Πήρε 0-0 η Μικτή Κ15 στο Λασίθι και κατέλαβε την 3η θέση

Την 3η θέση κατέλαβε η Μικτή Κ15 ΕΠΣΡ στον Κρητικό όμιλο μετά από την διεξαγωγή και του τελευταίου παιχνιδιού πριν από λίγο στην Κριτσά απέναντι στο Λασίθι. Η αναμέτρηση ήταν εξ’ αναβολής της 2ης αγωνιστικής των Πανελληνίων πρωταθλημάτων Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Κ-17 & Κ-15, με Λασίθι και Ρέθυμνο να αναδεικνύονται ισόπαλοι χωρίς τέρματα.

Το Ρέθυμνο ήταν καλύτερο στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, είχε δύο δοκάρια και αρκετές ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να παραβιάσει την εστία του Βουζουνεράκη, μένοντας στο λευκό 0-0.

Φάσεις και γκολ

1’ ο Κατρίνης βγάζει τετ α τετ τον Στρατάκη, ο οποίος πλασάρει άουτ.

8’ διαγώνιο σουτ Γιακίνι, η μπάλα στο πάνω μέρος τοπυ δοκαριού και άουτ.

12’ ο Γρηγοράκης πρόλαβε την έξοδο του Βουζουνεράκη και πλάσαρε, σημαδεύοντας το κάθετο δοκάρι.

21’ σουτ του Χίσκο μέσα από την περιοχή, θα αποκρούσει ο Βουζουνεράκης.

27’ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Εσπιαλίδη, η μπάλα θα σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι.

49’ δυνατό σουτ του Βόκολου μέσα από την περιοχή θα αποκρούσει ο Νικολακάκης.

52’ δυνατό σουτ του Πολυμίλη έξω από την περιοχή η μπάλα θα φύγει ελάχιστα άουτ.

57’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντ. Χίσκο, διώχνει με γροθιές ο Βουζουνεράκης

58’ σέντρα του Γρηγοράκη, με πλασέ ο Πολυμίλης θα σκοράρει, αλλά το γκολ ακυρώθηκε διότι, όπως επέδειξε η β’ βοηθός

67’ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πολυμίλη, ο Βουζουνεράκης θα χάσει αλλά η μπάλα θα καταλήξει κόρνερ.

69’ πάσα Στεφανάκη σε Χατζιράι, αλλά το πλασέ του θα φύγει άουτ.

71’ σουτ του Εσπιαλίδη διώχνει ο Βουζουνεράκης, νέο πλασέ του Στριλιγκά πάνω στον πορτιέρο του Λασιθίου.

77’ απευθείας φάουλ του Πολυμίλη διώχνει ο Βουζουνεράκης.

80’ σουτ του Σκουλουφιανάκη από τα όρια της περιοχής θα μπλοκάρει ο Βουζουνεράκης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ταμπουρατζής, Μόσχου, Αδαμάκη (Λασιθίου).

ΔΟΚΑΡΙΑ: 8’ Γιακίνι – 12’ Γρηγοράκης, 27’ Εσπιαλίδης.

ΛΑΣΙΘΙ (Ιορδάνης Τσιρκίνης): Βουζουνεράκης, Χατζιράι, Γιακίνι (57’ λ.τ. Σκουλάς), Αναγνωστόπουλος, Τραυλός, Στρατάκης, Κράστα, Βόκολος, Κατρίνης (74’ Φωτουλάκης), Λιοντάκης (65’ Στεφανάκης), Τζαράκης (41’ Σκοκάκης).

ΡΕΘΥΜΝΟ (Φίλιππος Μουρτζανός): Νικολακάκης (73’ Καραδάκης), Τούλιος, Τσαγλιώτης, Μ. Παπαδάκης, Σκουλουφιανάκης, Ανδρεδάκης (74’ Βάμβουκας), Ντ. Χίσκο, Ξηράς (41’ Στριλιγκάς), Γρηγοράκης (70’ Α. Βαρούχας), Κουράτορας (41’ Πολυμίλης), Εσπιαλίδης.