6 Δεκεμβρίου 2022

Και τώρα, προημιτελική φάση στο Πρωτάθλημα Παλαιμάχων

Με την διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής που διεξήχθη στα δημοτικά γήπεδα Μισιρίων και Αρμένων εμβόλιμα την Πέμπτη 26 Μαΐου συνεχίστηκε το 11ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 με διοργανωτή το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου.

Στην τελευταία αγωνιστική της Α’ Φάσης δεν διεξήχθη η αναμέτρηση Εθνικός- ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου λόγω αδυναμίας συμμετοχής(μη απαρτία) της ομάδος του ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου και έτσι η ομάδα του Εθνικού πήρε στα χαρτιά την νίκη με σκορ 3-0. Στα αξιοσημείωτα επίσης της αγωνιστικής ήταν ότι η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Οικοδόμοι- Αστυνομία έγινε κανονικά με νίκη 4-1 υπέρ της ομάδος της Αστυνομίας όμως μετά από ένσταση της αντιπάλου ομάδος (Οικοδόμων) για αντικανονική συμμετοχή ποδοσφαιριστή της Αστυνομίας ο αγώνας κατοχυρώνετε με σκορ 3-0 α.α. υπέρ των Οικοδόμων ενώ από την βαθμολογία επιπλέον αφαιρούνται -3 βαθμοί από την ομάδα της Αστυνομίας.

Δικηγόροι – 547 Α.Μ Τ.Π  3-7
Ροκαμπιλάδες – Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί 1-3
Εθνικός – ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου 3-0 α.α.
Οικοδόμοι – Αστυνομία 3-0 α.α.
Ρεπό: Platanos Tours

 

Τελική βαθμολογία της Α’ Φάσης

A/A ΟΜΑΔΕΣ   ΑΓ.  Ν   Ι  Η ΓΚΟΛ Δ/Τ ΒΑΘΜΟΙ
1. Platanos Tours 8 7 1 0 46-15 31 22
2. Δικηγόροι 8 5 0 3 19-22 -3 15
3. Εθνικός 8 5 0 3 26-28 -2 15
4. Ροκαμπιλάδες 8 4 1 3 18-17 1 13
5. ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί 8 4 0 4 23-16 7 12
6. Αστυνομία 8 4 2 2 21-15 6 11
7. 547 Α.Μ  Τ.Π 8 2 1 5 27-30 -3 7
8. Οικοδόμοι 8 2 1 5 17-23 -6 7
9. ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου 8 0 0 8 3-35 -34 0

 

Οι ομάδες συμμετείχαν με τους εξής:

Δικηγόροι – 547 Α.Μ Τ.Π  3-7
Δικηγόροι: Μοράκης Α., Πετροπουλάκος Σ., Γεωργαλής Φ., Τσικνάκης Ν., Κυραμαριός Μ., Αργυρόπουλος Α., Παπαδάκης Ι., Σταρράς Σ., Φανουργάκης Α., Παπαδάκης Χ., Σταρράς Γ., και Zappone R.
547 Α.Μ Τ.Π: Ψωφάκης Θ., Τσιαντούλας Γ., Ρεντινόπουλος Δ., Μαρκόπουλος Ν., Κουτσάκης Α., Αλεξανδρής Δ., Λεϊλεκτσόγλου Κ., Καλλιτσουνάκης Γ., Παπαστεφανάκης Α., και Κουτούγιας Ι.

Ροκαμπιλάδες – Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί 1-3
Ροκαμπιλάδες: Δατσέρης Ν., Δρυγιαννάκης Ι.Α., Βουρβαχάκης Ι., Bruci E., Κουρνιανός Ι., Κυριακόπουλος Ν., Λεωνιδάκης Χ., Στεφανάκης Μ., Στεφανάκης Π., Τσουρλάκης Μ., Τσίχλης Γ., και Χατζηδάκης Μ.
Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί: Δρουδάκης Γ., Ηλιάκης Γ., Κανακάκης Α., Κυδωνάκης Ρ., Λαγουδάκης Γ., Μαθιουδάκης Σ., Παπαγιαννάκης Ε., Συμεωνίδης Κ., Φυρογένης Κ., Πελαντάκης Α., και Πασπαράκης Μ.

Για την συνέχεια του πρωταθλήματος και συγκεκριμένα για την Προημιτελική Φάση των 8 ομάδων (νοκ άουτ αγώνων) την ερχόμενη Δευτέρα 30 Μαΐου 2022 θα γίνουν οι παρακάτω αναμετρήσεις.

ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΖΕΥΓ. ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 30/05/22 21:30 ΜΙΣΙΡΙΩΝ 1 Platanos Tours Οικοδόμοι
-//- 30/05/22 21:30 ΜΙΣΙΡΙΩΝ 2 Δικηγόροι 547 Α.Μ Τ.Π
-//- 30/05/22 21:30 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3 Εθνικός Αστυνομία
-//- 30/05/22 21:30 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 4 Ροκαμπιλάδες Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί

Στην επόμενη Φάση (Γ’) θα περάσουν και θα αναμετρηθούν οι νικητές των ζευγαριών 1-4 και 2-3.

 

 

 

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *