκη 8, Τσιμπούκα 4, Σταυγιανουδάκη 7(1), Παναγιωτάκη 13, Ανυφαντάκη, Ουρανού, Ταταράκη.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η)
ΟΦΗ – Ιεράπετρα 68-26
ΟΑ Χανίων – ΟΚΑ Αρκάδι 46-41
Ανδρογέας – ΑΟΑΝ 20-0 α.α.
Ρεπό: Εργοτέλης
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1. ΟΑ Χανίων 12 6 6-0 285-186
- ΟΦΗ 11 6 5-1 324-219
- Ανδρογέας 10 7 3-4 273-296
- Εργοτέλης 9 5 4-1 278-204
- ΟΚΑ Αρκάδι 8 6 2-4 224-229
- Ιεράπετρα 6 5 1-4 162-272
- ΑΟΑΝ 0 7 0-7 0-140
* Ο ΑΟΑΝ έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (9η – 18/12)
Εργοτέλης – ΟΦΗ
Ιεράπετρα – ΟΑ Χανίων
ΟΚΑ Αρκάδι – Ανδρογέας
Ρεπό: ΑΟΑΝ