20 Απριλίου 2024

Δυσκολεύτηκε αλλά «πέρασε» το Τυμπάκι από το Μελιδόνι!

Ολοκληρώθηκαν οι αναμετρήσεις της 6ης αγωνιστικής των αγώνων  Μπαράζ ανόδου στην Γ’ εθνική για τον 7ο όμιλο.

Ο Αστέρας Περάματος στο προτελευταίο του παιχνίδι για φέτο, φιλοξένησε στο γήπεδο Μελιδονίου τον ΑΟ Τυμπακίου που «καιγόταν» για βαθμούς.
Οι γηπεδούχοι είχαν τις καλύτερες στιγμές στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν κατάφεραν να ευστοχήσουν σε κάποια από αυτές, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια στο 0-0.
Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 71’ με εύστοχο πέναλτι του Παπαδάκη και πέντε λεπτά αργότερα να διπλασιάσει με τον Ζαφείρη, με το 0-2 να μένει μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube

Το παιχνίδι
5’ Τετ α τετ ο Σπανουδάκης για το Πέραμα, θα πετύχει γκολ αλλά θα ακυρωθεί ως οφσάιντ, με αρκετή καθυστέρηση από τον Β’ βοηθό.
12’ Ο Παπανδρέου σε θεση τετ α τετ, αλλά απέκρουσε ο Σγουρός, και στην συνέχεια θα κοντραριστεί με τον Παπανδρεου θα βρεθεί στο έδαφος, με τον Κουρουθιανάκη να συνεχίζει κανονικά, πλασάροντας άουτ σε ανυπεράσπιστη εστία.
19’ Ατομική προσπάθεια από τον Σπανουδάκη, απέφυγε αντίπαλο αμυντικό, έπαιξε το 1-2 με Αντιασβίλι,  αλλά καθυστέρησε, πιάνοντας ένα αδύναμο σουτ που μπλόκαρε ο Δημαράκης.
37’ Σέντρα Μυρθιανού θα βγάλει τετ α τετ  τον Παπαγιαννάκη που θα πλασάρει λίγο αουτ.
44’ Νέο σουτ για τους γηπεδούχους με τον Κουδουνάκη αυτή την φορά, κοντράρει στον Γερακιό και απομακρύνεται.
50’ Σέντρα Παπαγιαννάκη, προβολή από τον Σπανουδάκη λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Τυμπακίου.
56’ Κόψιμο του Ζαφείρη αλλα η μπάλα πέρασε, παράλληλα από την εστία χωρίς να βρεθεί κάποιος συμπαίκτης του.
64’ Παπαγιαννακης θα πασάρει στο Τουρνάκη αλλά το πλασέ του απέκρουσε ο Δημαρακης.
66’ Ζήτησε πέναλτι ο Ζαφείρης σε μαρκάρισμα του Μούσκαϊ.
70’ Ο Παπαδάκης μπήκε στην περιοχή και ο Σγουρός τον ανέτρεψε αντικανονικά.
71’ Το πέναλτι εκτέλεσε ο παίκτης που το κέρδισε ανοίγοντας το σκορ 0-1 για το Τυμπάκι.
76’ Ο Ζαφείρης από δεξιά θα σουτάρει με το αριστερό, η μπάλα θα βρει στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Σγουρού και θα καταλήξει στα δίκτυα για το 0-2.

Αστέρας Περάματος (Βουράκης): Σγουρός, Τουρνάκης, Μοσχονάς, Μεταξάκης (80’ Χιωτάκης), Κουδουνάκης, Δροσάκης, Αντιασβίλι, Μούσκαϊ, Α. Σπανουδάκης (60’ Ρηγάκης), Παπαγιαννάκης, Μυρθιανός (73’ Μ. Σπανουδάκης).
Τυμπάκι (Κουτεντάκης): Δημαράκης, Γιαννακάκης (52’ Χαλκιαδάκης), Κουρουθιανάκης, Βρετός, Γερακιός,  Καρταλιανάκης (46’ Δουλγεράκης), Παπαδάκης, Φραγκιαδουλάκης (46′ Τσακάνι), Ζαφείρης (88′ Παραθυράς)., Τριάντης, Παπανδρέου (46’ Μεταξάκης).