2ο Τουρνουά Ποδοσφαίρου Προτζούνιορ (2010-2011) 6X6

Με πολύ μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Μισιριών την Παρασκευή 1 Ιουνίου 2018 το 2ο Τουρνουά Ποδοσφαίρου Προτζούνιορ(2010-2011) 6Χ6.
Διοργανωτής για ακόμα άλλη μια φορά το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου όπου είχε σαν στόχο την συμμετοχή των παιδιών σε αγώνες με άλλες ομάδες-παιδιά με βασικά στοιχεία την χαρά και διασκέδαση που προσφέρει ο αθλητισμός και ειδικότερα το άθλημα του ποδοσφαίρου.
Παραπάνω από 100 παιδιά από 6 σωματεία με την συμμετοχή συνολικά 12 ομάδων αντί 14 που αρχικά είχαν δηλώσει αφού την τελευταία στιγμή δεν κατάφεραν να συμμετάσχουν η ομάδα της ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ καθώς και η Α.Ε ΑΤΣΙΠ-ΠΡΙΝΕ(2).
Οι ομάδες που συμμετείχαν για τον Α΄όμιλο ήταν οι:  Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (1),  Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (2), ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, Α.Γ.Ο.Δ.Α /ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ(1), Α.Ε ΑΤΣΙΠ-ΠΡΙΝΕ (1), Α.Ε. ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ  και Α.Ο. ΑΡΗΣ (1). Ενώ στον Β΄ όμιλο έλαβαν μέρος οι ομάδες: Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (3), Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (4), Α.Γ.Ο.Δ.Α /ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ(2), Α.Ο. ΑΡΗΣ (2) και Α.Ο. ΑΡΗΣ (3).
Οι αγώνες μεταξύ των ομάδων ήταν διάρκειας 8’ λεπτών στον Α’ ενώ στον Β’ όμιλο 10’ λεπτών.
Ο στόχος των διοργανωτών για μια εκδήλωση χωρίς ανάδειξη πρωταθλητών, νικητών και μεμονωμένων βραβεύσεων…… επετεύχθη. Όλα τα παιδιά που συμμετείχαν έπαιξαν, χάρηκαν και διασκέδασαν μέσο του ποδοσφαίρου υπό τους ήχους μουσικής (D.J) φεύγοντας χαρούμενα και αποκομίζοντας μετάλλια και αναμνηστικούς επαίνους από τους διοργανωτές.

Για την ιστορία τα αποτελέσματα σε Α΄ Όμιλο και Β΄ Όμιλο είχαν ως εξής:

Αποτελέσματα Α’ Ομίλου:
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ο. ΑΡΗΣ (1)- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΘ. 4-0
Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (1) – Α.Γ.Ο.Δ.Α/ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ. 2-0
Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (2) – Α.Ε. ΑΤΣΙΠ.-ΠΡΙΝΕ(1) 1-1
ΡΕΠΟ: Α.Ε. ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (1) – Α.Ο. ΑΡΗΣ (1) 0-0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΘ.- Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (2) 1-3
Α.Ε. ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ- Α.Ε. ΑΤΣΙΠ.-ΠΡΙΝΕ(1) 3-0
ΡΕΠΟ: Α.Γ.Ο.Δ.Α/ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ.

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ο. ΑΡΗΣ (1)- Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (2) 3-0
Α.Ε. ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΘ. 2-0
Α.Ε. ΑΤΣΙΠ.-ΠΡΙΝΕ(1)- Α.Γ.Ο.Δ.Α/ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ. 2-1
ΡΕΠΟ: Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (1)

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (2)- Α.Ε. ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ 1-3
Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (1)- Α.Ε. ΑΤΣΙΠ.-ΠΡΙΝΕ(1) 4-0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΘ.- Α.Γ.Ο.Δ.Α/ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ. 0-2
ΡΕΠΟ: Α.Ο. ΑΡΗΣ (1)

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ο. ΑΡΗΣ (1)- Α.Ε. ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ 0-1
Α.Γ.Ο.Δ.Α/ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ.- Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (2) 4-1
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΘ.- Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (1) 0-3
ΡΕΠΟ: Α.Ε. ΑΤΣΙΠ.-ΠΡΙΝΕ(1)

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ε. ΑΤΣΙΠ.-ΠΡΙΝΕ(1)- Α.Ο. ΑΡΗΣ (1) 2-3
Α.Ε. ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ- Α.Γ.Ο.Δ.Α/ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ. 3-0
Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (2)- Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (1) 1-3
ΡΕΠΟ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΘ.

 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Γ.Ο.Δ.Α/ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ.- Α.Ο. ΑΡΗΣ (1) 1-0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΘ.- Α.Ε. ΑΤΣΙΠ.-ΠΡΙΝΕ(1) 1-3
Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (1)- Α.Ε. ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ 0-4
ΡΕΠΟ: Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (2)
Αποτελέσματα Β’ Ομίλου:
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (4)- Α.Γ.Ο.Δ.Α/ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ. 0-1
Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (3) – Α.Ο. ΑΡΗΣ (3) 3-0
ΡΕΠΟ: Α.Ο. ΑΡΗΣ (2)

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ο. ΑΡΗΣ (2)- Α.Γ.Ο.Δ.Α/ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ. 0-5
Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (4)- Α.Ο. ΑΡΗΣ (3) 2-0
ΡΕΠΟ: Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (3)

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ο. ΑΡΗΣ (2)- Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (3)
Α.Γ.Ο.Δ.Α/ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ.- Α.Ο. ΑΡΗΣ (3) 2-0
ΡΕΠΟ: Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (4)

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (3)- Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (4) 1-0
Α.Ο. ΑΡΗΣ (3)- Α.Ο. ΑΡΗΣ (2) 5-1
ΡΕΠΟ: Α.Γ.Ο.Δ.Α/ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ.

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ο. ΑΡΗΣ (2)- Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (4) 0-2
Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ (3)- Α.Γ.Ο.Δ.Α/ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ.
ΡΕΠΟ: Α.Ο. ΑΡΗΣ (3)

Οι ομάδες στον Α’ Όμιλο συμμετείχαν με τους:
Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ(1)(ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ Λ.) Καραντάθας Δ., Φιλάη Μ., Ηλιάκης Α., Ζουλάκης Α., Οκολίστα Κ., Παπαπαναγιώτου Ε., Σταυράκης Θ.,

Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ(2) (ΨΥΧΟΥΝΤΑΚΗΣ Ε.) Παπαδάκης Μ., Παπαδάκης Ι., Γαλερός Ι., Κουκάκης Ν., Αναστασιάδης Γ., Κρίκης Ε., Μπέι Μ., Σέχου Λ., Μαμαλάκης Ι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΘ. (ΣΤΑΡΑΚΗΣ Μ.) Βελονάκης Κ., Γασπαράκης Ν., Αντωνίου Α., Φραγκούλης Π., Ρασούλης Ι., Παπαιωάννου Α., Ασπρομάτης Ν.

Α.Γ.Ο.Δ.Α/ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ (ΜΠΑΝΙΛΑΣ Γ.) Ατσιδαύτης Π., Τζαγκαράκης Π., Μπαρότσης Γ., Νεκάι Ρ., Κόκκινος Ν., Μεργέμογλου Ε., Ψαραδέλης Ξ.

Α.Ε. ΑΤΣΙΠ-ΠΡΙΝΕ(1) (ΞΕΝΙΚΑΚΗΣ Φ.) Χριστουλάκης Ν., Γεορβασάκης Δ., Γαραντωνάκης Α., Βογιατζιδάκης Π., Φυρογένης Μ., Μπαρδής Α., Αλεβυζάκης Ε., Λαδάκης Ε., Πρίφτης Ο.

Α.Ε. ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ (ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Μ.) Νικηφόρος Ζ., Νικηφόρος Ε., Οντσέσκου Β., Πλεμμένος Δ., Κουβάκης Κ., Καζαμίας Α., Τζανακάκης Ε., Σφακιανάκης Κ., Βουκάλης Ε., Σγουρός Μ.

Α.Ο. ΑΡΗΣ(1) (ΓΑΣΠΑΡΗΣ Π.) Θωμάς Α., Ζαφειρόπουλος Ε., Τερεζίου Μ., Φραχόλι Θ., Τέντα Α., Γιόκα Π.

 

Στον Β’ Όμιλο οι ομάδες συμμετείχαν με τους:
Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ(3)(ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ Λ.) Λίτινας Ε., Φραϊδάκης Γ., Λαμπάκης Γ., Μπακογιάννης Κ., Γεωργόπουλος Χ., Ψαραδέλης Ξ.

Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ(4)(ΨΥΧΟΥΝΤΑΚΗΣ Ε.) Σπυράκης Γ., Σκλαβουνάκης Ι., Τζαγκαράκης Κ., Χνάρης Γ., Οικονομάκης Π., Ζούμπερης Θ.

Α.Γ.Ο.Δ.Α/ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ(2) (ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ Β.) Τσίγγος Δ., Αλαγί Α., Γκένγκιν Κ., Ιερωνυμάκης Ι., Κακκινάκης Ε., Μπαξεβάνης Α., Ποθουλάκης Α.

Α.Ο. ΑΡΗΣ(2) (ΓΑΣΠΑΡΗΣ Π.) Κιοσσές Γ., Κυριμάκης Ν., Πετρόγκονας Φ., Χαλκιαδάκης Μ., Μαυρομάτης Ν., Ορφανός Ν., Κλέιντι.

Α.Ο. ΑΡΗΣ(3) (Μαραγκουδάκης Ν.) Καλοειδάς Ι., Τσαπαρίδης Α., Λαγκουβάρδος Κ., Τσιομπίκας Γ., Σταματάκης Γ., Δημούλας Ο., Σμπυράκης Γ., Θεοδωράκης Η., Σταματάκης Ν.

Τέλος το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου δεν θα μπορούσε να μην ευχαριστήσει αυτούς όλους όπου με τον τρόπο τους βοήθησαν να βγει ένα τόσο ωραίο αποτέλεσμα και αυτοί ήταν: α) Το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών-Διασωστών Ν. Ρεθύμνου, β) Τον γιατρό Κο Τσιότσια Σ., γ) Το Σύνδεσμο Διαιτητών Ν. Ρεθύμνου, δ) Το σωματείο του Α.Ο. ΑΡΗ ΡΕΘΥΜΝΟΥ για τον αθλητικό εξοπλισμό, ε) Τα Σωματεία Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ,  Α.Ε. ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ -ΠΡΙΝΕ, Α.Γ.Ο.Δ.Α/ΡΕΘΥΜΝΟ Π.Σ, Α.Ε. ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ και Α.Ο. ΑΡΗ ΡΕΘΥΜΝΟΥ και ιδιαιτέρα τα παιδιά και τους προπονητές για την συμμετοχή και στήριξη της διοργάνωσης.

photo: Μανώλης Δενδάκης

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM