Με το “δεξί” οι Άνδρες του Ν. ΟΠΕΡ

Με μία αγχωτική και με ανατροπή νίκη ξεκίνησε τις φετινές του υποχρεώσεις το ανδρικό τμήμα του Ν. ΟΠΕΡ, κερδίζοντας με 3-2 σετ το Ακρωτήρι. Αντίθετα, το Αρκάδι ηττήθηκε με 3-0 σετ από τον Κύδωνα, εκτός έδρας.
Στις Γυναίκες ο Ν. ΟΠΕΡ έκανε το 3χ3, ενώ το Αρκάδι επίσης κέρδισε με 3-0 σετ το Ακρωτήρι, εκτός έδρας. Παράλληλα, οι Νεανίδες του Στέλιου Πετράκη κατάφεραν να πάρουν ακόμα μία νίκη, ανεβαίνοντας στη 2η θέση της βαθμολογίας.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
Ν. ΟΠΕΡ – Ακρωτήρι 3-2
ΤΑ ΣΕΤ: 22-25, 21-25, 25-20, 25-18, 16-14.
Ν. ΟΠΕΡ (Νεκτάριος Νικάκης): Τζανιδάκης, Παπαδάκις, Γαράκης, Ψυχουντάκης, Κανακάκης, Αραμπόπουλος, Καψαλάκης, Γρηγοράκης, Γαλανάκης, Κλεβίστ, Πετρακάκης, Σιμάκης.

Κύδων – ΟΚΑ Αρκάδι 3-0
ΤΑ ΣΕΤ: 25-22, 25-19, 25-14.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Χαραλαμπίδης – Αστρινάκης): Ζαφειριάδης, Στ. Αστρινάκης, Δ. Αστρινάκης, Ζουμπουλάκης, Λαγκουβάρδος, Χνάρης, Βαλασάκης, Φωτεινάκης, Φαρίνα, Λυξουργιώτης, Ανδρεδάκης, Λάσκα, Καλλέργης, Σπυριδάκης.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)
Ν. ΟΠΕΡ – Ακρωτήρι 3-2
Ηρόδοτος – Σούδα 3-0
Κύδων – ΟΚΑ Αρκάδι 3-0
Ρεπό: ΣΦΠ Χανίων

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΣΕΤ

  1. Ηρόδοτος 6 6-0
  2. ΣΦΠΧ 3 3-0
  3. Κύδων 3 3-3
  4. Σούδα 3 3-3
  5. Ν. ΟΠΕΡ 2 3-2
  6. Ακρωτήρι 1 2-6
  7. ΟΚΑ Αρκάδι 0 0-6

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Ακρωτήρι – ΟΚΑ Αρκάδι 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 21-25, 22-25, 20-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μανώλης Αντωνάκης): Καβουσανού, Δασκαλάκη, Βερβερίδη, Μηλά, Τζιμπουκάκη, Θεοδωρακοπούλου, Μηλάκη, Χατζηορφανού, Μπενάκη, Παπαδάκη, Σκούφη, Μεταξάκη, Κανδεράκη, Νικητάκη.

Παγχανιακός – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 25-07, 25-21, 25-09.
Ν. ΟΠΕΡ (Γιώργος Μπονατάκης): Εφεντάκη, Μιχαήλ, Σουιτσμέ, Δαβαρία, Χατζάκη, Πετρακάκη, Σαριδάκη, Μανούρη, Μακρυδάκη, Ντεμάι, Παπαδάκι, Μπεμπή, Τσουρουπάκη, Νιξ.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)
Αετός – ΣΦΠ Χανίων 0-3
Κύδων – Πήγασος 1-3
Παγχανιακός – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
Ακρωτήρι – ΟΚΑ Αρκάδι 0-3
Ρεπό: ΟΦΗ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΣΕΤ

  1. Ν. ΟΠΕΡ 9 9-0
  2. Πήγασος 8 9-3
  3. ΣΦΠΧ 6 6-1
  4. ΟΚΑ Αρκάδι 6 7-3
  5. Ακρωτήρι 3 3-3
  6. Κύδων 3 4-7
  7. ΟΦΗ 1 3-6
  8. Παγχανιακός 0 0-9
  9. Αετός 0 0-9

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΗ 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 09-25, 19-25, 20-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Παπαδάκις): Ντουντουλάκης, Ποθουλάκης, Πετρακάκης, Ψυχουντάκης, Γρηγοράκης, Αναστασάκης, Ποθητός, Ταταράκης, Γαλλιάκης Ι., Γαλλιάκης Α., Ξυδάκης, Χάσικος.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)
Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΗ 0-3
ΣΦΠΧ – ΓΕΙ 3-0
ΟΦΗ – Ηρόδοτος 0-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΣΕΤ

  1. ΓΕΗ 15 15-1
  2. ΣΦΠΧ 12 13-3
  3. Ηρόδοτος 7 9-10
  4. ΓΕΙ 7 8-10
  5. Ν. ΟΠΕΡ 4 6-12
  6. ΟΦΗ 0 0-15

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Χερρονάσιος – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 14-25, 15-25, 17-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Στέλιος Πετράκης): Σαριδάκη Α., Σαριδάκη Μ., Ανυφαντάκη, Φοβάκη, Παπαδοπετράκη, Τσαμπεκίδου, Κουταλά, Φραγκιαδάκη, Φραγκάκου, Παπαδογιάννη, Δαβαρία, Εφεντάκη, Μπεκιαράι.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)
Άθλεση – Πήγασος 3-1
Χερρονάσιος – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
Άρης – ΓΕΗ 0-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΣΕΤ

  1. ΓΕΗ 14 15-2
  2. Ν. ΟΠΕΡ 9 10-7
  3. Άθλεση 9 10-8
  4. Πήγασος 6 7-7
  5. Χερρονάσιος 4 6-7
  6. Άρης 0 1-15

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM