Μία νίκη και 4 ήττες για τις Ρεθυμνιώτικες υποδομές

Δεν τα πήγαν καλά οι Ρεθυμνιώτικες ομάδες που συμμετέχουν στην ΕΚΑΣΚ, αφού κέρδισαν μόλις το ένα από τα 5 παιχνίδια που αγωνίστηκαν. Συγκεκριμένα, οι παμπαίδες του Ρέθυμνο BC πέτυχαν την μοναδική νίκη, επικρατώντας του Κύδων 2 με 34-50, εκτός έδρας. Αντίθετα, δεν τα κατάφεραν απέναντι στο ντέρμπι με το Ακρωτήρι, γνωρίζοντας την ήττα με 48-45. Για τις ίδιες αγωνιστικές και τον ίδιο όμιλο, η Ακαδημία Ρεθύμνου ηττήθηκε και στα δύο παιχνίδια που αγωνίστηκε από τους Κύδων 1 (09-63) και Πλατανιά (39-47). Την ίδια τύχη είχαν και οι παγκρασίδες του ΟΚΑ Αρκάδι, οι οποίες ηττήθηκαν στην παράταση με 32-35 (30-30 κ.α) από τον ΟΑΧ 2000 μετά από ένα συγκλονιστικό ματς στο κλειστό των Χανίων.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ – 1ος ΌΜΙΛΟΣ

Κύδων 2 – Ρέθυμνο BC 34-50

ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 08-04, 13-23 (ημιχρ.), 24-40, 34-50 τελικό.

ΚΥΔΩΝ 2 (Κωσταντουλάκης): Περδικάκης 2, Κουτρουμπάς 8, Γεωργακάκης 6, Περουλάκης – Μαμαλής, Μπαλαντινός 7, Σέγκος 1, Μπαδογιάννης, Βενετάκης 6, Κατσκαράκης 2, Καραγκούνης 2, Ριζιώτης, Κοντογιάννης.

ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Πολοπετράκης – Μακρής): Καλαϊτζάκης 5, Φραγκιαδάκης, Μπιρλιράκης, Μαρίνος 2, Κριτσωτάκης 2, Ζαμπετάκης 14, Τζαγκαράκης 4, Βοσκάκης 4, Δουσμάνης 2, Αλέξης 6, Λαγουδάκης 11, Γρηγοράκης.

 

Ακρωτήρι – Ρέθυμνο BC                   48-45

ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 09-13, 18-21 (ημιχρ.), 35-32, 48-45 τελικό.

ΑΚΡΩΤΗΡΙ (Αζάς): Παγωνάκης 3, Καλαϊτζάκης Ι., Νεονάκης Ν. 4, Νεονάκης Φ., Μαυρεδάκης, Μαρινάκης 1, Παπουτσάκης 24, Κογχυλάκης, Αζάς, Τσαγκαράκης Ν. 14, Γκελμπάς 2.

ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Πολοπετράκης – Μακρής): Μανταδάκης, Γρηγοράκης 3, Μοσχάκης, Δουσμάνης, Ηλιάκης, Δημήτρη, Τζαγκαράκης 2, Βοσκάκης, Καλαϊτζάκης 3, Αλέξης, Λαγουδάκης 24(1), Ζαμπετάκης 13.

 

Ακαδημία Ρεθύμνου – Κύδων 1 09-63

ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 02-16, 04-35 (ημιχρ.), 07-49, 09-63 τελικό.

Πλατανιάς – Ακαδημία Ρεθύμνου 47-39

ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 14-08, 26-17 (ημιχρ.), 40-33, 47-39 τελικό.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η & 9η)

Ακρωτήρι – Πλατανιάς           72-17

Ακαδημία Ρεθύμνου – Κύδων 1        09-63

Κύδων 2 – Ρέθυμνο BC         34-50

Ρεπό: ΟΑ Χανίων.

Πλατανιάς – Ακαδημία Ρεθύμνου      47-39

ΟΑ Χανίων – Κύδων 2          21-32

Ακρωτήρι – Ρέθυμνο BC       48-45

Ρεπό: Κύδων 1.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ                                 Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΠΟΝΤΟΙ

  1. Κύδων 1 14        7          7-0       380-93
  2. Ακρωτήρι 13 7          6-1       466-189
  3. Ρέθυμνο BC 13        8          5-3       379-265
  4. Κύδων 2 12        8          4-4       231-304
  5. Πλατανιάς 10        7          3-4       252-352
  6. Ακαδημία Ρεθύμνου 8          8          1-7       160-428
  7. ΟΑ Χανίων 7          7          0-7       120-359

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (10η  & 11η 18-19/4)

Κύδων 2 – Κύδων 1

Ακαδημία Ρεθύμνου – Ακρωτήρι

Ρέθυμνο BC – ΟΑ Χανίων

Ρεπό: Πλατανιάς.

Ακρωτήρι – ΟΑ Χανίων

Πλατανιάς – Κύδων 2

Κύδων 1 – Ρέθυμνο BC

Ρεπό: Ακαδημία Ρεθύμνου.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΑΧ 2000 – ΟΚΑ Αρκάδι 35-32 παρ. (30-30 κ.α)

ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 08-11, 23-18, 25-22, 30-30 (κ.α.), 35-32 τελικό.

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Θεοδοσουλάκης): Παναγιωτάκη 7, Τατταράκη 6, Δημήτρη 4, Μυλωνάκη 2, Θεοδοσουλάκη 7, Ανυφαντάκη 2, Πολιτάκη 2, Καλησπεράκη 2, Στεφανουδάκη, Τσιμπούκα, Φραγκιελάκη, Μαυρομάτη.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)

ΟΑΧ 2000 – ΟΚΑ Αρκάδι    35-32 παρ. (30-30 κ.α)

ΟΑ Χανίων – Πλατανιάς        39-28

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΠΟΝΤΟΙ

  1. ΟΑ Χανίων 6 3          3-0       108-84
  2. ΟΑΧ 2000 5 3          2-1       108-106
  3. ΟΚΑ Αρκάδι 4 3          1-2       109-99
  4. Πλατανιάς 3 3          0-3       93-137

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (4η 18/4)

ΟΑ Χανίων – ΟΚΑ Αρκάδι

Πλατανιάς – ΟΑΧ 2000

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *