2 Φεβρουαρίου 2023

Ξεκίνησε και πάλι το Εργασιακό Πρωτάθλημα Μπάσκετ

Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 6 και 7 Δεκεμβρίου 2014 η πρώτη αγωνιστική της Α1 Κατηγορία αλλά και η δεύτερη αγωνιστική Α2 κατηγορίας του Α & Β’ Ομίλου, του 20ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Μπάσκετ Ρεθύμνου 2014-2015. Όλες οι ομάδες ήταν έτοιμες στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος δίνοντας τον καλύτερο εαυτό τους αγωνιστικά.

Α1 Κατηγορία
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ. – XPRESS COPY 58-32
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Ξυλάς
Δεκάλεπτα: 16-8, 31-21, 46-23, 58-32.
ΕΚΠ./ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Μ. Σαββοργινάκης): Μ. Σαββοργινάκης 9(2), Καίσαρης 15, Μίχας 10, Πετρακάκης 3(1), Μαθιουδάκης, Παπαδάκης, Β. Σαββοργινάκης 2, Ιερωνυμάκης 19.
XPRESS COPY (Χατζηδάκης): Πιοτογιαννάκης 5(1), Καλογεράκης, Ορφανουδάκης 6(2), Ηλιάκης 2, Τζουλάκης 6, Ζήσιμος,Σπίτας 10, Τζανάκης 3.

ΣΤΟΑ ΜΕΛΩΔΙΑΣ – HAAGEN DAZS 47-74
Διαιτητές: Χριστινάκης Επ., Καθαράκης
Δεκάλεπτα: 13-15, 21-32, 26-49, 47-74
ΣΤΟΑ ΜΕΛΩΔΙΑΣ (Μαθιουλάκης): Σταυρουλάκης Ν. 2, Γκάτζιας 7 (1), Ανυφαντάκης 2, Σταυρουλάκης Χρ. 5 (1), Μαραγκουδάκης 7, Τσίχλης 5 (1), Χαρκιανάκης 10, Ζουμπεράκης 9.
HAAGEN DAZS (Ξενίδης): Πλεμμένος 21 (5), Κούμουλος 20 (3), Χατζηδάκης 4, Καλαϊτζάκης 15 (1), Κυρμιζάκης 3, Μπονατάκης 3, Πουλ. 5, Γκογκίτσας, Κουγιουμτζής 3, Πηγουνάκης.

Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. – ΦΟΙΤΗΤΕΣ 59-51
Διαιτητές: Χριστινάκης Επ., Θεοδωράκης Στ.
Δεκάλεπτα: 13-14, 24-25, 42-37, 59-51
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Θεοδωσουλάκης): Κανακάκης 2, Παπαδάκης Χαρ. 12, Τσάβαλος 10 (2), Καλογεράκης, Σταυρουλάκης 15, Παπαδογιαννάκης 2, Οικονομίδης 17 (2), Θεοδωρουλάκης 1.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Μενέτας 4, Κονιτόπουλος 13, Παπαγούρας, Αθανασόπουλος 6, Βλάχος 4, Καρακεσίσογλου, Σεγρεδάκης 2, Γεωργιόπουλος, Αναγνωστόπουλος 5, Δούκας, Ηλιόπουλος 2, Στάμος 15.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 60-37
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καθαράκης.
Δεκάλεπτα: 19-11, 30-24, 41-33, 60-37.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Βιδιαδάκης 2, Μαθηνός 10, Βότζης 6(1), Μάνεσης 6(2), Τρανταλίδης, Χαιρέτης 8, Τζενεβράκης 10, Μιχαλάκης 16(1), Ροδινός 2, Παπαδογιαννάκης.
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Ηλιάκης, Κιουρτσιδάκης 3 (1), Σταγκουράκης 11, Βασιλάκης, Οικονόμου 2, Ρούλιος 14, Μακρυδάκης, Μανιατάκης, Σαλβαράκης 5 (1), Κουλουριώτης 2, Μανιάτογλου.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΕΛ.ΑΣ (Αναβ)

Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία
A/A Ομάδα Βαθμολογία Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 HAAGEN DAZS 2 74 47 27
2 ΕΚΠ. / ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 2 58 32 26
3 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 2 60 37 23
4 Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 2 59 51 8
5 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 1 51 59 -8
6 PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 1 37 60 -23
7 XPRESS COPY 1 32 58 -26
8 ΣΤΟΑ ΜΕΛΩΔΙΑΣ 1 47 74 -27
9 ΕΛ.ΑΣ * 0 0 0 0
10 ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ * 0 0 0 0
* Αγωνιστική λιγότερη

Στατιστικά 20ου Εργασιακού Πρωταθλήματος 2014-2015
Α1 κατηγορία
ΣΚΟΡΕΡ A1 (1η Αγωνιστική)
1 Πλεμμένος HAAGEN DAZS 21
2 Κούμουλος HAAGEN DAZS 20
3 Ιερωνυμάκης ΕΚΠ. / ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛ. 19
4 Οικονομίδης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 17
5 Μιχαλάκης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 16
6 Καλαϊτζάκης HAAGEN DAZS 15
7 Σταυρουλάκης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 15
8 Καίσαρης ΕΚΠ. / ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛ. 15
9 Στάμος ΦΟΙΤΗΤΕΣ 15
10 Ρούλιος Photo Έκφραση 14

ΤΡΙΠΟΝΤΑ Α1 (1η Αγωνιστική)
1 Πλεμμένος HAAGEN DAZS 5
2 Κούμουλος HAAGEN DAZS 3
3 Οικονομίδης Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 2
4 Τσάβαλος Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 2
5 Σαβοργινάκης Μ. ΕΚΠ. / ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛ. 2
6 Ορφανουδάκης Xpress Copy 2
7 Μάνεσης ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 2

Α2 κατηγορία- Α’ Όμιλος
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής
ΣΥ.ΦΑ.Ρ. – ΑΘΙΒΟΛΕΣ 55-51
Διαιτητές: Σμυρνάκης, Μαρκογιαννάκης
Δεκάλεπτα: 6-8, 27-16, 39-31, 55-51.
ΣΥ.ΦΑ.Ρ. (Παπαδάκης Μ.): Παναγιωτάκης 19, Χηνιαδάκης, Ψυχαράκης, Παπαδάκης Μ., Μπουζουνιεράκης, Κούνουπας, Κουκουβάγιας, Κριτσωτάκης 15 (3), Ζερβουδάκης 15 (1), Λαμπόβας 2, Καβρουλάκης 4,Μουζουνιεράκης.
ΑΘΙΒΟΛΕΣ (Μελαδάκης Ι.): Μελαδάκης Ι. 8 (1), Δρακάκης 6 (1), Αντωνάκης, Βαρδάκης 23 (3), Σερεμέτης 5, Μελαδάκης Μαρ. 7, Σμπυράκης 2.

ΓΙΑΤΡΟΙ- ΡΑΨΩΔΙΑ 49-29
Διαιτητές: Σμυρνάκης, Ξυλάς
Δεκάλεπτα: 16-7, 27-11, 34-23, 49-29.
ΓΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Μαστέλος 1, Κατναρτζής 2, Γούδας 9, Σαμωνάκης 9 (1), Σιβαρόπουλος 4, Ζαφείρης 9, Βασιλάκης 15, Σταυρουλάκης.
ΡΑΨΩΔΙΑ: Xόμπης 2, Σαπουτζής, Γρηγοράκης 5, Νιωτάκης, Τζιρίτας 2, Γκάμπλιας 6, Βερικάκης 5, Σταυρουλάκης Β. 3, Πατεράκη 6.

VOYAGER – COSTA-COSTA 31-49
Διαιτητές: Σμυρνάκης, Χριστινάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 4-10, 10-22, 16-39, 31-49
VOYAGER (Μυλωνάς): Δίβαρης 7 (2), Παπαδάκης Παν. 4, Κοκονάς Ι., Σταυρουλιδάκης 1, Κωνσταντινίδης 4, Ντοντ, Ανδρεδάκης 5 (1), Ανδρονικίδης 8, Μυλωνάς 2.
COSTA-COSTA (Σιβαρόπουλος): Χριστουλάκης 20, Οικονόμου 2, Σιβαρόπουλος 8, Τεριζόγλου 2, Βασιλάκης Γ. 2, Πίτερης, Βότσογλου, Κλάδος 15.

Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ – S/M 7 DAYS 55-70
Διαιτητές: Χριστινάκης Βασίλης, Χανιαλάκης
Δεκάλεπτα: 16-13, 24-27, 39-47, 55-70
Α.Δ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καλοκύρης): Δαφνομήλης, Καραγιάννης 11, Κιαγιάς, Καλοκύρης, Καρυπίδης 18, Ξανθόπουλος 3, Ραπτάκης, Κουκουμπεδάκης, Γαλητσιάνου 19 (5), Φραγκιουδάκης 4, Παπαδομιχελάκης.
S/M 7 DAYS (Καθαράκης): Καζάνης 8, Παλαφούτης Σ. 3, Παναγιωτόπουλος 6, Παυλιδάκης 4, Παλαφούτης Μ. 12, Παπαδόπουλος 10, Καθαράκης 27 (2).

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 74-30
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Μαρκουλάκης.
Δεκάλεπτα: 17-6, 36-19, 53-21, 74-30
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Προβιάς): Λάππα 6, Κουμπούλη, Καζά 9, Ξανθέα Θ.1 , Επιτροπάκη, 2 Κίτσιου 1, Καραταράκη 5 (1), Τρούλη 2, Μπαρκατσα, Δοξάκη 4.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Νικολιδάκης): Νικολιδάκης 13 (3), Ξαφόπουλος 16, Παλτατσίδης 4, Πλιανός 15 (2), Κιοσσές 23, Δαμιανός, Θεοδωράκης, Τασιούλης 3, Ασπρούλης.

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορία Α’ Ομίλου
A/A Ομάδα Βαθμολογία Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 4 121 62 59
2 S/M 7 DAYS 4 128 93 35
3 ΓΙΑΤΡΟΙ 4 94 59 35
4 Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3 145 101 14
5 ΑΘΙΒΟΛΕΣ 3 90 81 9
6 COSTA-COSTA 3 81 78 3
7 ΣΥ.ΦΑ.Ρ. 3 85 96 -11
8 VOYAGER 2 57 88 -31
9 ΡΑΨΩΔΙΑ 2 67 107 -40
10 ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 2 31 134 -73

ΣΚΟΡΕΡ A2-Α (2η Αγωνιστική)
1 Καθαράκης S/M 7DAYS 51
2 Βαρδάκης ΑΘΙΒΟΛΕΣ 36
3 Χριστουλάκης COSTA-COSTA 30
4 Γιαλητσίανου Α.Δ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 30
5 Κιοσσές ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 27
6 Ζερβουδάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 27
7 Γκαμπλιας ΡΑΨΩΔΙΑ 26
8 Νικολιδάκης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 25
9 Ξαφόπουλος ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 24
10 Παναγιωτάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 21

ΤΡΙΠΟΝΤΑ Α2-Α (2η Αγωνιστική)
1 Νικολιδάκης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 7
2 Καθαράκης S/M 7DAYS 6
3 Γιαλητσίανου Α.Δ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 6
4 Βαρδάκης ΑΘΙΒΟΛΕΣ 4
5 Γκαμπλιας ΡΑΨΩΔΙΑ 4
6 Διβαρης Voyager 4
7 Ζερβουδάκης ΣΥ.ΦΑΡ . 3
8 Νικολιδάκης ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 7

Α2 κατηγορία- Β’ Όμιλος
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 62-53
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Μαρκογιαννάκης
Δεκάλεπτα: 17-15, 32-25, 45-41, 62-53.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Τζανουδάκης): Αργυρόπουλος 12 (2), Τζανουδάκης 6, Κακλαμάνος 18, Καλαϊτζάκης 5 (1), Παπαδάκης Κ. 5, Γεωργαλής, Πετροπουλάκος 9 (1), Παπαδάκης Ι. 5, Φανουργάκης 2.
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Λαδάκης): Τζαγκαράκης 13 (1), Δοξαστάκης 5, Σταθόπουλος 30 (2), Καπετανάκης 5 (1), Γιακουμάκης, Φουντιδάκης, Αλεξάκης, Παραδεισανός.

 ΟΙΩΝΟΣ ΡΑΚΑΔΙΚΟ – ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 60-37
Διαιτητές: Καμπίτσης, Καλαϊτζής
Δεκάλεπτα: 12-3, 31-10, 45-27, 60-37
ΟΙΩΝΟΣ ΡΑΚΑΔΙΚΟ (Δημητριάδης): Δημητριάδης 3, Λίτινας 10 (3), Παντελάκης 4, Ζαχαρόπουλος 19, Γαμβρελάς 5, Αντωνογιαννάκης 5, Σταυρουλάκης 12 (1), Γαλεράκης 2.
ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ (Καζίλας): Αντωνίου 10 (2), Πολιουδάκης 6, Καζίλας 7, Λεμπιδάκης 6 (2), Βροντάκης 4, Μαυρομάτης, Καμαρίτης 2, Κωστούλας 2.

PLATANOS TOURS – GARDEN ART 71-36
Διαιτητές: Καμπίτσης, Καλαϊτζής
Δεκάλεπτα: 21-8, 41-23, 56-28, 71-36
PLATANOS TOURS (Πετράκης): Καρνάβας 2, Βροντάκης 5 (1), Αγγελάκης 20, Βουγιουκαλάκης Β. 6, Βουγιουκαλάκης Μ. 9, Γεωργίου 4, Βελονάκης 17 (1), Φωτάκης 8, Πετράκης.
GARDEN ART (Φραγκιαδάκης): Μαράκης, Βουτσαδάκης 8, Βαρούχας 6 (2), Φραγκιαδάκης Μ. 9 (1), Γαλλιός, Φουντουλάκης, Πατάτας, Φραγκιαδάκης Ματ. 11 (1), Κολυβάκης 2.

ΡΕΠΟ: ΤΥΠΟΕΚΔΟΤΙΚΗ ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ

Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορία Β’ Ομίλου
A/A Ομάδα Βαθμολογία Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 PLATANOS TOURS 4 127 64 63
2 ΟΙΩΝΟΣ ΡΑΚΑΔΙΚΟ 4 120 76 44
3 ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 4 107 81 26
4 ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 3 106 108 -2
5 ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ* 2 62 20 42
6 ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 2 65 105 -40
7 GARDEN ART 2 82 124 -42
8 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2 59 122 -63
9 ΤΥΠΟΕΚΔ.ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ* 1 28 56 -28
* Αγωνιστική Λιγότερη

ΣΚΟΡΕΡ A2-Β (2η Αγωνιστική)
1 Αγγελάκης PLATANOS TOURS 51
2 Σταθόπουλος Ιδιωτικοί Υπάλληλοι 43
3 Ζαχαρόπουλος ΟΙΩΝΟΣ ΡΑΚΑΔΙΚΟ 43
4 Τζαγκαράκης Ιδιωτικοί Υπάλληλοι 37
5 Αργυρόπουλος Δικηγόροι 35
6 Φουντουκίδης ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 24
7 Αντωνίου ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 24
8 Καπετανάκης Ιδιωτικοί Υπάλληλοι 21
9 Βουγιουκαλάκης Μ. PLATANOS TOURS 20
10 Βουτσαδάκης GARDEN ART 19

ΤΡΙΠΟΝΤΑ Α2-Β (2η Αγωνιστική)
1 Αργυρόπουλος Δικηγόροι 4
2 Καπετανάκης Ιδιωτικοί Υπάλληλοι 4
3 Λεπιδάκης ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 4
4 Σταθόπουλος Ιδιωτικοί Υπάλληλοι 3
5 Αντωνίου ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 3
6 Βροντάκης PLATANOS TOURS 3
7 Λίτινας ΟΙΩΝΟΣ ΡΑΚΑΔΙΚΟ 3
8 Σταμουλάκης ΟΙΩΝΟΣ ΡΑΚΑΔΙΚΟ 3

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *