Ντέρμπι και στην πρεμιέρα της Β’ ΕΠΣΡ – Όλο το πρόγραμμα

Με ντέρμπι θα ξεκινήσει και το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας 2023-24 μετά από τη σημερινή κλήρωση στα γραφεία της ΕΠΣΡ. Το ντέρμπι θα γίνει στα Μισίρια με την Ασή Γωνιά να φιλοξενεί το Σπήλι.

Κλειδάριθμοι δόθηκαν σε 3 ζευγάρια λόγω κοινής έδρας, Απόλλωνα και Ασή Γωνιάς, αλλά ΑΟ Άρης Β’ και Ολυμπιακού Ρεθύμνου που αμφότεροι θα χρησιμοποιήσουν το γήπεδο Μισιρίων και σε Μέλαμπες, Φοίνικας, λόγω προβλήματος που υπάρχει στο γήπεδο Σελλίων και ο τελευταίος έχει δηλώσει για 2η έδρα το γήπεδο Μελάμπων. Μάλιστα η ΕΠΣΡ έκανε αποδεκτό το αίτημα του Ολυμπιακού Β’ να ξεκινήσει με ρεπό στην πρεμιέρα λόγω αυξημένων υποχρεώσεων του το Σαββατοκύριακο 21-22 και αναγκαιότητα μετάβασης των στελεχών του στην Αθήνα.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και κάντε εγγραφή στο YouTube

Ο ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2023-24
Το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 21-22 Οκτωβρίου με την συμμετοχή 11 ομάδων. Μετά από δύο χρόνια όπου ο μικρός αριθμός των ομάδων (7 και τις δύο σεζόν) είχε αναγκάσει την ΕΠΣΡ να βάλει πλέι οφ, όπως  όλα δείχνουν τη σεζόν 2023-24 επιστρέφουμε σε πρωτάθλημα 2 γύρων (22 αγωνιστικές), για την ανάδειξη του πρωταθλητή που θα κερδίσει το μοναδικό εισιτήριο ανόδου στην Α’ Κατηγορία.

1η Αγωνιστική 12η
Γεράκια Γερανίου – Φοίνικας

ΑΟΝ Αστέρας Β’ – Απόλλωνας

Ασή Γωνιά – Σπήλι

Αρκάδι Αγγελιανών – ΑΟ Άρης Β’

Μέλαμπες – Ε.Α.Π.

Ρεπό: Ολυμπιακός Ρ.

 

2η Αγωνιστική 13η
Ολυμπιακός Ρ. – Γεράκια Γερανίου

Φοίνικας – ΑΟΝ Αστέρας Β’

Απόλλωνας – Αρκάδι Αγγελιανών

Σπήλι – Μέλαμπες

Ε.Α.Π. – ΑΟ Άρης Β’

Ρεπό: Ασή Γωνιά

 

3η Αγωνιστική 14η
Γεράκια Γερανίου – ΑΟΝ Αστέρας Β’

Ασή Γωνιά – Ολυμπιακός Ρ.

Αρκάδι Αγγελιανών – Φοίνικας

Ε.Α.Π. – Απόλλωνας

ΑΟ Άρης Β’ – Σπήλι

Ρεπό: Μέλαμπες

 

4η Αγωνιστική 15η
Ασή Γωνιά – Γεράκια Γερανίου

ΑΟΝ Αστέρας Β’ – Αρκάδι Αγγελιανών

Ολυμπιακός Ρ. – Μέλαμπες

Φοίνικας – Ε.Α.Π.

Σπήλι – Απόλλωνας

Ρεπό: ΑΟ Άρης Β’

 

5η Αγωνιστική 16η
Γεράκια Γερανίου – Αρκάδι Αγγελιανών

Μέλαμπες – Ασή Γωνιά

Ε.Α.Π. – ΑΟΝ Αστέρας Β’

ΑΟ Άρης Β’ – Ολυμπιακός Ρ.

Σπήλι – Φοίνικας

Ρεπό: Απόλλωνας

 

6η Αγωνιστική 17η
Μέλαμπες – Γεράκια Γερανίου

Αρκάδι Αγγελιανών – Ε.Α.Π.

Ασή Γωνιά – ΑΟ Άρης Β’

ΑΟΝ Αστέρας Β’ – Σπήλι

Ολυμπιακός Ρ. – Απόλλωνας

Ρεπό: Φοίνικας

 

7η Αγωνιστική 18η
Γεράκια Γερανίου – Ε.Α.Π.

ΑΟ Άρης Β’ – Μέλαμπες

Σπήλι – Αρκάδι Αγγελιανών

Απόλλωνας – Ασή Γωνιά

Φοίνικας – Ολυμπιακός Ρ.

Ρεπό: ΑΟΝ Αστέρας Β’

 

8η Αγωνιστική 19η
ΑΟ Άρης Β’ – Γεράκια Γερανίου

Ε.Α.Π. – Σπήλι

Μέλαμπες – Απόλλωνας

Ασή Γωνιά – Φοίνικας

ΑΟΝ Αστέρας Β’ – Ολυμπιακός Ρ.

Ρεπό: Αρκάδι Αγγελιανών

 

9η Αγωνιστική 20η
Γεράκια Γερανίου – Σπήλι

Απόλλωνας – ΑΟ Άρης Β’

Φοίνικας – Μέλαμπες

Ολυμπιακός Ρ. – Αρκάδι Αγγελιανών

ΑΟΝ Αστέρας Β’ – Ασή Γωνιά

Ρεπό: Ε.Α.Π.

 

10η Αγωνιστική 21η
Απόλλωνας – Γεράκια Γερανίου

ΑΟ Άρης Β’ – Φοίνικας

Ε.Α.Π. – Ολυμπιακός Ρ.

Μέλαμπες – ΑΟΝ Αστέρας Β’

Αρκάδι Αγγελιανών – Ασή Γωνιά

Ρεπό: Σπήλι

 

11η Αγωνιστική 22η
Φοίνικας – Απόλλωνας

Ολυμπιακός Ρ. – Σπήλι

ΑΟΝ Αστέρας Β’ – ΑΟ Άρης Β’

Ασή Γωνιά – Ε.Α.Π.

Αρκάδι Αγγελιανών – Μέλαμπες

Ρεπό: Γεράκια Γερανίου

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *