20 Ιανουαρίου 2021

Αήττητοι συνεχίζουν οι Έφηβοι και οι Παίδες του Ρέθυμνο BC

Επιτυχημένα ολοκληρώθηκε και η 3η αγωνιστική στα πρωταθλήματα υποδομών της ΕΚΑΣΚ για τις περισσότερες Ρεθυμνιώτικες ομάδες, μετρώντας 3 νίκες και μία ήττα.

Συγκεκριμένα, οι έφηβοι του Ρέθυμνο BC κατάφεραν να πετύχουν μία τεράστια νίκη, καθώς επικράτησαν του Εργοτέλη με 63-59, φτάνοντας την 3η σερί νίκη τους. Από την άλλη μεριά, για τον ίδιο όμιλο η Ακαδημία Ρεθύμνου δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα με 42-60 από το Ηράκλειο 2 στο «Μελίνα Μερκούρη». Για το πρωτάθλημα Παίδων (Α’) το Ρέθυμνο BC διατήρησε το αήττητο σερί και επιβλήθηκε με 80-67 του Ηρακλείου στο κλειστό του Ρεθύμνου. Επίσης, νικηφόρο ήταν και το πέρασμα των Κορασίδων του Αρκαδίου από τον ΑΟΑΝ, κερδίζοντας με 60-13 για την 3η αγωνιστική. Το ματς Ηρόδοτος3 – Ρέθυμνο BC2 αναβλήθηκε, λόγω διακοπής ρεύματος στο κλειστό της Αλικαρνασσού.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ρέθυμνο BC – Εργοτέλης 63-59

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-13, 30-35 (ημιχρ.), 41-48, 63-59 τελικό.

ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Μακρής – Μπαλάφας): Κατσαούνης 2, Στ. Καλαϊτζάκης 2, Ζαμπετάκης 3, Μπιρλιράκης, Χριστουλάκης 4, Λιοδάκης 6, Καζηνέρης, Λιβανός 2, Τζαγκαράκης 19(2), Κ. Καλαϊτζάκης 4, Μακρυδάκης 7(1), Ζερβουδάκης 15(2).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Μαρής 2, Φουκάκης , Μαχαιριανάκης 14, Νησωτάκης 3, Κόκκας 2, Καραβιώτης 3, Χασάπης 22(4), Σκανδαλάκης 2, Καββαλαράκης 2, Μαρκογιαννάκης 9.

 

Ακαδημία Ρεθύμνου – Ηράκλειο2 42-60

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 05-16, 19-31 (ημιχρ.), 29-47, 42-60 τελικό.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Χρυσουλάκης): Μανουσάκης, Παττακός 6, Βασιλάκης 14(1), Ματθαιουδάκης , Χαμογιωργάκης, Ζαχαράκης 3(1), Κατικάς 4, Μπουλής 6, Παπαδάκης 5(1), Λυρώνης 2, Παυλάκης 2.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)

Ρέθυμνο BC – Εργοτέλης 63-59

Ακαδημία Ρεθύμνου – Ηράκλειο2 42-60

Πλατανιάς – ΟΦΗ 0-20 α.α.

Κύδων – Ακρωτήρι 53-77

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΠΟΝΤΟΙ

  1. ΟΦΗ 6 3          3-0       151-79
  2. Ρέθυμνο BC 6          3          3-0       198-129
  3. Εργοτέλης 5 3          2-1       292-108
  4. Ηράκλειο2 5 3          2-1       123-106
  5. Ακρωτήρι 5 3          2-1       175-167
  6. Κύδων 3 3          0-3       122-211
  7. Ακαδημία Ρεθύμνου 3 3          0-3       115-239
  8. Πλατανιάς 1 3          0-3       19-148

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (4η – 17/10)

Ηράκλειο2 – Ρέθυμνο BC

ΟΦΗ – Ακαδημία Ρεθύμνου

Πλατανιάς – Κύδων

Εργοτέλης – Ακρωτήρι.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ρέθυμνο BC – Ηράκλειο 80-67

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-26, 44-46 (ημιχρ.), 59-48, 80-67 τελικό.

ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Γκιουλέας): Μοσχάκης 5(1), Αλέξης, Τζαγκαράκης Στ., Σκουντής 13(3), Μλαντένοβιτς, Ακουμιανάκης 2, Λαγουδάκης 17(2), Μανταδάκης, Κερυμάκης, Τζαγκαράκης Δ. 22(1), Ζαμπετάκης 19, Βοσκάκης 2.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Γεωργόπουλος 5, Ανδρεαδάκης 3, Ακορδαλάκης 3, Ματθαιάκης, Στιβαχτάκης 15(1), Αλεξάκης 7(1), Κθαράκης 4, Κίτσος-Καλυβιανάκης 7, Βερβεράκης 4, Μαραγκουδάκης 6, Βαμβουλάκης, Κυπριωτάκης 13(1).

 

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)

Ρέθυμνο BC – Ηράκλειο 80-67

ΑΟΑΝ – ΟΦΗ 41-56

Κύδων – Εργοτέλης 63-52

Σητειακός – Ηρόδοτος 34-57

Ακρωτήρι – Ιεράπετρα αναβλήθηκε.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΠΟΝΤΟΙ

  1. ΟΦΗ 6 3          3-0       198-116
  2. Ρέθυμνο BC 6          3          3-0       195-163
  3. Εργοτέλης 5 3          2-1       194-149
  4. Κύδων 5 3          2-1       187-179
  5. Ηράκλειο 4 3          1-2       211-193
  6. Ηρόδοτος 4 3          1-2       151-170
  7. ΑΟΑΝ 4 3          1-2       146-173
  8. Ακρωτήρι 3 2          1-1       117-98
  9. Σητειακός 3 3          0-3       88-210
  10. Ιεράπετρα 2 2          0-2       89-120

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (4η – 18/10)

ΟΦΗ – Ρέθυμνο BC

Εργοτέλης – ΑΟΑΝ

Ηρόδοτος – Κύδων

Σητειακός – Ακρωτήρι

Ηράκλειο – Ιεράπετρα

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)

Ηρόδοτος 3 – Κύδων2 35-75

ΟΦΗ2 – Ρέθυμνο BC2 αναβλήθηκε.

Φιλαθλητικός – Πεδιάδα2 0-20 α.α.

Πλατανιάς – Ανδρογέας 31-73

Ρεπό: Ακαδημία Ρεθύμνου.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΠΟΝΤΟΙ

  1. Ανδρογέας 6 3          3-0       154-51
  2. Ηρόδοτος3 4 3          1-2       133-140
  3. Πεδιάδα2 4 3          1-2       75-97
  4. Κύδων2 3 2          2-0       141-68
  5. Ρέθυμνο BC 3          2          1-1       101-106
  6. Ακαδημία Ρεθύμνου 3 2          1-1       94-121
  7. ΟΦΗ2 3 2          1-1       66-97
  8. Πλατανιάς 1 1          0-1       31-73
  9. Φιλαθλητικός 0

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (4η – 18/10)

Κύδων2 – ΟΦΗ2

Ρέθυμνο BC2 – Φιλαθλητικός

Πεδιάδα2 – Πλατανιάς

Ακαδημία Ρεθύμνου – Ηρόδοτος3

Ρεπό: Ανδρογέας.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΟΚΑ Αρκάδι – ΑΟΑΝ 60-13

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-03, 29-03 (ημιχρ.), 48-06, 60-13 τελικό.

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκη): Τσιμπούκα 2, Ρήγα 11(1), Μούκα 10, Ουρανού, Καλοκύρη 2, Παναγιωτάκη 8, Ανυφαντάκη 2, Ταταράκη 2, Φραγγελάκη, Δημήτρη, Σταγάκη 11, Παναρετάκη 12.

ΑΟΑΝ (Τζώρτζη): Τσίγκου, Βρυγιωνάκη 5, Γιούκα 2, Μιχοπούλου 3, Φραγκιαδάκη, Πετσαγγουράκη 3, Τσίγγου, Νετσάι, Τάβλα.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)

Ηρόδοτος – Πλατανιάς 78-16

Ιεράπετρα – Εργοτέλης 27-64

ΟΑ Χανίων – Ανδρογέας 71-41

ΟΚΑ Αρκάδι – ΑΟΑΝ 60-13

Ρεπό: ΟΦΗ.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΠΟΝΤΟΙ

  1. Εργοτέλης 6 3          3-0       177-98
  2. ΟΚΑ Αρκάδι 5 3          2-1       173-84
  3. ΟΑ Χανίων 5 3          2-1       213-125
  4. ΟΦΗ 4 2          2-0       118-36
  5. Ανδρογέας 4 3          1-2       116-180
  6. Ηρόδοτος 3 2          1-1       101-63
  7. ΑΟΑΝ 2 2          0-2       47-110
  8. Ιεράπετρα 2 2          0-2       40-135
  9. Πλατανιάς 2 2          0-2       33-177

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (4η – 17/10)

Εργοτέλης – Ηρόδοτος

Ανδρογέας – Ιεράπετρα

ΑΟΑΝ – ΟΑ Χανίων

Πλατανιάς – ΟΦΗ

Ρεπό: ΟΚΑ Αρκάδι.

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *