Βγήκε η οκτάδα στην Α1 του Εργ. Μπασκετ, υποβιβάστηκε το NRG Sports

Ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος στην Α1 κατηγορία του Εργασιακού πρωταθλήματος Μπάσκετ Ρεθύμνου, ενώ στον Α’ όμιλο της Α2 έγιναν οι αναμετρήσεις της 10ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του NRG Sports αποχαιρέτισε την κατηγορία παρά την νίκη της την τελευταία αγωνιστική, ενώ οι ομάδες Το Σπίτι του Πολιού και οι Φοιτητές κατέλαβαν την 9η και 10η θέση αντίστοιχα μένοντας εκτός οκτάδας και play off. Στην Α2 (Α’ όμιλος) με νίκες προχώρησαν οι πρωτοπόροι της κατηγορίας.

A1 Κατηγορία
Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 59-58

Δεκάλεπτα: 13-12, 31-27, 47-42, 59-58.
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Μαμαλάκης Σ.): Θανάσης, Κυδωνάκης 4, Διάκου 6, Μουλίτσας 4, Μαμαλάκης Ν. 11, Μαμαλάκης Σ. 9 (1), Λιονάκης 25.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Αντουράκης 16 (2), Γκάτζιας, Ορφανουδάκης 16, Τρανταλίδης, Χόμπης, Μιχαλάκης 7 (1), Λαμπαρδάκης 19 (3), Μαθηνός 4, Ροδινός.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – HAAGEN DAZS BC  54-71
Δεκάλεπτα: 12-19, 28-40, 40-58, 54-71
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου): Μοσχάκης 4, Λυκάκης 16 (4), Γιαννούλης 9 (1), Αλυγιζάκης 2, Κατσαντώνης 8, Συριανόγλου, Ανεζάκης 4 (1), Τσιμπισκάκης 7 (1), Δρουδάκης 4.
HAAGEN DAZS (Πηγουνάκης, Ξενίδης): Φιτσανάκης 2, Κούμουλος 20 (5), Θερμιώτης 3, Καλαϊτζάκης 18 (2), Βασιλείου, Λαγουδάκης 9 (1), Γκογκίτσας 3 (1), Σπιτάς 8, Χατζηδάκης 11(1), Πηγουνάκης.

ΦΟΙΤΗΤΕΣ – N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ  51-58
Δεκάλεπτα: 13-13, 23-30, 35-44, 51-58
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Σαρρής 3 (1), Λίτινας, Καρπούζης 9, Ψαρουδάκης 11 (1), Καρακεσίσογλου 3, Πελιβανίδης 22 (1), Σεγρεδάκης 3 (1), Θεοδωρόπουλος, Παπαδοκωνσταγκάκης.
NRG SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ (Γκόγκος): 
Καρυπίδης 4,Φοβάκης 9 (3), Γκόγκος, Λεωνιδάκης, Ψωμάς 6, Κατσαβίδης 19, Αρσενίδης 12, Μακαρδονας 8.

PROJECT PLUS IKE  – Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.  62-73
Δεκάλεπτα: 25-13, 43-39, 56-59, 62-73
PROJECT PLUS IKE (Σταυρουλάκης): Κλάδος 3 (1), Τσιλεδάκης Λ. 7 (1), Χατζηδάκης 21 (3), Καλυδωνάκης 8, Κοντουδάκης 10, Παπαδάκης Α. 13 (1), Μαρίνος.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Παπαδογιαννάκης Γ.): Ζουμπεράκης 14, Χρυσουλάκης 16 (2), Παπαδάκης 5 (1), Παπαδογιαννάκης Γ. 21 (4), Παπαδογιαννάκης Π. 2, Θεοδωσουλάκης, Οικονομίδης 15 (3).

PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ – SAILING EXPERIENCE 56-42
Δεκάλεπτα: 14-14, 33-24, 45-28, 56-42.
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Χριστινάκης 8 (2), Πατέρας 9 (3), Σταυρουλάκης 8 (1), Κιουρτσιδάκης, Νύκταρης 3 (1), Νταλιάνης 4, Μαραυγάκης 8, Πιρπινάκης 10, Βασιλάκης 6 (1).
SAILING EXPERIENCE (Κανακάκης): Παπαπαναγιώτου 2, Μακεδάκης 4 (1), Ουρανός, Σταθόπουλος 4, Παυλιδάκης 4, Τσαγκαρούλης 14 (1), Καρπουζάκης 5, Κορωνάκης 9 (1).

ΡΕΠΟ:ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ

Η Βαθμολογία της Α1 Κατηγορίας



Ομάδα

Βαθ.

Παιχ

Επίθ.

Άμ.
1 HAAGEN DAZS BC   20 10 717 536 181
2 ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡ/ΧΝΙΚΗ 19 10 694 551 143
3 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 18 10 796 590 206
4 Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 17 10 672 645 27
5 SAILING EXPERIENCE 14 10 515 584 -69
6 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 14 10 602 630 -28
7 ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 14 10 524 567 -43
8 PROJECT PLUS IKE 13 10 521 596 -75
9 ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ 13 10 536 634 -98
10 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 12 10 541 622 -81
11 N.R.G. SPORTS 11 10 559 722 -163



A2 Κατηγορία (Α’ ομιλος)
Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικης

ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΙΑΤΡΟΙ 52-63
Δεκάλεπτα: 08-19, 19-28, 34-45, 52-63.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ουρανός): Τεριζόγλου 9 (2), Νικολάου 2, Χουστουλάκης 4, Λαγουδάκης  3 (1),  Λαμπρινός 2, Καλογεράκης 3 (1), Δασκαλάκης Μ. 12, Κυριακόπουλος Ν. 3, Σφακιανάκης, Κεφαλογιάννης 14.
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Ζαχαράκης, Γούδας  6, Σιβαρόπουλος, Μουχασίρης, Μπούτσιας 16, Γιακουμάκης 5, Ανδρονικίδης 4, Παρασκάκης 6, Σαμωνάκης 4, Τζανάκης 22 (3), Αργυρίου.

ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 50-49
Δεκάλεπτα: 05-11, 14-25, 32-34, 50-49.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Πετράκης): Πετράκης, Θεοδωράκης, Τσιομπίκας, Ξηρας, Απανομεριτάκης, Πανόπουλος 2, Σταυρουλάκης 4, Ρεκχερ, Βροντάκης 18 (4), Φωτάκης 23 (1), Φουσταγιεράκης 3, Κορωνάκης.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Ξενιτόπουλος): Λιάκος 7, Σταυριανάκη 5, Παλτατζίδης 9 (3), Διαμαντής 9 (1), Παπαντριανταφύλλου, Ξενιτόπουλος 2, Λεβεντάκης, Τσιγκουλης 3 (1), Νικολιδάκης 12 (1), Πλιατσικα, Καβρουλάκης 2.

ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ. – ΡΑΨΩΔΙΑ 51-35
Δεκάλεπτα: 15-04, 26-14, 43-23, 51-35.
ΟΙΩΝΟΣ/Κ.Α.Ρ. (Λίτινας): Δημητριάδης 2, Δουζίνας 16, Λίτινας A., Αντωνόπουλος, Γαλερός 2, Πολοπετράκης 7 (1), Δούβρος 11, Καραογλάνης 4, Σταυρουλάκης Ν. 4, Καλιτσουνάκης 5.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Μυρωτής): Χόμπης Γ. 4, Σταματάκης 8, Μαλανδρινός, Ξενάκης 7 (1), Νιωτάκης 8, Βεργίτσης 3 (1), Ψαθάκης, Καρίμποφ 1, Μπαλαφούτης 4 (1).

ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ  33-60
Δεκάλεπτα: 10-13, 19-30, 27-49, 33-60
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Προβιάς): Παπαδοπούλου 7 (1), Πασχαλίδη 6, Κορογώνα, Χατζηβασίλης 4, Βουρδουμπά 10, Βλάσης 6.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Περάκης): Κεφαλογιάννης 2, Μελαδάκης Σ., Καραδάκης Ν. 38 (2), Ζάχος 8 (2), Περάκης 6, Αντωνάκης 2, Κυριακάκης 4.

PLATANOS TOURS – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  62-41
Δεκάλεπτα: 09-16, 25-25, 46-31, 62-41
PLATANOS TOURS (Δαμανάκης): Χριστουλάκης 13 (1), Δαμανάκης 16 (5), Αγγελάκης 8, Βαρδάκης, Βουγιουκαλάκης Μ. 8, Ζουμπεράκης 9, Σκέρλος, Περδίκης 8, Μαλλιαρός.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης): Διαμαντάκης, Παπαδογιαννάκης, Λαδάκης 29 (4), Τζανιδάκης 6, Καπετανάκης 3 (1), Συμεωνίδης 2, Φουντιδάκης 1.

ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ  33-60
Δεκάλεπτα: 10-13, 19-30, 27-49, 33-60
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Προβιάς): Παπαδοπούλου 7 (1), Πασχαλίδη 6, Κορογώνα, Χατζηβασίλης 4, Βουρδουμπά 10, Βλάσης 6.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Περάκης): Κεφαλογιάννης 2, Μελαδάκης Σ., Καραδάκης Ν. 38 (2), Ζάχος 8 (2), Περάκης 6, Αντωνάκης 2, Κυριακάκης 4.

PLATANOS TOURS – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  62-41
Δεκάλεπτα: 09-16, 25-25, 46-31, 62-41
PLATANOS TOURS (Δαμανάκης): Χριστουλάκης 13(1), Δαμανάκης 16 (5), Αγγελάκης 8, Βαρδάκης, Βουγιουκαλάκης Μ. 8, Ζουμπεράκης 9, Σκέρλος, Περδίκης 8, Μαλλιαρός.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης): Διαμαντάκης, Παπαδογιαννάκης, Λαδάκης 29 (4), Τζανιδάκης 6, Καπετανάκης 3 (1), Συμεωνίδης 2, Φουντιδάκης 1.

KLADOS TOURS – ΤΡΑΠΕΖΕΣ 63-69
Δεκάλεπτα: 19-18, 20-29, 42-51, 63-69.
KLADOS TOURS (Γιοβάνοβιτς): Κλάδος 2, Καθαράκης 14 (2), Κανελλάκης 6 (1), Νταουντάκης 28 (3), Πετρίδης, Γερουκάκης 8, Γιοβάνοβιτς 5.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μακρυδάκης): Ρωμανιουδάκης 28 (5), Σωμαθιανός 7,  Ζιάνας, Πλευράκης 5, Παναγιωτόπουλος 11 (1),  Νικολουδάκης 13, Ηλιάκης, Κονταξάκης 5, Μπαγιαρτάκης.

ΤΕΤΑΡΤΗ 13/2/2019
19:00 (A2-A) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ
22:00 (A2-A) KLADOS TOURS – ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ
20:30 (Α2-B) WOW! PARKING – THINK VILLA

Η Βαθμολογία της Α2 Κατηγορίας – Α’ Ομίλου



Ομάδα

Βαθ.

Παιχ.

Επίθεση

Άμυνα
1 PLATANOS TOURS 19 10 595 404 191
2 ΤΡΑΠΕΖΕΣ 17 10 535 446 89
3 ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ. 17 10 434 405 29
4 ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 16 10 530 490 40
5 ΙΑΤΡΟΙ 16 10 594 535 59
6 ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 15 9 457 408 49
7 KLADOS TOURS 14 9 572 473 99
8 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 14 10 464 476 -12
9 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 13 9 403 415 -12
10 ΕΠΙΧΕΙΡ. & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 13 9 479 496 -17
11 ΡΑΨΩΔΙΑ 10 10 433 585 -152
12 ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ* 9 10 304 618 -314

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM