22 Απριλίου 2024

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι στο Εργ. Πρωτάθλημα Μπάσκετ

Η 4η αγωνιστική έγινε στην Α1 και η 5η στην Α2 κατηγορία του Εργασιακού πρωταθλήματος «Γ. Καρατζέτζος» το περασμένο Σαββατοκύριακο.

Με νίκες προχώρησαν οι πρωτοπόροι στην Α1, με την ομάδα του Klados Tours να επικρατεί άνετα των Κούμων με 95-57 και το Αρκάδι κέρδισε τους Ελ. Επαγγελματίες με 56-67. Στην Α2, το Aqua Beach πήρε την νίκη απέναντι στην Πρωτοβάθμια με 56-41

 

Α1 Κατηγορία
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΑΡΚΑΔΙ BC 56-67
Διαιτητές: Μακρογιάννης Ι., Φλουρής Ν.
Δεκάλεπτα: 11-18,12-12, 12-18, 21-19

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου): Ανεζάκης Ε. 15 (2), Γιαννούλης Δ. 9 (1), Δρουδάκης Γ. 9, Καταρτζης Κ. 1, Τσιμπισκάκης Ν. 7, Αραμπατζογλου Α. 15 (1).
ΑΡΚΑΔΙ BC (Αλεξανδράκης Π., Πανέρης Γ.): Χριστοφορίδης Α. 4, Σεγρεδάκης Ν. 11(3), Τζούμας Φ. 10 (1), Βαρανάκης Ε. 12, Βλασσης Κ. 7, Βουρβαχάκης Α. 14 (2), Αγγελάκης Ι. 7, Αλεξανδράκης Π., Θωμαδάκης Η. 2, Λιοδάκης Ν

 

 ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΧΟΡΕΥΤΕΣ 59-60
Διαιτητές: Μακρόγιαννης Ι., Φλουρής Ν.
Δεκάλεπτα: 13-16, 16-12, 20-20, 10-12.

ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Βλάσσης Κ.):  Ανδριανάκης Ε. 2, Κοζώνης Ι., Γαλυμιτάκης Μ., Ξυλούρης Θ. 2, Ματθαιουδάκης Λ. 16, Αυτιάς Ν. 14 (1), Λεβέντης Θ., Μαρταβατζης Α. 4, Συρμογλου Τ. 4, Γαλυφιανάκης Ι. 4, Παπαβασιλείου Π., Ψαρουδάκης Σ. 15 (3).
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Καλυβιανάκης Χ., Λελεδάκης Ε.) : Καπαρός Ε. 16(4), Κρανας Α. 5, Τζίμας Δ. 21, Καλυβιανάκης Χ., Χρυσικός Δ. 11,  Κιοσσές Ε., Μεξης Ι.

 

PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ – ΣΠΗΛΙ BC 71-84
Διαιτητές: Καθαράκης Β., Σταγάκης.
Δεκάλεπτα: 14-15, 24-25, 14-33, 19-11.

PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης Ν., Δρανδάκης Μ.): Χριστινάκης Β. 18(4), Κιουρτσιδάκης Ν., Πιρπινάκης Ν. 16 (4), Μακρυδάκης Μ., Παρασύρης Κ. 5 (1), Κιαγιαδάκης Χ. 24, Νύνταρης 8(1).
ΣΠΗΛΙ BC (Παπαδογιαννακης Π.): Νταουντάκης Ε. 2, Αντουράκης Μ. 4,  Παπαδάκης Χ., Συντυχάκης Μ. 8, Παπαδογιαννάκης Γ. 18 (2), Βαλμάς Δ. 13 (1), Οικονομίδης Γ. 17 (2), Ζουμπεράκης Κ., Χρυσουλάκης Α. 22 (1).

 

NOBLE BC ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 65-49
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ., Σταγάκη Σ.
Δεκάλεπτα: 12-14, 16-12, 16-12, 21-11.

NOBLE BC (Γκογκίτσας Χ.): Χατζηδάκης M. 2, Ξενιδης Γ. , Θερμιώτης Ι. 10, Παπαδάκης Γ. 4, Φοβάκης Ι. 3, Καλλέργης Ε., Καίσαρης Θ. 19(5), Μποτονάκης Γ., Κουγιουμουτζής Γ. 19(5), Μπιρλιράκης Ε 10, Χατζηδάκης Ν. 2.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης Χ., Ροδινός Ε.): Σταγκουράκης Δ. 4, Γεωργαντάς Χ. 6, Τρανταλίδης Χ. 8(2), Μπεμπής Σ. 12, Χαιρέτης Γ. 14, Μιχαλάκης Γ. 5(1).

 

ΟΙΩΝΟΣ – ΕΛΑΣ / ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 48-54
Διαιτητές: Ξυλάς Δ., Μπουζουνιεράκης Κ.
Δεκάλεπτα: 12-16, 10-11, 12-14, 14-13.
ΟΙΩΝΟΣ/ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ (Καλαϊτζάκης Μ., Σταυρουλάκης Π.): Δημητριάδης Α. 2, Δουζινας Γ. 4, Καλαϊτζάκης Μ. 13(4), Δούβρος Ν. 2, Σταυρουλάκης Π., Μπολιεράκης Ι. 18(3), Σταυρουλάκης Α. 3, Βελονάκης Γ. 1, Σταυρουλάκης Ν. 5(1).
ΕΛΑΣ/ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Δαμανάκης Σ., Δαμανάκης Κ.): Καληδονάκης Ν. , Δαμανάκης Κ. 13(3), Βελονάκης Η., Μαλλιαρός Γ 8, Κιαγιάς Μ, Χιοκτουρης Γ. 18, Κοντουδάκης Ε. 10, Οικομάκης Ι. 3(1), Σπιράάκης Γ. 2 

 

KLADOS TOURSKOUMOI BC 95-57
Διαιτητές: Ξυλάς Δ., Μπουζουνιεράκης Κ.
Δεκάλεπτα: 24-09, 27-13, 25-19, 19-16.

KLADOS TOURS ( Petway B., Jovanovic Β.) : Petway B. 32(8), Jovanovic B. ,  Ορφανουδάκης Γ. 6, Καραδάκης Ν. 8, Γαβράς Σ. 10(2), Καραβάνης Ν. 16(2), Κλάδος Π. 8, Robinson J. 15(1).
KOUMOI BC (Μίχας Κ., Ορφανός Δ.): Τσιχλής Ε. 5(1), Κυδωνάκης Σ. 15(1), Μίχας Κ. 2, Ορφανός Δ. 7(1), Σαπουτζής Γ., Λεβάκης Μ. 14(2), Μαμαλάκης Σ., Λιονάκης Μ. 14.

 

Βαθμολογία

Ομάδα Βαθμ. Π Επίθ Άμυνα Διαφορά
1 KLADOS TOURS 6 3 243 160 83
2 ΣΠΗΛΙ BC 6 3 241 207 34
3 NOBLE BC 5 3 183 166 17
4 ARKADI B.C 5 3 193 187 6
5 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 4 3 177 166 11
6 ΟΙΩΝΟΣ 4 3 181 177 4
7 ΕΛΑΣ/ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 4 3 149 160 -11
8 ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 4 3 142 174 -32
9 ΧΟΡΕΥΤΕΣ 4 3 159 197 -38
10 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ* 3 2 167 150 17
11 KOUMOI BC* 3 2 122 154 -32
12 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 3 3 162 221 -59

Σάββατο 18 Νοεμβρίου
18:00 ΣΠΗΛΙ BC – NOBLE BC
19:45 KOUMOI BC – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
Κυριακή 19 Νοεμβρίου
17:00 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – KLADOS TOURS
18:45 ΧΟΡΕΥΤΕΣ – ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
20:30 ΕΛΑΣ / ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ – PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ
ΑΡΚΑΔΙ BC – ΟΙΩΝΟΣ (Αναβλήθηκε) 

 

Α2 Κατηγορία
Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής


ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ –
BARS BC 46-42
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ., Θεοδωράκης Ε.
Δεκάλεπτα: 11-12, 12-10, 7-13, 18-07

ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Λίτινας -Χρόνης): Νικολάου Γ. 2, Λαζαράκης Η. 10, Καλογεράκης Γ. 3, Συμεωνίδης Κ., Δασκαλάκης Μ. 6, Μουλίτσας Δ. 12(1), Παπαδόπουλος Χ., Σπιτάς Β. 10, Δαγαράκης Λ.
BARS BC (Δούκας- Περπιράκης): Δοξαστάκης Ε. 1, Ματζουνέας Ε. 6, Σπαντιδάκης Μ. 8(2), Καλλιγιάννης Ε. 10(1), Πελτεκης Α., Αντωνίου Α., Ηλιάκης Σ. 2

LETOILE PLAKIAS – ΡΑΨΩΔΙΑ 30-51
Διαιτητές: Θεοδωράκης Ε., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 7-4, 7-16, 7-12, 9-19

LETOILE PLAKIAS (Παπαδάκης -Καθαράκης): Ζουρμπάκης Σ. 2, Παπαδάκης Ν. 3, Γαλλιός Ι. 3(1), Παπιωμύτογλου Ζ., Παυλιδάκης Γ. 2, Καθαράκης Β. 20(1)
ΡΑΨΩΔΙΑ (Αποστολάκης): Βαρδάκης Γ. 7(1), Χόμπης Γ. 4, Ζγόκος Δ., Ξενάκης Ε. 3(1), Νιώτακης Χ., Οικονομάκης Κ. 5(1), Καπετανάκης Ι 3 (1), Σταυριανουδάκης Σ., Πατακός Γ., Ασβεστάς Κ., Χατζηιωάννου Γ. 12(2), Ρούλιος Κ.

 

GRECOTEL – ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 33-47
Διαιτητές: Μάλαμας Μ., Θεοδωράκης Σ.
Δεκάλεπτα: 06-07, 10-10, 05-13, 12-17

GRECOTEL (Μπαλάφας): Περαντωνάκης Γ. 11(3), Μαρίνος Ι. , Χριστουλάκης Γ. 11, Αργυρίου Α. 2, Προκοπάκης Α. , Παππάς Ν. , Τσιτσιράκος Β. 4, Τσιχλάκης Μ. , Λύκος Ε. 5
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Βροντάκης): Βροντάκης Γ. 2, Μπενάκης Γ. , Παλαφούτης Ι. 7(1), Ξήρας Μ. 17(3), Σταυρουλάκης Γ. , Φουσταλιεράκης Ε. , Λιάκος Δ. 21(3) 

 

THINK VILLA – ΕΠΙΠΛΑ ΜΙΧΕΛΗΣ 46-41
Διαιτητές: Μάλαμας Μ, Θεοδωράκης Σ.
Δεκάλεπτα: 07-06, 11-06, 13-12, 15-17

THINK VILLA (Παπαδάκης): Χριστοφορίδης Α. , Πολιουδάκης Σ. 4(1), Παπαδάκης Μ. 8, Πηγουνάκης Φ. , Καλογεράκης Ι. 22(2), Παραδεισανός Σ. 10(1), Κόκκινος Δ. 1, Στεργιάκης Γ. , Καμαρείτης Σ. , Κουδουναράκης Λ.
ΕΠΙΠΛΑ ΜΙΧΕΛΗΣ (Μιχελής): Χαλκιάς Λ. 14, Κουτουλάκης Ε. , Οικονομάκης Α. 2, Πιτσινός Α. , Μιχελής Π. 10, Γρηγοράκης Φ. , Βασιλόπουλος Π. 14, Γιαννούλης Ε. , Χόμπης Β. 1, Ριτζάκης Α. , Κοτσόνας Ε.

 

AQUA BEACH – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 56-41
Διαιτητές: Βλάσσης Κ., Καθαράκης Β.
Δεκάλεπτα: 20-10, 12-09, 11-09, 13-11

AQUA BEACH (Κατσουλάκης): Κυριακάκης 2, Τσαχάκης 10(2), Ουρανός 3(1), Παυλιδάκης 4, Βελονάκης Ε. ,Τερζάκης 7, Μπιρλιράκης 7(1), Κανακάκης 2, Κοϊνάκης 4, Σειραγάκης 17.
 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Λεβεντάκης): Κατσόγιαννος 8, Ξενιτόπουλος 2, Λεβεντάκης 2, Τζιέρτζης , Αποστολίνας 6, Φαγκρέζος , Ωττας 2, Λιάκος 9, Καραμπατζάκης 12(2).

 

ΠΛΑΤΑΝΟΣ – Κ.Ρ.ΕΠΑΛ 81-75
Διαιτητές: Βλάσσης Κ., Καθαράκης Β.
Δεκάλεπτα: 15-19, 21-20, 27-16, 24-20.

ΠΛΑΤΑΝΟΣ (Πετράκης Ι.): Σηφογιωργάκης, Μαλαμουσης Α., Περδικης Β. 7, Μπούτσιας Σ. 21, Palucas K. 17, Χριστουλάκης Χ. 25(7), Ανταλης Α. 8, Σαββοριανάκης Μ. 3(1).
Κ.Ρ.ΕΠΑΛ (Μάνεσης Π.): Κόκλας Α. 2, Κομποδιέτας Κ. 20(1), Ανδρεαδάκης Σ., Σταυρουλιδάκης Γ. , Κολοκάθης Π. 16, Καριώτης Σ. 24, Τσαλμπούρης Γ. , Μάνεσης Π. 6(2), Αδράμης Ν. 3, Σαββάκης Α. 4, Σφακιανάκης Ν. 

 

MACRON SPORTS – ΔΣΡ 60-33
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ., Σταγάκη Σ.
Δεκάλεπτα: 14-09, 10-11, 17-05, 19-08.

MACRON SPORTS (Σχεπελης Η.): Σφακιανάκης Ε. 4, Φωτάκης Σ. 18(2), Γιακουμάκης Ε. 1, Καθαράκης Φ. 2, Μαρίνος Ι. 6(2),  Μουτάφης Α. 15(2), Σαμωνάκης Μ. 6, Ζαχαράκης Α. 2, Βαρουχάς Ε. 2, Τζανάκης Ι. 2, Κανδυλάκης Ι. 2.
ΔΣΡ (Μίχας Κ.): Καλαϊτζάκης Α. 8, Ανδρονικίδης Α. 5(1), Αργυρόπουλος Α. 6(1), Σακελάρίδης Δ., Γεωργαλής Φ. 8, Χηνιαδης Φ. 2, Ζουρίδης Ι., Βουτσαδάκης Ν., Ζαφειράκης Ν. 4.

 

Βαθμολογία

Ομάδα Βαθμ. Π Επίθ Άμυνα Διαφορά
1 AQUA Beach 8 4 252 189 63
2 ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 7 4 212 189 23
3 ΠΛΑΤΑΝΟΣ 6 3 217 152 65
4 ΕΠΙΠΛΟ ΜΙΧΕΛΗΣ 6 4 203 224 -21
5 GRECOTEL 5 3 137 114 23
6 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 5 3 137 143 -6
7 MACRON 5 4 190 212 -22
8 THINK VILLA 4 2 99 88 11
9 ΡΑΨΩΔΙΑ 4 3 157 152 5
10 BARS ΡΕΘΥΜΝΟΥ 4 3 108 117 -9
11 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 4 3 131 146 -15
12 Κ.Ρ.ΕΠΑΛ 3 3 180 207 -27
13 L’ETOILE PLAKIAS 3 3 104 151 -47
14 ΔΙΚΗΓΟΡOI 2 2 83 126 -43

Σάββατο 18 Νοεμβρίου
15:00 ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
16:30 Κ.Ρ.ΕΠΑΛ – MACRON
Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2023
09:30 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – ΠΛΑΤΑΝΟΣ
11:00 BARS BC – AQUA BEACH
12:30 ΕΠΙΠΛΟ ΜΙΧΕΛΗΣ – ΔΣΡ
14:00 ΡΑΨΩΔΙΑ – GRECOTEL
15:30 THINK VILLA – L’ ETOILE PLAKIAS

 

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *