Πήρε προβάδισμα πρόκρισης ο Ν. ΟΠΕΡ

Οι Γυναίκες του Ν. ΟΠΕΡ πήραν προβάδισμα πρόκρισης απέναντι στον ΟΚΑ Αρκάδι, κερδίζοντας με 3-0 σετ. Με αυτόν τον τρόπο έκαναν το 1-0 στη σειρά των ημιτελικών και πλέον χρειάζονται ένα σετ για να προκριθούν στους τελικούς.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Ν. ΟΠΕΡ – ΟΚΑ Αρκάδι 3-0
ΤΑ ΣΕΤ
: 25-18, 25-22, 25-20.
Ν. ΟΠΕΡ (Πετράκης – Μπονατάκης – Λαδάκης): Δαβαρία, Εφεντάκη, Σαριδάκη, Ντουμανά, Σουιτσμέ, Χατζάκη, Βροντάκη, Τσουρουπάκη, Στέφου, Μανούρη, Μπεμπή, Δραμιτινού, Παπαδάκι, Σημαντηράκη.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μανώλης Αντωνάκης): Μπατζάκη, Λεβεντέλη, Θεοδωρακοπούλου, Τζιμπουκάκη, Παπαδάκη Α., Σκούφη, Βερβερίδη, Μήλα. 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Ημιτελικά
Πρώτοι Αγώνας
ΓΕΗ – Πήγασος 3-1
Ν. ΟΠΕΡ – ΟΚΑ Αρκάδι 3-0
Επαναληπτικοί
Πήγασος – ΓΕΗ
ΟΚΑ Αρκάδι – Ν. ΟΠΕΡ 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΟΚΑ Αρκάδι1 – Σούδα1 3-0
ΤΑ ΣΕΤ: 25-18, 25-17, 25-17.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ1 (Μανώλης Αντωνάκης): Μοτζάκη, Παπαδάκη Α., Παπαδάκη Ε., Σκούφη, Τσιμπουροπούλου, Γιαννούλη, Μπενάκη, Κανδεράκη, Γωνιωτάκη, Σοφιανού, Κισσανδράκη, Σουφαλιδάκη, 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Θέσεις 3-6
Ακρωτήρι – Σούδα 3-0
Παγχανιακός – ΟΚΑ Αρκάδι 3-0
Θέσεις 3-4
Ακρωτήρι – Παγχανιακός 3-2
Θέσεις 5-6
ΟΚΑ Αρκάδι1 – Σούδα1 3-1 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΟΚΑ Αρκάδι2 – Σούδα2 3-0
ΤΑ ΣΕΤ: 25-20, 25-20, 25-17.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ2 (Στέλιος Αστρινάκης): Αγγελάκη, Ξεκαλάκη, Παυλάκη, Χατζηδάκη, Μυγιάκη, Φουρφουλάκη Δ., Φουρφουλάκη Α., Μεταξάκη, Λιονή, Σταγάκη, Παπαλεξάκη. 

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ
Θέσεις 3-4
Σούδα2 – ΟΚΑ Αρκάδι2 1-3
ΟΚΑ Αρκάδι2 – Σούδα2 3-0 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
ΟΦΗ – ΟΚΑ Αρκάδι 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 09-25, 12-25, 16-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Παύλος Χαραλαμπίδης): Καλλέργης Π., Ζουμπουλάκης, Φαρίνα, Λάσκα, Ηλιάκης, Βαλασάκης, Ανδρεδάκης, Αστρινάκης.

ΟΚΑ Αρκάδι – ΟΦΗ 3-0
ΤΑ ΣΕΤ
: 25-17, 25-14, 25-12.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Παύλος Χαραλαμπίδης): Καλλέργης Π., Τσάκωνας, Ζουμπουλάκης, Φαρίνα, Λάσκα, Ηλιάκης, Βαλασάκης, Ανδρεδάκης, Αστρινάκης.

 Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΗ 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 
11-25, 18-25, 16-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Παπαδάκις – Τζανιδάκης): Ποθητός, Χάσικος, Γαλλιάκης Α., Ταταράκης, Βαλουμάς, Κανακάκης, Γαλλιάκης Ι., Ξυδάκης, Βουμβουλάκης, Θυμιατζής, Μαναράκης. 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)
ΟΚΑ Αρκάδι – ΟΦΗ 3-0
Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΗ 0-3
Ηρόδοτος – ΣΦΠ Χανίων 0-3
Εξ αναβολής 4η
ΟΦΗ – ΟΚΑ Αρκάδι 0-3 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η     ΣΕΤ
1. ΣΦΠ Χανίων 27 9-0       27-1
2. ΓΕΗ 21 7-1       22-3
3. ΟΚΑ Αρκάδι 12 4-3       12-9
4. Ηρόδοτος 5 2-6       8-21
5. Ν. ΟΠΕΡ 4 1-7       6-22
6. ΟΦΗ 3 1-7       4-22

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Άνεμος – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
ΤΑ ΣΕΤ
: 13-25, 14-25, 17-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Ήρα Φεντότοβα): Ανυφαντάκη, κουταλά, Βενιανάκη, Φοβάκη, Φραγκιαδάκη, Βεργάκη, Ρεσουλάι, Ψυχουντάκη, Παπανίκου, Τσαμπεκίδου, Κλάδου. 

Κύδων – ΟΚΑ Αρκάδι 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 25-14, 25-22, 25-12.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Στέλιος Αστρινάκης): Αγγελάκη, Ξεκαλάκη, Φουρφουλάκη, Μεταξάκη, Χατζηδάκη, Παυλάκη, Μυγιάκη, Παπαλεξάκη, Λιονή, Σταγάκη, Μαμαλάκη, Αλεβυζάκη, Σταυρουλάκη.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (14η)
Άνεμος – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
Σούδα – ΣΦΠ Χανίων 0-3
Κύδων – ΟΚΑ Αρκάδι 3-0
Αετός – Ακρωτήρι 0-3

 Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η     ΣΕΤ
1. Ακρωτήρι 34 11-1     35-4
2. ΣΦΠ Χανίων 32 11-2     36-11
3. Κύδων 31 12-3     34-12
4. Αετός Χανίων 18 6-7       20-24
5. Σούδα 12 4-8       14-23
6. Παγχανιακός 12 4-7       15-22
7. ΟΚΑ Αρκάδι 11 4-7       15-24
8. Ν. ΟΠΕΡ 12 5-7       16-26
9. Ανεμος Χανίων -3 0-11     0-36

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΟΚΑ Αρκάδι2 – Άνεμος3 3-1
ΤΑ ΣΕΤ
: 25-14, 21-25, 25-20, 25-19.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ2 (Μανώλης Αντωνάκης): Τσούλα Α., Τσούλα Δ., Κοτσαρίδη, Φανουργάκη, Λίσιτσκα, Ξεκαλάκη, Αγγουριδάκη, Μπαροτσάκη, Τζάρη, Χατζηορφανού. 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)
ΟΚΑ Αρκάδι2 – Άνεμος3 3-1
Άνεμος2 – ΟΠΑ
Κύδων2 – Σούδα2 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η     ΣΕΤ
1. Σούδα2 18 7-0       21-7
2. Κύδων2 14 4-2       16-8
3. Άνεμος3 11 4-4       16-17
4. ΟΠΑ 8 3-4       11-16
5. ΟΚΑ Αρκάδι2 5 1-7       9-21
6. Άνεμος2 4 1-4       7-12

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM