Κύπελλο Ρεθύμνου: ΑΕ Μυλοποτάμου-Επισκοπή 1 – 2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του 48ου Τελικού του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ρεθύμνου LIVE του Rethymnosports.gr την Κυριακή στις 17.00 ανάμεσα στην ΑΕ Μυλοποτάμου και στην Επισκοπή.

90’+4′ σουτ του Ε. Ματαραγκάσι ο Δημαράκης διώχνει, νέο σουτ από κοντά του Κατσικοκέρη και πάλι διώχνει ο Δημαράκης σε κόρνερ, με τον Γ.Ε. Σταυρουλάκη να σφυρίζει την λήξη του τελικού
90’+2′ ο Λέσι βρίσκεται στο έδαφος ζητώντας πέναλτι, κόρνερ δείχνει ο Γ.Ε. Σταυρουλάκης.

90’+1′ σουτ του Σουμπασάκη άουτ
90′ 4 τα λεπτά των καθυστερήσεων, πάντα το 1-2
82′ Τελευταία αλλαγή για την Επισκοπή. ο Ματαραγκάσι στην θέση του Χαλκιαδάκη.

79′ ΓΚΟΛΛΛΛ σέντρα του Λέσι, κακό διώξιμο από αμυντικό της Επισκοπής, μονοκόμματο σουτ του Δελήμπαση και 1-2.
Με την είσοδο του Γκιόκα η Επισκοπή αγωνίζεται με τριάδα κεντρικών αμυντικών, αφού τοποθετήθηκε δίπλα στους Ρούσση, Σέχου. Νωρίτερα ο Κιάσσος είχε μεταφέρει τον Δροσάκη στην μεσαία γραμμή με την ΑΕΜ να παίζει με 4 στην άμυνα
69′ Τρίτη αλλαγή για την Επισκοπή. Ο Γκιόκας στην θέση του Νάκα
68′ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΜ. Ο Λέσι στην θέση του Βιτώρου.
59′ Δεύτερη αλλαγή για την Επισκοπή με τον Ζαχαρό να περνάει στην θέση του Βιέντ.
53′ όμορφη ενέργεια του Μυρθιανού και παράλληλη μπαλιά, το σουτ του Βελονάκη κοντράρει πάνω στον Σερβιλάκη, με την ΑΕΜ να ζητάει πέναλτι, αν και η απόσταση ήταν πολύ κοντινή.

50′ δυνατά έχει μπει η ΑΕΜ στο β’ ημίχρονο ψάχνοντας το γρήγορο γκολ που θα την ξαναβάλει στο παιχνίδι.
47′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΜ με τον Γαρεφαλάκη να τροφοδοτεί τον Βελονάκη, το πλασέ του οποίου θα κοντράρει σε αμυντικό και θα καταλήξει κόρνερ.
Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο στον 48ο τελικό Κυπέλλου ΕΠΣΡ, με την Επισκοπή να πραγματοποιεί την πρώτη αλλαγή της-αναγκαστική-με τον Σουμπασάκη να αντικαθιστά τον πρωταγωνιστή του α’ μέρους Γιόρνταν
Ολοκληρώνεται το α’ ημίχρονο του 48ου τελικού Κυπέλλου ΕΠΣΡ, με την Επισκοπή να προηγείται 2-0 με τα γκολ των Γιόρνταν (4′) και Βιέντ (32′), αλλά συνεχίζει με 10 λόγω αποβολής του Λαζαρίδη.

45’+ με 10 συνεχίζει η Επισκοπή, αφού αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Λαζαρίδης για σκληρό μαρκάρισμα στο Μέμο
45′ σέντρα του Μέμου, σουτ του Βιτώρου ψηλά άουτ.
44′ κόρνερ του Σερβιλάκη στο πρώτο δοκάρι το πλασέ του Κατσικοκέρη θα διώξει δύσκολα σε νέο κόρνερ ο Δημαράκης.
39′ Ένταση στον τελικό μετά από ένα μαρκάρισμα του Λαζαρίδη (παρατηρήθηκε και αυτός με κίτρινη). Ο Γ.Ε. Σταυρουλάκης έβγαλε κίτρινη σε Νάκα και Βιτώρο για τις αψιμαχίες

37′ Μία ακόμη κίτρινη, στον Λουμπάκη αυτή τη φορά
32′ αντεπίθεση της Επισκοπής, ο Γιόρνταν τροφοδοτεί τον Βιέντ, αυτός προσποιείται και με διαγώνιο σουτ στέλνει την μπάλα στην δεξιά γωνία του Δημαράκη για το 0-2.
30′ Πρώτο κόρνερ για την Επισκοπή στον τελικό
28′ Κίτρινη κάρτα στον Χαλκιαδάκη.
24′ σέντρα του Μέμου κεφαλιά του Γαρεφαλάκη, η μπάλα άουτ.
22′ πρώτη κίτρινη για παίκτη της Επισκοπής, με τον Σερβιλάκη να παρατηρείτε από τον Γ.Ε. Σταυρουλάκη.
20′ κόρνερ Μονιάκη, σύγχυση στην περιοχή, τελικά θα μπλοκάρει ο Χανιωτάκης.
18′ κίτρινη στον Μυρθιανό
17′ η ΑΕΜ ζητάει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Γαρεφαλάκη από το Σέχου, ο Γ.Ε. Σταυρουλάκης είναι κοντά στην φάση και λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι
15′ σέντρα του Μέμου, θα μπλοκάρει ο Χανιωτάκης προ του Βελονάκη
11′ Πρώτη κίτρινη στον τελικό στον Μονιάκη της ΑΕΜ για μαρκάρισμα στον Λαζαρίδη
5′ διαγώνιο σουτ του Κατσικοκέρη θα απομακρύνει ο Δημαράκης.

4′ ΓΚΟΛΛΛΛΛ Η Επισκοπή ανοίγει το σκορ
Ο Λαζαρίδης βγάζει την σέντρα, ο Δημαράκης δεν συγκρατεί την μπάλα, ο Γιόρνταν κερδίζει και με πλασέ ανοίγει το σκορ, 0-1.

16.56 Ξεκίνησε ο τελικός

Όλα έτοιμα για την σέντρα στον 48ο τελικό Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ρεθύμνου.

Καλησπέρα σας από το δημοτικό γήπεδο Ρεθύμνου, όπου μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του 48ου τελικού Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ρεθύμνου, ΑΕΜ – Επισκοπή.

Βρισκόμαστε περίπου 20 λεπτά πριν από την σέντρα του τελικού, όπου η ΑΕΜ θα ψάξει το 7ο Κύπελλο της ιστορίας της (πρώτο ως ΑΕΜ τα άλλα 6 ως Αστέρας Περάματος), ενώ η Επισκοπή θα αναζητήσει το 6ο Κύπελλο και 3ο τα τελευταία 4 χρόνια.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γ.Ε. Σταυρουλάκης, Δασκαλομαρκάκης, Βαρβαντάκης.
4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κ. Καλυβιανάκης.

ΑΕΜ (Κώστας Κιάσσος): Δημαράκης, Λουμπάκης, Μυρθιανός,, Φοβάκης, Μονιάκης, Μέμος, Δροσάκης, Δελήμπασης, Βιτώρος, Βελονάκης, Γαρεφαλάκης.
Στον πάγκο κάθονται οι: Δανδάλης, Λέσι, Μαρτιμιανάκης, Παπαγιαννάκης, Σηφάκης, Μεταξάκης, Περίφανος.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Μάρκος Σεφανίδης): Χανιωτάκης, Ρούσσης, Σέχου, Λαζαρίδης, Σερβιλάκης, Σαββίδης, Νάκας, Χαλκιαδάκης, Βιέντ, Κατσικοκέρης, Γιόρνταν.
Στον πάγκο κάθονται οι: Σουμπασάκης, Σωπασής, Ματαραγκάσι, Χρήστου, Ρικαρντίνιο, Ζαχαρός, Γκιόκας.

Ο δρόμος… για τον τελικό για ΑΕΜ και Επισκοπή

Οι σκόρερ… των δύο φιναλίστ του τελικού…

Η προϊστορία σε τελικούς ΑΕΜ – Επισκοπή και οι 16 ομάδες που έχουν κατακτήσει το Κύπελλο ΕΠΣΡ

ΑΕ Μυλοποτάμου: Ψάχνει το 7ο Κύπελλο στον 12ο τελικό της…

Επισκοπή: Θέλει το 6ο Κύπελλο στον 13ο τελικό της…