Θετικός ο απολογισμός των Ρεθυμνιώτικων τμημάτων υποδομών

Με 5 νίκες σε 7 αναμετρήσεις συνέχισαν στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚ, οι Ρεθυμνιώτικες ομάδες. Με επιτυχίες συνέχισαν οι Έφηβοι Α’ και Β’ του Ρέθυμνο BC και της Ακαδημίας Ρεθύμνου και οι Κορασίδες του Αρκαδίου. Επίσης, πρεμιέρα με νίκες είχαν οι Παμπαίδες του Ρέθυμνο BC και οι Παγκορασίδες της ΕΑΠ.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
Ακαδημία Ρεθύμνου – ΟΑΧ 47-58
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-18, 20-30, 33-43, 47-58.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Παπαδογιαννάκης): Φουντοραδάκης, Ζαμπετάκης, Σκανδάλης 11(1), Σαρειδάκης 10(2), Τσικριτέας, Καραβάνης, Δουλγεράκης 1, Τερζάκης 10, Κοροβέσης 9(1), Σειραγάκης, Γιάννης, Ιερωνυμάκης 6.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η)
Ακαδημία Ρεθ. – ΟΑΧ           47-58
Ηράκλειο – Ανδρογέας           68-63
Δειλινό – Εργοτέλης   69-81
Κύδων – Ηρόδοτος     45-48
Ιεράπετρα – Αναγέννηση       αναβλήθηκε
Τηγανίτης – Πεδιάδα 58-48
Ρεπό: Μεσσαρά

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ         Β.        Ν-Η

  1. Εργοτέλης 8 4-0
  2. Ηρόδοτος 7 3-1
  3. ΟΑΧ 6 3-0*
  4. Κύδων 6 2-2
  5. Τηγανίτης 6 2-2
    6. Ανδρογέας  6          2-2
  6. Ηράκλειο 5 2-1**
  7. Ιεράπετρας 4 2-0**
    9. Μεσσαρά    4          1-2
  8. Ακαδημία Ρεθ. 4 0-4
  9. Δειλινό 4 1-3 (-1)
  10. Πεδιάδα 3 0-3*
  11. Αναγέννηση 2 0-2*
    *Έχουν εκτίσει το ρεπό τους.
    **Έχουν ένα ματς λιγότερο.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ρέθυμνο BC – Κύδων 76-68
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-18, 16-15, 19-13, 14-22.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Μπαλάφας): Καψάλης 32, Ρονάλντο 9, Σταματάκης 1, Μπουραλέξης, Κωσταντινίδης 5(1), Βαλμάς 14, Χριστοδημητράκης, Καμπακάκης, Κοτσόκολος, Δούσμανης 12, Λεμονάκης, Κανετάκης 3.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
ΟΦΗ – Ηράκλειο        44-68
Ρέθυμνο BC – Κύδων 76-68
Ανδρογέας – ΟΑΧ      61-67
Εργοτέλης – Ηρόδοτος           81-76
ΑΟΚΧ – ΑΟΑΝ         20-0 ά.α

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ         Β.        Ν-Η

  1. Ηράκλειο 12 6-0
  2. Ρέθυμνο BC 11 5-1
  3. ΟΑΧ 10 4-2
  4. ΑΟΚ Χανιά 9 3-3
  5. Εργοτέλης 9 3-3
  6. Ηρόδοτος 9 3-3
  7. Κύδων 8 2-4
  8. ΟΦΗ 8 2-4
  9. Ανδρογέας 8 2-4
  10. ΑΟΑΝ 0 0-0

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ακαδημία Ρεθύμνου – Πλατανιάς 56-49
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-13, 27-21, 43-29, 56-49.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καίσαρης): Χριστοδουλάκης 13(3), Χαιρέτης 10, Παπαδόπουλος 2, Γεωργαλής, Παπαδάκης, Καψαλάκης 8(1), Πλευράκης, Μαριδάκης 11(1), Διγενής 12(1), Μουρατίδης.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
ΑΟΚΧ – Τηγανίτης     80-52
Πεδιάδα – Σητειακός  56-58
Δειλινό – Μεσσαρά    65-43
Ακαδημία Ρεθ. – Πλατανιάς   56-49

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ         Β.        Ν-Η

  1. Δειλινό 11 5-1
  2. Ιεράπετρα 10 5-0
  3. Μεσσαρά 9 4-1
  4. Ακαδημία Ρεθ. 8 2-4
  5. Πεδιάδα 8 2-4
  6. Τηγανίτης 7 2-3
  7. Ακρωτήρι 6 2-2
  8. Πλατανιάς 5 0-5
  9. Σητειακός 5 1-3

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ρέθυμνο BC – Κύδων 55-57
Τα δεκάλεπτα: 15-15, 26-36, 35-48, 55-57.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Μπαλάφας): Ηλιάκης 7(1), Παπαμιχόπουλος, Στρατιδάκης 8(1), Μαύρος, Κωσταντινίδης 21(1), Σταματάκης 5(1), Απανωμεριτάκης 6, Τσαχάκης 4, Μανουκαράκης 2, Ασμαριανάκης 2, Τσιλακάς, Βαμβακάς.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
ΟΦΗ – Ηράκλειο        63-62
Ρέθυμνο BC – Κύδων 55-57
Ανδρογέας – ΟΑΧ      74-44
Εργοτέλης – Ηρόδοτος           85-37
ΑΟΚΧ – ΑΟΑΝ         59-44

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ         Β.        Ν-Η

  1. Εργοτέλης 10 5-0*
  2. ΟΦΗ 10 4-2
  3. ΑΟΚ Χανιά 10 4-2
  4. Κύδων 10 4-2
  5. Ηράκλειο 9 4-1*
  6. Ανδρογέας 9 3-3
  7. Ρέθυμνο BC 8 2-4
  8. ΟΑΧ 8 2-4
  9. ΑΟΑΝ 7 1-5
  10. Ηρόδοτος 6 0-6
    *Έχουν ένα ματς λιγότερο.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Ανδρογέας – Αρκάδι 47-61
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-14, 10-12, 14-17, 17-13.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Παλόκα, Καμπανάκη, Απαβαλοάιε 5, Βεργιτσάκη 18, Μυλωνά 11, Μερμέμογλου 6, Λεμπιδάκη, Ζολώτα Ε. 6, Ζολώτα Μ. 15, Ζαμπετάκη, Καβρουλάκη.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)
ΟΦΗ – Ιεράπετρα       75-60
Ανδρογέας – Αρκάδι  47-61
Εργοτέλης – ΟΑΧ      26-65

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ         Β.        Ν-Η

  1. ΟΚΑ Αρκάδι 5 2-1
  2. Ηρόδοτος 4 2-0
  3. Εργοτέλης 4 1-2
  4. Ανδρογέας 4 1-2
  5. ΟΑΧ 4 2-0
  6. ΟΦΗ 3 1-1
  7. Ιεράπετρα 3 0-3

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
Ρέθυμνο BC – ΟΑΧ 53-46
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-09, 39-15, 45-32, 53-46.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Πέτρος Πολοπετράκης): Τσικνάκης 8, Λίτινας, Τσαχάκης 13, Τζώρτζογλου 6, Κωνσταντινίδης 5, Μυκονιάτης 6, Αλεξάκης 4, Ταταράκης 2, Καντάμ, Βουτσάς, Ντουκάι 1, Μπιζέκου 8(2).

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κίσσαμος – ΕΑΠ 30-55
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-17, 14-27, 16-42, 30-55.
Ε.Α.Π. (Ελένη Χλιαουτάκη): Βουλουμπασάκη 2, Γιαννακάκη 15, Λέβερ 4, Βερνάδου 2, Χριστοδουλάκη 1, Κωνσταντινίδου, Μυστράκη 8, Ποθουλάκη 6, Σαρή 1, Αποστολάκη, Μ. Αράπι 10, Ξενίδη 6.

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM