27 Φεβρουαρίου 2021

Μικτές ΕΠΣΡ: Ισοπαλία (1-1) η Κ-14, ήττα η Κ-12

Μία ήττα και μία ισοπαλία ήταν ο απολογισμός των Μικτών Ρεθύμνου στο Ατσαλένιο απέναντι στις αντίστοιχες ομάδες της ΕΠΣ Ηρακλείου. Η Κ12 ηττήθηκε με 4-1 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία, αλλά η Κ14 αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ-12
Αρχικά στο παιχνίδι Κ12 η Μικτή ΕΠΣΡ μπήκε πολύ καλά και προηγήθηκε 0-1 με τον Πατεράκη στο 15’, χάνοντας τεράστια ευκαιρία με τον Χρηστίδη στο 18’, ο οποίος νικήθηκε σε τετ α τετ από τον πορτιέρο του Ηρακλείου, Κουκουριτάκη. Με πρωταγωνιστή το Σταματάκη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά (25’ και 28’). Στο 35’ το Ηράκλειο είχε διπλό δοκάρι με τον Μαυρογιάννη, ο οποίος στο 40’ πέτυχε το 3-1, για να διαμορφώσει στο 55’ ο Πετούσης το 4-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ταμπουρατζής, Φραγκιαδάκης, Κοκοτάκης (Λασιθίου).

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Αντώνης Μανιδάκης): Κουκουριτάκης (48’ Αλεξανδράκης), Λυγεράκης, Πάγια (43’ Τοψής), Ψυκάκος, Ακουμιανάκης (31’ Κωστάκης), Λαγουδάκης (48’ Κλάδος), Σταματάκης (43’ Καλογιαννάκης), Πετούσης, Γαλανός (31’ Μαυρογιάννης).
ΡΕΘΥΜΝΟ (Γιώργος Μπαστάκης): Βάμβουκας, Αποστολάκης, Πατεράκης (52’ Κουράτορας), Ανδριώτης, Γιαχάι, Σιμονάι, Παπαδάκης (52’ Μαρκάκης), Κιάτο (56’ Κοσκινάς), Χρηστίδης (45’ Αργυρόπουλος).

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Κ-12

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)
Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου
Χανιά – Λασίθι          5 – 0
(20’, 45’, 48’ Ταπανάρης, 52’ Σταυρουλιδάκης, 57’ Φανδριδάκης)

Ηράκλειο – Ρέθυμνο 4 – 1
(25’, 28’ Σταματάκης, 40’ Μαυρογιάννης, 55’ Πετούσης – 15’ Πατεράκης)

Χανιά – Ηράκλειο

Τον πρώτο της βαθμό στην φετινή διοργάνωση κατέκτησε η Μικτή Κ14 ΕΠΣΡ, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στο Ατσαλένιο με το Ηράκλειο, χάνοντας τη νίκη 5’ λεπτά πριν από το φινάλε της αναμέτρησης. Μετά από το «λευκό» 0-0 του α’ 45λεπτου, στην επανάληψη το Ρέθυμνο κατόρθωσε να ανοίξει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νταβίντ Χύσκο, το οποίο κέρδισε ο Στριλιγκάς. Το Ρέθυμνο κρατούσε τη νίκη ως το 65’ όπου οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο τελικό 1-1 με κοντινό πλασέ του Χρονάκη.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Γιάννης Χατζησεβαστός): Παπαδάκης, Μαυροειδής (60’ Λέσι), Ρολάκης, Βασιλάκης (60’ Πρασατζάκης), Περάκης, Νοικοκυράκης (55’ Κατσαβούνης), Κώττας, Πάπα (17’ λ.τ. Αδαμάκης, 60’ Πρασατζάκης), Γκιαουράκης (55’ Χρονάκης), Κουτσουπιάς, Γκούντελος.
ΡΕΘΥΜΝΟ (Γιώργος Μπαστάκης): Αποστολάκης, Σταυριδάκης, Κολυβάκης, Κοσκινάς, Χύσκο Ρ., Χατζηκωνσταντίνου, Σκουλουφιανάκης, Φραγκάκης (41’ λ.τ. Στριλιγκάς), Χίσκο Ντ., Χριστουλάκης (62’ Μαστοράκης), Νιώρας.