20 Απριλίου 2024

«Άτλας» εντός και εκτός συνόρων! (photos)

Επιτυχίες για τους αθλητές του ΠΑΣ «Άτλας» Ρεθύμνου, είχε το πρόγραμμα του τριήμερου, με την Αθηνά Τζουλάκη να αγωνίζεται με τα χρώματα της Εθνικής Ελλάδας και να κατακτά την 5η θεση στο Βαλκανικό πρωτάθλημα MTB που διεξήχθη στην πόλη Bihac της Βοσνίας – Ερζεγοβίνης.

Πολύ καλά ήταν όμως και τα αποτελέσματα για τους Ρουμελιώτες στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πίστας που έγινε στο ΟΑΚΑ.
Ο Γιάννης Χιώτης τερμάτισε 1ος στο Σκρατς, 2ος στα 2 χλμ., 2ος στους πόντους και 4ος στον αποκλεισμό.
Ο Γιάννης Ρυακιωτάκης ήταν 12ος στο Σκρατς, 11ος στον αποκλεισμό και 17ος στα 500μ.
Ο Νίκος Γεωργουλάκης κατετάγη 15ος στο Σκρατς και 22ος στα 500μ.Ενώ οι Γεωργουλάκης / Ρυακιωτάκης, τερμάτισαν 4οι στο ομαδικό σπριντ. Στα ατομικά αγωνίσματα, ο

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube

Ο προπονητής του ΠΑΣ «Άτλας» Γιώργος Βαρβεράκης εμφανώς ικανοποιημένος και χαρούμενος, δήλωσε για τις επιτυχίες των αθλητών του Ρεθυμνιώτικου συλλόγου: «Θα μπορούσαμε να πούμε πάρα πολλά, για τους αγώνες, τα παιδιά μας, τους αθλητές μας. Σταδιακά και σταθερά ανεβαίνουν σε επιδόσεις και πετυχαίνουν διακρίσεις σε πανελλήνιο και διεθνές επίπεδο! Πριν 2 εβδομάδες ήταν η Τζουλάκη Αθηνά, που και σήμερα πήρε την 5η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα ΜΤΒ.
Αυτό το τριήμερο ήταν ο Χιώτης Γιάννης που αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας στο Σκράτς, και πήρε 2 ακόμα ασημένια μετάλλια στα 2χλμ. και στους πόντους και την 4η θέση στον αποκλεισμό.
Ο Γεωργουλάκης Νίκος με τον Ρυακιωτάκη Γιάννη πήραν την 4η θέση στο ομαδικό σπρίντ, χάνοντας το μετάλλιο στα χιλιοστά!
Επίσης κατέλαβαν την 11η θέση στον αποκλεισμό, και 12η στο σκρατς και 17η στα 500μ. ο Ρυακιωτάκης και τη 15η και 22η στα 500μ ο Γεωργουλάκης.
Δεν υπάρχουν λόγια… Είμαι υπερήφανος για αυτά τα παιδιά! Eχει γίνει πολύ σημαντική δουλειά, τόσο προπονητικά, όσο και σε νοοτροπία νικητή! Το σωματείο στήριξε αυτή την προσπάθεια στην πίστα και φάνηκε αμέσως η διαφορά!»