27 Νοεμβρίου 2022

Ενδιαφέρον παιχνίδια στις υποδομές της ΕΚΑΣΚ

Το Σάββατο, στην κατηγορία των Παίδων Α’, το Ρέθυμνο BC θα αντιμετωπίσει για την 7η αγ. τον ΟΑΧ στα Χανιά, στο κλ. Κλαδισού, με στόχο την επιστροφή στις νίκες.
Στους Παίδες Β’ στο κλ. της Σούδας η Ακαδημία θα παίξει με τον ΟΦΣ Χανιά2, ενώ η ομάδα του Ρέθυμνο BC2 υποδέχεται το Ηράκλειο2 στις 17.00 στο «Μελίνα Μερκούρη» για την 7η  αγωνιστική.

Την Κυριακή για την 7η αγωνιστική στα Χανιά, η ομάδα των Εφήβων του Ρέθυμνο BC θα αγωνιστεί απέναντι στον ΟΑΧ και στην κατηγορία των Εφήβων Β’ στις 12.00 στο  «Μελίνα Μερκούρη» η Ακαδημία  θα παίξει με τον Εργοτέλης2.

Για την 5η «στροφή» του πρωταθλήματος Κορασίδων, το Αρκάδι υποδέχεται στο Ρέθυμνο στις 10.00 την Κυριακή τις «κιτρινόμαυρες» του Εργοτέλη, με την Ρεθυμνιώτικη ομάδα να θέλει την νίκη που θα την διατηρήσει ψηλά στην βαθμολογία.

Πρωτάθλημα Παίδων A’
Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής
Σάββατο 26/11
11.00 Ηράκλειο – Ακρωτήρι 
12.00 Ηρόδοτος – Εργοτέλης
14.00 ΟΦΗ – Ιεράπετρα
14.00 Ανδρογέας – Κύδων
17.00 ΟΑΧ – Ρέθυμνο BC

Βαθμολογία (6 αγώνες)
Ηράκλειο  11
Κύδων 11
Εργοτέλης 11
ΟΦΗ 10
Ιεράπετρα 9
Ηρόδοτος 9
Ανδρογέας 9
Ρέθυμνο BC  7
ΟΑΧ 7
Ακρωτήρι 6

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube

Πρωτάθλημα Παίδων Β’ (Α’ όμιλος)
Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής
Σάββατο 26/11
14.00 ΟΦΣ Χανιά – Χανιά BC
16.00 ΟΦΣ Χανιά2 – Ακαδημία
17.00 Ρέθυμνο BC2 – Ηράκλειο2
Κυριακή 27/11
19.30 ΟΑΧ – ΑΟΚ Χανιά
Ρεπό: ΟΦΗ2

Βαθμολογία (6 αγώνες)
ΟΦΗ2   10
ΑΟΚ Χανιά  10
Ακαδημία   9
Ηράκλειο2  8*
Ρέθυμνο BC2  7
Χανιά BC  7
ΟΦΣ Χανιά   7*
ΟΑΧ  7
ΟΦΣ Χανιά2  5
Οι ομάδες με * έχουν ματς λιγότερο.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’
Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής
Κυριακή 27/11

10.00 Εργoτέλης – ΟΦΗ
12.00 ΟΑΧ – Ρέθυμνο BC
14.00 Ανδρογέας – ΑΟΚ Χανιά
16.00 Ηρόδοτος – Ηράκλειο
Ρεπό: Κύδων

Βαθμολογία (4 αγώνες)
Ηράκλειο 8*
AOK Xανιά 8
Εργοτέλης 7
Ρέθυμνο BC 6
Ανδρογεας 6
ΟΦΗ 5*
Ηρόδοτος 4
ΟΑΧ 4*
Κύδων 4*
Οι ομάδες με * έχουν ματς λιγότερο

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Β’
Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής
Κυριακή 27/11
12.00 Ακαδημία – Εργοτέλης2
17.00 Κύδων2 – Ακρωτήρι  .
Ρεπό: Ηράκλειο2

Βαθμολογία (4 αγώνα)
Ηράκλειο2    8
Ακρωτήρι    5
Κύδων2    5
Ακαδημία   3
Εργοτέλης2   3

Πρωτάθλημα Κορασίδων
Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής
Κυριακή 27/11
10.00 Αρκάδι – Εργοτέλης
14.00 ΟΑΧ2 – Ιεράπετρα
16.00 ΟΑΧ – Ανδρογέας
Ρεπό: Ηρόδοτος

Βαθμολογία (4 αγώνα)
Ηρόδοτος 7
Αρκάδι  6
Ανδρογέας  6
ΟΑΧ   6
Εργοτέλης 4
Ιεράπετρα 4
ΟΑΧ2   3

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *