Ηττήθηκαν από το άγχος του πρώτου ημιχρόνου

Ο Άρης Ρεθύμνου δεν τα κατάφερε στην ιστορική για αυτόν πρεμιέρα στην Γ’ Εθνικής στις Μουρνιές απέναντι στο ΣΥΝΚΑ.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram LIKE στο Facebook και στο YouTube

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής (Εδώ)

Η Βαθμολογία της Γ’ Εθνικής (Εδώ)

Οι «κιτρινόμαυροι» εμφανίστηκαν αγχωμένοι στο ξεκίνημα της αναμέτρησης με αποτέλεσμα να στο πρώτο 30λεπτο να βρίσκατε πίσω με 2-0 και στο ημίχρονο το σκορ ήταν 3-0.
Στην επανάληψη οι Ρεθυμνιώτες ισορρόπησαν το παιχνίδι, είχαν δοκάρι με τον Σκουλούδη, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ματαραγκάσι στο 61’, ενώ δημιούργησαν ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο γκολ με τους, Περήφανο, Μαγιάφα, Σκουλούδης και Ματαραγκάσι, χωρίς ωμός να έχει κάποια το επιθυμητό αποτέλεσμα. Τα γκολ για την ομαδα του ΣΥΝΚΑ πέτυχαν ο Κόλα στο 12’, ο Νικόλτσης στο 34’ και ο Βαρουξάκη στο 45’.

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (Ριτζάκης): Κασαπίδης, Παληγεώργος, Μάστορας, Σοφούλης, Αφράτης, Σκουλάς, Βαρουξάκης, Νικόλτσης, Γιαννακούρος Μαθιουδάκης, Κόλα.
Άρης Ρεθύμνου (Παπαδάκης): Κελαϊδής, Αντουράκης (76’ Λαγκουβάρδος), Νικηφόρος, Μεταξάκης, Χασιώτης, Ανδρουλάκης (62’ Σωπασής), Λαζίδης, Μαγιάφας (46’ Σεφουλάϊ), Σκουλούδης (86’ Βαρούχας), Περίφανος, Ματαραγκάσι (86’ Γκεοργκιέβσκι).