Αναμένει τον αντίπαλο στο Κύπελλο

Χθες το μεσημέρι πραγματοποιήθηκεη κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας, με το Ρέθυμνο Cretan Kings να ξεκινάει στις 2 Οκτωβρίου από την 1η αγωνιστική της Β’ φάσης.
Ο αντίπαλος του δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμα, με τους Απόλλωνα, Τρίτωνα, Εύοσμο, Ευκαρπία, Παπάγου ή Πανερυθραϊκό να διασταυρώνονται στις πρώτες φάσεις, με τον τελικό νικητή να αντιμετωπίζει τη Ρεθυμνιώτικη ομάδα. Στην περίπτωση που προκριθεί τότε θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα Άρης – Ηρακλής, ενώ στους “8” περιμένει η ΑΕΚ.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ
Α’ ΦΑΣΗ
1η Αγωνιστική (18/9)
1. Εθνικός – ΝΕ Μεγαρίδας
2. Αιγάλεω – ΑΕ Πεντέλης
3. Ιωνικός Ν.Φ. – Δούκας
4. Παπάγου – Πανερυθραϊκός
5. Πρωτέας Βούλας – ΟΦΗ
6. Έσπερος – Μαρούσι
7. Πανελευσινιακός – Μελίσσια
8. Παγκράτι – Μανδραϊκός
9. ΣΑ Στρατωνίου – ΠΑΣ Γιάννινα
10. ΓΣ Φαρσάλων – ΑΣ Πευκοχωρίου
11. ΧΑΝΘ – Μαχητές Πειραματικό
12. Δόξα Λευκάδας – Γέφυρα
13. Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά
14. ΠΣ Ευκαρπίας – Αίας Ευόσμου
15. Έσπερος Λαμίας – Φίλιππος Βέροιας
16. Πρωτέας Γρεβενών – ΕΚ Καβάλας

2η Αγωνιστική (22/9)
17. Νικητής 15 – Κόροιβος
18. Νικητής 7 – Διαγόρας Δρυοπιδέων
19. Νικητής 2 – ΣΑΑΚ Ανατόλια
20. Νικητής 6 – Ψυχικό
21. Νικητής 3 – Χαρίλαος Τρικούπης
22. Νικητής 12 – Ερμής Αγιάς
23. Νικητής 4- Απόλλων Πάτρας
24. Νικητής 10 – Ιπποκράτης Κω
25. Νικητής 1 – Αμύντας
26. Νικητής 11 – Καρδίτσα
27. Νικητής 5 – Δάφνη Δαφνίου
28. Νικητής 16 – Αγρίνιο
29. Νικητής 9 – Ελευθερούπολη
30. Νικητής 14 – Τρίτων
31. Νικητής 13 – Ολυμπιακός
32. Νικητής 8 – Οίαξ Ναυπλίου

3η Αγωνιστική (25/9)
33. Νικητής 31 – Νικητής 19
34. Νικητής 17 – Νικητής 22
35. Νικητής 23 – Νικητής 30
36. Νικητής 26 – Νικητής 25
37. Νικητής 27 – Νικητής 28
38. Νικητής 21 – Νικητής 24
39. Νικητής 20 – Νικητής 32
40. Νικητής 29 – Νικητής 18

Β’ ΦΑΣΗ
1η Αγωνιστική (2/10)
41. Ιωνικός Νικαίας – Κολοσσός Ρόδου
42. Νικητής 39 – Λαύριο
43. Νικητής 33 – Ομάδα Α
44. Νικητής 37 – Νικητής 34
45. Άρης – Ηρακλής
46. Νικητής 35 – Ρέθυμνο Cretan Kings
47. Νικητής 38 – Πανιώνιος
48. Νικητής 40 – Νικητής 36

2η Αγωνιστική (16/10)
49. Νικητής 47 – Νικητής 48
50. Νικητής 41 – Νικητής 42
51. Νικητής 44 – Νικητής 43
52. Νικητής 46 – Νικητής 45

3η Αγωνιστική (30/10)
53. Νικητής 52 – Νικητής 50
54. Νικητής 51 – Νικητής 49

Προημιτελικά (10/11)
55. Νικητής 54 – ΠΑΟΚ
56. Προμηθέας Πάτρας – Παναθηναϊκός
57. Περιστέρι – Ήφαιστος Λήμνου
58. ΑΕΚ – Νικητής 53

Ημιτελικά (12/2)
Κλήρωση (55, 56, 57, 58)
Κλήρωση (55, 56, 57, 58)

Τελικός (16/2)
Νικητές Ημιτελικών

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM