Με στόχο να ευχαριστηθεί την συμμετοχή του σε μία ακόμη τελική φάση, στοχεύοντας όσο ψηλότερα γίνεται, ο ΝΟ Ρεθύμνου ξεκινάει σήμερα τις υποχρεώσεις του στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα πόλο Εφήβων, το οποίο θα διεξαχθεί σε κολυμβητήρια της Αττικής μέχρι την Κυριακή.
Οι αθλητές που έχουν γεννηθεί από το 1999 και μικρότεροι μετά από την υπέρβαση που έκαναν στην Ημιτελική φάση, στοχεύουν στο καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα και στα τελικά, όπου βρίσκονται οι 8 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας στην ηλικία τους.
Ο ΝΟ Ρεθύμνου έχει συμπεριληφθεί στον Α’ Όμιλο όπου στο κολυμβητήριο Φαλήρου θα αντιμετωπίσει κατά σειρά Παλαιό Φάληρο, ΠΑΟΚ και ΑΣ Απόλλο, με τον τελευταίο να φαντάζει ως την ομάδα που θα παλέψει ο ΝΟΡ για μια θέσει στην εξάδα. Αντιστοίχως στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας θα γίνουν οι αγώνες του Β’ ομίλου, όπου θα αναμετρηθούν οι ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Γλυφάδα και ΝΟ Πατρών. Όλα τα χιαστί παιχνίδια θα διεξαχθούν την Κυριακή στο κολυμβητήριο του Αλίμου.
ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ Αττικής
(Κολυμβητήριο Φαλήρου)
Παρασκευή 15 Ιουλίου
1η αγωνιστική
20.00 Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Ρεθύμνου
21.30 ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο
Σάββατο 16 Ιουλίου
2η αγωνιστική
11.00 Παλαιό Φάληρο – ΑΣ Απόλλο
12.30 ΠΑΟΚ – ΝΟ Ρεθύμνου
3η αγωνιστική
18.30 ΠΑΟΚ – Παλαιό Φάληρο
20.00 ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΣ Απόλλο
Β’ Όμιλος
(Κολυμβητήριο Γλυφάδας)
Παρασκευή 15 Ιουλίου
1η αγωνιστική
20.00 Γλυφάδα – ΝΟ Πατρών
21.00 Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης
Σάββατο 16 Ιουλίου
2η αγωνιστική
10.30 Γλυφάδα – ΝΟ Βουλιαγμένης
11.30 Ολυμπιακός – ΝΟ Πατρών
3η αγωνιστική
18.00 Ολυμπιακός – Γλυφάδα
19.00 ΝΟ Πατρών – ΝΟ Βουλιαγμένης
Τα χιαστί παιχνίδια
(Κολυμβητήριο Αλίμου)
Κυριακή 17 Ιουλίου
Ημιτελικοί
09.00 1ος Α’ Ομίλου – 2ος Β’ Ομίλου
10.00 1ος Β’ Ομίλου – 2ος Α’ Ομίλου
Θέσεις 5 – 6
11.00 3ος Α’ Ομίλου – 3ος Β’ Ομίλου
Θέσεις 7 – 8
12.00 4ος Α’ Ομίλου – 4ος Β΄’ Ομίλου
Μικρός Τελικός
19.30 Ηττημένοι Ημιτελικών
Μεγάλος Τελικός
20.30 Νικητές Ημιτελικών
ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΟΥ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
Ραπτάκης Νίκος Α 1999
Μακρυγιάννης Αριστείδης Φ 1999
Τζωρτζινάκης Μιχάλης Π 1999
Ζουράρος Γιάννης Π 1999
Στοϊμιρόφσκι Κωνσταντίνος Φ 2000
Αγγουριδάκης Μανόλης Φ 2000
Πίσσας Χριστόφορος Α 2000
Κολυβάκης Επαμεινώνδας Π 2000
Τζαγκαράκης Νίκος Π 2000
Χατζηδημητρίου Στέφανος Π 2000
Ψαρρός Μάρκος Τ 2001
Γαβαλάς Κώστας Π 2001
Κυριακάκης Σέπο Π 2001
Γιώργος Σταράς