Με αρκετά συμπεράσματα τα φιλικά του Σαββάτου

Επτά αναμετρήσεις με Ρεθυμνιώτικο ενδιαφέρον πραγματοποιήθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου, με τους προπονητές να έχουν την ευκαιρία να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα.
 Τα περισσότερα από αυτά έγιναν στο νομό Ρεθύμνου, ενώ υπήρχε και η συμμετοχή του ΟΦ Αρμένων στο τουρνουά του Μαρτινέγκο.

Ένα ακόμα ματς για τον πρωτάρη στην Γ’ Εθνική Ρεθυμνιακό στην Σοχώρα με αντίπαλο τον Άρη Σούδας επικρατώντας με 2-1.

Στο Γεράνι ο τοπικός Ποσειδώνας φιλοξένησε το Αρκάδι Αγγελιανών με τους Μυλοποταμίτες να παίζουν το δεύτερο ματς στην μέχρι τώρα προετοιμασίας τους. Οι γηπεδούχοι είχαν 3 διαφορετικούς σκόρερ. Πήραν προβάδισμα 2-0 στο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν με τον Στεφανάκη και το Ποσειδώνα να φτάνει στην τελική επικράτηση με ένα τρίτο τέρμα στο φινάλε του ματς

Δεύτερο φιλικό και για την Δόξα Πλατανέ που φιλοξένησε τον φιλόδοξο φέτο Τάλως Μελιδονίου στα Μισίρια. Στο Α’ μέρος οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-3, για να μειώσουν οι «πορτοκαλί» στην επανάληψη σε 2-3.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Facebook στο Instagram και στο YouTube

Στο Ατσιπόπουλο, Ε.Α.Π. και Άρης Ρεθύμνου έπαιξαν το πρώτο φιλικό παιχνίδι τους για φετο, με την ομάδα του Μ. Δεληγιαννάκη να επικρατεί τελικά με 1-2.

Η Επισκοπή 2010 μετά από πέντε ημέρες προετοιμασία φιλοξένησε τον Αστέρας Περάματος, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2, όμως στην συνέχεια κατάφερε να κάνει την ανατροπή και φτάσει στην φιλική νίκη με 3-2.

Στο τουρνουά του Μαρτινέγκο, και οι 3 ομάδες που συμμετείχαν πέτυχαν από μια νίκη. Ο ΟΦ Αρμένων επικράτησε στο πρώτο παιχνίδι της Κ19 του Εργοτέλη με 1-0 και στο δεύτερο ηττήθηκαν με 1-0 από τους Νέους Εργοτέλη.