Πάλεψε… αλλά ηττήθηκε η Επισκοπή από Ιάλυσο

Πάλεψε αλλά δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από το Οικονομίδειο γήπεδο της Ρόδου η Επισκοπή, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 από τον Ιάλυσο στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ο νικητής στο σμαραγδένιο νησί κρίθηκε χάρη στο γκολ του Ρούσου στο 26’ με την Επισκοπή να πιέζει για την ισοφάριση στο β’ ημίχρονο, έχοντας τις στιγμές της αλλά μην καταφέρνοντας να φτάσει στην επίτευξη ενός τέρματος.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram , κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο κανάλι μας στο YouTube

Φάσεις και γκολ

7’ με ατομική ενέργεια ο Σουμπασάκης θα βρέθει μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ του θα σταματήσει σε σώματα αντιπάλων.

9’ κόρνερ του Παπουτσογιαννόπουλου, ο Ρούσσος σούταρε στα σώματα, νέο σουτ του Γιώργου θα διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Δήμιζας.

13’ σέντρα του Σκεντεράι, απομακρύνουν οι αμυντικοί, ο Παπουτσογιαννόπουλος πιάνει την κεφαλιά, η οποία αλλοιώθηκε από το κεφάλι του Ανδρέου και μπλόκαρε ο Δήμιζας.

21’ ο Πολυχρόνης εκτελεί κόρνερ, επικρατεί σύγχυση στην περιοχή του Ιάλυσου, ο Γιαννούτσος είναι σε ευνοϊκή θέση, αλλά καταλογίζεται επιθετικό φάουλ πάνω στον Ανδρούτσο.

22’ η Επισκοπή ζητάει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Γκέζου πάνω στον Σουμπασάκη.

26’ εξαιρετική ενέργεια του Σκεντεράι, ο οποίος γύρισε παράλληλα την μπάλα και ο Ρούσσος με κοντινή προβολή νίκησε τον Δήμιζα, για το 1-0 για τους γηπεδούχους.

42’ μπαλιά του Σκεντεράι στον Παπαδόπουλο, ο οποίος σούταρε αλλά ο Δήμιζας σε ετοιμότητα έδιωξε σε κόρνερ.

69’ με καταπληκτική κάθετη πάσα ο Νάνι βγάζει τετ α τετ τον Τσιριγώτη με τον Ανδρούτσο, αλλά ο επιθετικός της Επισκοπής πλάσαρε άουτ.

77’ ο Σκεντεράι γύρισε στον Παπουτσογιαννόπουλο, που κέρδισε τις κόντρες αλλά το διαγώνιο σουτ του έφυγε άουτ.

81’ καλό σουτ του Τσιριγώτη, η μπάλα κόντραρε στα σώματα και πέρασε κόρνερ.

86’ καλή εκτέλεση φάουλ του Καρπαθάκη, η μπάλα θα περάσει ελάχιστα από το αριστερό δοκάρι του Δήμιζα.

87’ ο Νάνι «έτρεξε» την πλευρά, έκοψε και τη μπάλα όμως προ των επιθετικών, ο Τερζίου απομάκρυνε.

90’ σουτ του Παπαδόπουλου ο Δήμιζας θα αποκρούσει, ο Σκεντεράι στην εξέλιξη της φάσης σούταρε άουτ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στάμος (Αθηνών), Παγουρτζής, Χρηστάκος (Πειραιά), 4ος: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών).
ΤΟ ΓΚΟΛ: 26′ (Σ) Ρούσσος.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 36’ Σκεντεράι – 16’ Γιαννούτσος

ΙΑΛΥΣΟΣ (Βαγγέλης Χαντές): Ανδρούτσος, Γκέζος, Μπουσάι, Καρπαθάκης, Καντούτσης (84’ Σταθόπουλος), Σκεντεράι, Παπουτσογιαννόπουλος (84’ Μαστραντωνάκης), Ρούσσος (79’ Μανιώτης), Χατζησάββας (84’ Τερζίου), Παπαδόπουλος, Γιώργου.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γιάσμινκο Βέλιτς): Δήμιζας, Η. Καραγιάννης (46’ Ανδρικόπουλος), Λάμτσε, Ανδρέου (46’ Βαρουξάκης), Παναγιωτίδης, Γιαννούτσος, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης (81’ Τσόφλιος), Λίμα, Νάνι, Τσιριγώτης.